Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

05 Ekim '12

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
137
 

Suriye'nin vurulması konusunda Empati yapalım...

Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesinde sonunda korkulan oldu. Suriye tarafından atılan iki havantopu mermisi sınıra 200 metre uzaklığındaki bir eve düştü. 5 vatandaşımızı kaybettik, 13 vatandaşımızda yaralı.

El- Cezire televizyonu ise Suriye kaynaklarına dayandırdığı haberinde Türkiye'nin Suriye askeri birliklerine misillemesinde 34 Suriye askerinin hayatını kaybettiğini duyurdu.

 Şimdi biraz empati yapalım.

Biz Suriye sınırında PKK ile savaşıyoruz. Attığımız top mermilerinden biri kaza ile bir Suriye köyünü vurdu. Tablo aynı 5 sivil Suriye vatandaşı hayatını kaybetti. Suriye' de misilleme olarak Türk askeri birliklerini yerle bir etti. Bu saldırıda 34 askerimizi şehit verdik.

Merak ettiğim şey şu;
- Şimdi bu durumda kalkıp "evet ya adamlar haklı" diyecek misiniz!
Bu ülkede yaşayan hiç kimsenin böyle bir durumda Suriye' yi haklı bulacağına inanmıyorum. Angajman kurullarına göre doğru değil bu tavır.

Yanlışlık olmadığını, Suriye' nin bilinçli olarak Türkiye' yi hedef aldığını düşünenleriniz de var tabi. Onlara da bir sorum var tabi;

- Suriye kendi toprakları içinde, ortalığın toz duman olduğu bir ortamda, bilerek ve isteyerek, Türkiye ile ayrıca bir savaş zemini yaratmak ister mi!
Esad' ın istiyeceği en son şey Türkiye' nin Suriye' ye müdehalesi.

Eee peki ne olacaktı Suriye de angajman kurallarını uygulayıp TSK' ya bağlı bir biliğimize saldırıya geçse! Bu kadar kolay mı bu ülkenin binlerce gencini ölüme göndermek. İçinde kendi çocuğu olmayanlar için daha kolay sanırım...
 

 

 

 

 

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 2
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 223
Kayıt tarihi
: 30.05.12
 
 

Kişisel Gelişim Uzmanı ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster