Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

03 Ağustos '10

 
Kategori
Kent Yaşamı
Okunma Sayısı
892
 

Suriyeli meslektaşları, Mersin'li Ormancıları ziyaret ettiler

Suriyeli meslektaşları, Mersin'li Ormancıları ziyaret ettiler
 

Mersin Orman Bölge Müdürlüğünü, Orman Genel Müdürlüğü Orman İdaresi ve Planlama Dairesinden Denetleme ve Kontrol Başmühendisi Ziyaettin Akkoyunlu! nun eşlik ettiği Suriye Ormancılarından oluşan 13 kişilik bir heyet bölgemizdeki ormancılık faaliyetleri hakkında bilgi almak için 2 Ağustos 2010 günü Bölgemizi ziyaret etti.

Bölge Müdürlüğümüz merkezinde teşkilatımızın idari yapısı ve ormancılık faaliyetleri hakkında bilgilendirme toplantısı yapıldı. Bu toplantıda çalışmalar sunular şeklinde Suriye heyetine gösterildi.

Orman Bölge Müdürü M.Mustafa Gözükara yaptığı açıklamada: Bakanlığımız ve Orman Genel Müdürlüğümüz hedefleri ve politikaları çerçevesinde taşra teşkilatı olarak bizler Orman kaynaklarını her türlü tehlikeye karşı korumak doğaya yakın bir anlayışla geliştirmek, ekosistem bütünlüğü içerisinde ve topluma çok yönlü sürdürülebilir faydalar sağlayacak şekilde çalışmaktayız. Çevre ve Orman Bakanlığımız ve diğer Ülke bakanlıkları arasında imzalanan işbirliği protokolleri çerçevesinde bizler Suriyeli kardeşlerimizle ormancılık projelerinde ortak çalışmaktan büyük bir onur duyarız. Bu çalışmalarımızı bugün Suriye’den gelen heyete gösterme fırsatımız oldu. Dedi.

Ziyaettin Akkoyunlu’nun eşlik ettiği Suriye Ormancıları da Türkiye de bulunmaktan ve Mersin Orman Bölge Müdürlüğünü ziyaret etmekten memnuniyetlerini dile getirdiler. Yaptıkları açıklamada Öncelikle bizleri Bölgelerinde misafir ettikleri için Bölge Müdürümüz Mustafa Gözükara beyin şahsınızda tüm Bölge Müdürlüğü çalışanlarına teşekkür ederiz. Aldığımız bilgiler doğrultusunda arazideki ormancılık çalışmaları fevkalade, Türkiye’nin ormancılıkta çok ileriye gitmiş olduğu gözlemledik. Bizlere göstermiş olduğunuz sıcak ilgi ve alakanızdan dolayı çok teşekkür ederiz burada bizler kendi evimizde gibi ağırlandık dediler.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 775
Toplam yorum
: 33
Toplam mesaj
: 27
Ort. okunma sayısı
: 829
Kayıt tarihi
: 20.06.08
 
 

1958 doğumluyum. Uzun yıllardır Mersin'de Gazeteci-Yazar olarak görev yapmaktayım. 1999 seçimleri..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster