Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

31 Ağustos '12

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
1156
 

Suriyeli mültecilere 300 milyon dolar mı harcadık?

Suriyeli mültecilere 300 milyon dolar mı harcadık?
 

Yaşı otuzun üzerinde olanlar hatırlar, bir zamanlar Kuzey Iraklı Peşmergeler ülkemize doluşmuş, devletin kendilerine verdiği tavukları bölge halkına satarak geçimlerini sağlamaya(!) çalışmışlardı.

Peşmergelerin ülkemize geliş nedeni, Rahmetli(!) Saddam’ın üzerlerine kimyasal gaz sıkmasıydı.

Kimyasal gaz nedeniyle 4-5 bin civarında Peşmergenin hayatını kaybettiği söyleniyordu. Gazdan kaçan peşmerge sayısı ise beş yüz bin civarındaydı.

Ülkemize sığınan Peşmergeler sınır boylarındaki ormanları keserek yok etmişler, ayrıca beslenme barınma gibi ihtiyaçlarını da ülke olarak biz karşılamıştık.

Bu peşmergeler uzun süre ülkemizde kalmış, başta ABD ve AB olmak üzere Peşmergelerin ihtiyaçlarını karşılamak üzere bize cüzi yardım(!) etmişlerdi. O zamanlar Başbakan Rahmetli Turgut Özal, batılılara sitemlerini iletmişti(!)

Peşmergeleri korumak üzere Çekiş Güç kurulmuş ve o Çekiç Güç bu günlerin temelini atmıştı.

İşte bu Peşmerge akınından ve Çekiç Güc’ün uygulamalarından sonra PKK ülkeye sızdı ve eylemlerini arttırdı. Bu sızmadan sonra bir daha ülkeyi terk etmedi. Ülkede terörist eylemler her geçen gün arttı.

Biz gelelim Suriyeli mültecilere:

Şu anda Suriye ile aramızda bir sınır yok!

Çünkü kimin ne zaman geleceği, kimin ne zaman gideceği belli değil.

Ayrıca kimin silahlı kimin silahsız mülteci konumunda olduğu hiç belli değil.

Birleşmiş Milletler Genel Kurulunda konuşan Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Türkiye'nin zorluklara tek başına göğüs germesinin zorlaşmaya başladığını, şu ana kadar’300 milyon dolar harcandığını’ ve uluslararası toplumdan gelen desteğin sembolik olduğunu dile getirdi.

Davutoğlu bu konuşmayı yaparken, "Yanlış anlamayın buraya Suriyeli kardeşlerimizden dert yanmaya gelmedik ve daha fazla fon da istemiyorum ama ülkemde önemli fedakârlıklar yapıldığı ve bunun uluslararası toplumu atalete sevk ettiği görüşleri var. Açık kapı politikası uluslararası reaksiyonu geciktiriyor ve trajik durumla yalnızca komşuların başa çıkması gerekiyor. Yakın zamanda mülteci akışıyla başa çıkamayacak duruma geleceğiz" diyerek, resmen ve alenen yardım istedi.

Uluslararası devletler bu yardım talebine duyarsız kalamayıp, İngiltere 3 milyon Sterlin, Fransa 5 milyon Avro yardım(!) sözü verdi.

Bizi bu bataklığa süren ABD toplantıya bile katılmadı!

Kendi ülke insanına üç paralık sadaka dağıtmayı sosyal devlet olmanın gereği olarak halka anlatanlar, Suriye’den gelen ve ne oldukları belli olmayan insanlara üç yüz milyon dolar para harcadıklarını göğüslerini kabartarak söylüyorlar.

Hani bu mültecilerin tüm masraflarını karşılayan Suudi Arabistan ve Katar’dan gelen yardımlar?

Yoksa onlar sadece Ap Aydın kampındaki silahlı militanlara mı yardım ediyor?

Hani, şu Adalet Bakanının bile giremeyeceği, CHP milletvekillerinin alınmadığı kamptan söz ediyorum.

Adalet Bakanı giremez ama PKK’lı teröristlerle kucaklaşan Ertuğrul Kürkçü, bu kampa girebilir öyle mi?

Neyse bizde oraya, buraya harcanacak çok para var!

Biz bir koyar üç alırız!

Ancak, bu güne kadar üç koyup bir aldığımız bile görülmedi!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

hukumetin soyledigine gore Apaydin kampinda silahli multeci yok, Huseyin çelik TV'de "bunun aksini iddia edenler bunu ispatla yukumludurler" dedi, dolayisiyla açiklamalarinizi bekliyorum ...

Demokrasi Penceresinden 
 03.09.2012 16:27
Cevap :
Siz Hüseyin Çelik'in açıklamalarına inanıyor musunuz? O zaman söyleyecek bir şey yok. Ayrıca basını takip etmiyorsunuz her halde. Silahlı insanların boy boy resimleri yayınlanıyor. Sizin pencere o resimleri göstermiyor mu?   03.09.2012 19:06
 

Biz ancak babayı alırız böyle. Kendi işçisine emeklisine kök sötüren AKP, sözkonusu Suriyeli teröristler olunca kesenin ağzını açıyor, paraları saçıyor. Hani şu meşhur türküde olduğu gibi... Bas bas paraları belaya. Allah belalarını verecek bu gidişle. Girdikleri bu bataklıktan bize bulaşmadan çıksalar diyeceğim de dağlarda ölen, bozuk para gibi harcanan yine bizim çocuklarımız. Onlarınki ticaret yapmakla meşgul.

Ayrıntıda gezinmek 
 31.08.2012 23:02
Cevap :
Merhaba, yorum ve katkı için teşekkürler. Selamlar, saygılar...  02.09.2012 14:38
 

Kıymetli Mesut KARİP :Geçmiş dönemden özetle başlamanız çok iyi oldu bunlar ders alınacak konulardır,Benim Ülkemin bu kadar fakir fukarası varken Suriye mültecilerine miktarı bilinmeyen Milyon dolarların harcanması,Türk Dış Politikasının iflasıdır,Suriyeli mültecilerin yaşam şartları benim Ülkemin orta sınıf vatandaşından daha iyidir,ne yapıyoruz, kime yapıyoruz,bunlarda yarın peşmergeler gibi karşımıza dikilirler.Delilleriyle birlikte yaptığınız tespitleriniz için teşekkür ediyorum.Selam ve saygılar sunuyorum..

Mehmet Burakgazi 
 31.08.2012 20:58
Cevap :
Merhaba, yorum ve katkı için teşekkürler. Selamlar, saygılar...  02.09.2012 14:38
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 3842
Toplam yorum
: 6442
Toplam mesaj
: 310
Ort. okunma sayısı
: 3017
Kayıt tarihi
: 23.03.08
 
 

Antalya'da 1956 yılında doğdum. Emekliyim, Üniversite mezunuyum. Evliyim, bir oğlum var Mimar. Gü..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster