Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

05 Aralık '15

 
Kategori
Öykü
Okunma Sayısı
118
 

SÜRPRİZ

SÜRPRİZ
 

görsel netten alıntı


SÜRPRİZ

Yaşamın kendisi bir sürpriz değil mi? İnsanların yaşamlarında çeşitli sürprizler oluyor, biraz sonra ne olacağı, başımıza nelerin gelebileceğini kim bilebilir ki.  Belki de sırf bu yüzden sıkı sıkıya yaşama tutunmaya çalışıyoruz! Önümüzde henüz yaşanmamış ancak, sevgiyle, güzelliklerle dolu bir geleceğin bizleri beklediğine inandığımız için belki de bu kadar çok seviyoruz yaşamı! Geleceğimiz ile ilgili her şeyi biliyor olsaydık, sizce bu kadar sabırlı olabilir miydik? Yaşadığımız güzel şeylerden bu kadar keyif alabilir miydik?

Aşağıdaki öykü gerçek yaşamdan alınmış ve kişi isimleri değiştirilmiştir. Bu küçük öykülerimi ileride bir kitapta toplamayı planladım, bakalım bastırmak ne zaman kısmet olur.

Semih eşini ilk görüşte sevmiş onunla evlenip yuva kurmak için her türlü fedakârlığı göze almış. Ailesini gönderip Selma’yı istetmiş ama Selma’nın ailesi Semih’i fakir olduğu için istememiş ret cevabı vermiş. Bu durum, Semih’i çok seven Selma’yı çok üzmüş üzüntüden genç kız yataklara düşmüş, aradan bir müddet geçince Selma Semih’e kaçmış ve birlikte çok uzak bir şehre gidip yerleşmişler. Semih’in şansı yaver gitmiş çeşitli işlerde çalıştıktan sonra zengin olmuş. Bir kız iki erkek çocukları olan aile çok mutlu yaşarken bir gün Semih’in kaza geçirdiği ve hasta hanede olduğu haberi gelmiş.

Büyük bir üzüntü içinde olan Selma ağlayarak hasta haneye koşmuş. Semih’in yattığı yoğun bakım ünitesinin önüne gelen Selma, doktoruna sormuş: “Doktor bey gece ağır Yaralı olan ve şu an yoğun bakımda yatan Semih beyin durumu nasıl?” Doktor: “Hanımefendi Semih beyin dururumu çok ağır, biz ameliyat ettik gereken müdahaleler yapıldı, ama bu günü çıkarır mı bilemem, elimizden geleni yaptık, gerisi Allah’a kalmış. Yalnız bitişik odada yatan eşi ’nin durumu iyi kazayı hafif kırıklarla atlatmış.” Bu sözleri duyan Selma’nın başından aşağı sanki kaynar sular dökülmüş, hemen oradaki bankoya oturmuş.

Kendini toparladıktan sonra, bitişik odaya gelmiş, karyolada sarı saçlı, beyaz tenli, yüzünün muhtelif yerleri bantlı, dolgun dudakları çok güzel bir bayan yatıyormuş. Selma: “Geçmiş olsun hanımefendi, kazayı ucuz atlatmışsınız, siz Semih beyin nesi oluyorsunuz” Yaralı bayan yarı Türkçe yarı yabancı aksanı ile: “Teşekkür ederim ben Semih beyin imam nikâhlı karısıyım. Siz kimsiniz bir yakını mı? ” Sözlerini bitirmeden içeriye elinde çiçeklerle koşarak gelen 14 yaşlarında bir çocuk: “Anneciğim geçmiş olsun, babamın durumu nasıl o nerede yatıyor” diyerek annesine sarılmış. Bu durum karşısında bir kez daha yıkılan Selma. “ Ben de bir akrabasıyım” diyerek oradan ayrılmış.

Demek onca serveti bir çırpıda elinin tersi ile itip, babasının reddetmesine rağmen ailesini terk edip kaçtığı ve evlendiği, ona 3 tane evlat verdiği kocası, kendisini bir Rus kızı ile aldatıp ona imam nikâhı kıydırmış ve çocuk sahibi olmuş. Bu büyük sürpriz karşısında yıkılmış ve ağlayarak hasta haneyi terk etmiş.

NAHİDE ÇELEBİ

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Of, of Nahide hanımcığım, ne kötü bir sürpriz bu. Allah dosta düşmana vermesin. İnsanlar biraz paraya kavuşunca nasıl da şaşırıp yan yollara sapıyorlar. Hayret! Selam ve sevgilerle...

Yurdagül Alkan 
 10.12.2015 16:45
Cevap :
Sevgili Alkan insan yaşadığı müddetçe hayatta çok büyük sürprizlerle karşılaşıyor, önemli olan sürprizlerin iyi bir şekilde sonlanması.Değerli yorumunuza çok teşekkür ederim canım.Selam ve sevgilerimle öptüm sizi.NAHİDE ÇELEBİ  10.12.2015 22:24
 

Kıymetli öğretmenimiz Sayın Nahide Çelebi: Dersler dolu bir olay, Yarını göremiyoruz,yarın nelerin olacağını tahmin edemiyoruz.Hayat sürprizlerle doludur. Sürprizlerin bazıları acı bazıları da tatlı olur.Önemli ve yazılması gerekli bir öyküyü okuduk.Saygılar sunuyorum.Sağlık ve mutluluk diliyorum.

Mehmet Burakgazi 
 05.12.2015 23:29
Cevap :
Sayın Burakgazi, Değerli Dostum! Bu açıklayıcı güzel yorumunuza çok teşekkür ederim. İnşallah yaşam boyu çok güzel sürprizlerle karşılaşırsınız. İnşallah bu küçük öykülerimi bir kitapta toplamak nasip olur. Selam ve saygılar sağlıklı mutlu günler.NAHİDE ÇELEBİ  06.12.2015 9:12
 

Hikayenizin gerçek bir yaşanmışlık olması çok üzücü ve böyle aldatma haberleri çok duyuluyor ne yazık ki toplumumuzda. İmam nikahının uygunsuz birliktelikleri körüklemesi de ayrı bir durum, keşke buna bir düzenleme getirilse Nahide Hanım. Üzülerek okudum öykünüzü, elinize emeğinize sağlık. Selam ve sevgilerimle.

Nermin Ayduran 
 05.12.2015 16:09
Cevap :
Sevgili Ayduran! Değerli yorumunuza çok teşekkür ederim. Günümüzde aldatma ve yuva yıkma olayları giderek artıyor, aslında aldatan eş kendi aldanıyor. Bence aldatan kişilerin ruhsal sağlıkları bozuk olsa gerek. Selam ve sevgilerimle öptüm sizi.Nahide Çelebi  05.12.2015 21:24
 

İyi bir başlangıç yapmışsını<. Aman devam ediniz. tbrikler öğretmenim. ÜŞD

Ünal Şöhret Dirlik 
 05.12.2015 13:44
Cevap :
Sevgili Öğretmenim, sizin yolunuzdan gitmeye devam ediyorum, öykülerimi inşallah bir kitapta toplamayı ve bastırmayı düşünüyorum, bakalım ne zaman kısmet olur. Değerli yorumunuz için çok teşekkür ederim selam ve saygılar.NAHİDE ÇELEBİ  05.12.2015 17:40
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1947
Toplam yorum
: 11889
Toplam mesaj
: 162
Ort. okunma sayısı
: 1035
Kayıt tarihi
: 25.11.08
 
 

Erzurum doğumlu, Ankara'da yaşıyor. D.T.C.F mezunu, emekli lise öğretmeni, evli, 2 çocuklu. "İsya..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster