Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

25 Şubat '08

 
Kategori
İzmir
Okunma Sayısı
930
 

Sürprizlerle dolu bir Bostanlı buluşması

Sürprizlerle dolu bir Bostanlı buluşması
 

"24 Şubat Bostanlı Toplantısı"na Ankara'dan katılan MuDo'ya teşekkür ve sevgilerimizle.


Sürprizlerle dolu güzel bir Bostanlı buluşmasında yine yeniden bir araya geldik. Bu güzel günde birlikte olduğumuz
arkadaşlarımızın saat 17:00 kadar süren beraberliğimizden güzel anılarla dolu ve mutlu olarak ayrıldığına inanıyorum.

Eşim Sevil Bayram'la beraber 12:00 den önce Park Cafeye giderek yaklaşık yirmi kişilik bir grup olacağımızı bildirdik. Bize bahçede değil salondan yer ayırabileceklerini söylediler. Daha önce de bir arada olduğumuz salonda masaları birleştirerek yerimizi ayarladılar. Biz de gelecek konuklarımızı beklemeye başladık. Havanın güzel olmasını fırsat bilen İzmirliler böyle güzel bir ortamı değerlendirmek isteyince kısa sürede içeride ve dışarıda boş masa kalmamıştı.

İlk konuklarımız olarak Ahmet Üstündağ kızı Defne ile geldi. Ayrıca bu gün Ahmet'in doğum günüydü. Sabiha hanımla yaptığı söyleşinin bu güne rast gelmesi de rastlantı değil :) Ahmet'in özel isteği imiş. Bir kez daha Ahmet'e nice yıllar diliyorum.

Ahmet ve Defne'den hemen sonra (aycan-zmr) Ayşe hanım kızı Ecem ile geldi.


Ankara'dan Bodrum'a özel bir işi için giden, dönüşte Karşıyaka/Aksoy'daki annesini ziyaret etme fırsatı yaratan, ancak blogda yayınladığı resme pek benzemeyen Arif Öğütçü salondaki bir iki turdan sonra :) benim İlyas Bayram olduğuma kanaat getirdikten sonra, aramızdaki yerini alması ve uzaklardan gelen ilk konuğumuz olması ile bizleri sevindirdi.

Kısa bir süre sonra da Enfal Törün yanımıza geldi. Ancak hem iş durumu hem de oğullarının yanında bulunmak istediklerinden çok sevdikleri İzmir'den ayrılıp İstanbul'a yerleşmek zorunda kalmalarına en az onlar kadar
üzülsek de "Hayırlısı olsun" diyoruz. İzmir'i ziyaretlerinde kendilerini her zaman beklediğimizi de ekleyelim.

Daha sonra sayın yazarım Esma Kahraman yanında (Esma teyzesinin prensesi) genç yetenek Y.Yıldız'la,

Murtaza Çiçek (Kuşkayası'nı aramaktan cep telefonunda kontör kalmadı),

bizlerden biri olarak aramızda görmekten hep mutlu olduğumuz, İnönü'deki pilot arkadaşım sevgili Robert
(Alev hanımın Berlin'de olması nedeniyle),

Şükrüye (kafeye dışarıdan yiyecek içecek getirmek yasak olduğu için çıkışta değerlendirdiğimiz) haşhaşlı çöreği ile,

bu kutsal mesleğe yıllarını vermiş öğretmenimiz yurtta bir gül, eşi Mümtaz beyle birlikte gelerek Bostanlı buluşmasının sürprizlerle ve sürpriz konuklarımızla güzel geçeceği müjdesini veriyordu.

Bu esnada salonda bulunan herkesin dikkatini elinde güzel bir çiçekle dolaşan genç bir arkadaşımız çekmişti. Belli ki birisini arıyordu. En sonunda masamıza gelerek çiçeğin bizler için gönderildiğini söyleyip ayrılan gence sadece teşekkür edebildik. Halen Ankara'da yaşayan İzmir'li hemşerimiz MuDo (Muharrem Doğan)'ın gönderdiği çiçeği blog resmi olarak ekliyorum.Gerek arkadaşlarım ve gerekse kendi adıma sevgili MuDo'nun bu inceliğine tekrar tekrar teşekkürler. Bizleri onurlandırdı, sevindirdi. İzmir'de ya da Ankara'da tanışmak dileğiyle.

Bir süre sonra Abla'mız,

Ve üç nokta'mız da geldiler.

Bir ara telefonumu arayan kişi "Ben, Talip Bölükbaşı..." dediğinde saat 15:29 u gösteriyordu. Birlikte geleceği arkadaşına yolu tarif edip dışarda kendilerini beklerken Talip beyin salonda yerini alıp arkadaşlarımızla sohbete bile başladığını eşimin beni arayarak bilgilendirmesinden öğrendim. Tabi ki Talip bey geldiğinde İnönü maceraları, havacılık v.b. konular hakkında bilgilerimizi yeniledik. Yaban domuzlarını havadan ilaçlama projesi için
İzmir'e geldiğini söyleyen Talip beyi Selçuk'ta çöp-şiş ve İzmir'in bu güzel havası oldukça susatmış olmalı ki bir kaç şişe hem de soğuk su içmek zorunda kaldı.

15:43 te telefonum bir kez daha çaldığında arayan son konuğumuz şair-yazarımız Erol Aslan idi. Ayrılmadığımızı, hala beraberliğimizin devam ettiğini öğrenince Erol beyde aramıza katıldı. Son konuklarımızla da yaklaşık bir saat kadar beraber olduk. Daha sonra dışarıda toplu halde fotoğraflar çekildik. Bu arada hepimiz Şükrüye'nin haşhaşlı çöreğinden birer parça yedik ve pek beğendik. Sonraki buluşmalarda böyle damak tadları aranılacaktır. Duyurulur.

Abla, Talip bey, yurtta bir gül ve eşi Mümtaz bey ilk vedalaşanlar oldu. Şükrüye, Esma Kahraman ve Y.Yıldız feribotla karşıya geçmeyi tercih ettiler. Erol Aslan ve Murtaza Çiçek'i aynı güzergahta bulundukları için uğurladık. Geriye eşim, ben ve üç nokta kalınca sahil boyunca temiz hava alarak, yunuslardan, Girne Bulvarı - Migros önünde vedalaşana dek birlikte yürüdük.

Şile'de armağan ettiğim CDleri tekrar kopyalayıp çoğalttım. Yeniden adlandırarak bu güzel günün anısına "24 Şubat 2008 Bostanlı Şarkıları" adı altında gelen arkadaşlarıma armağan ettim. Dinledikçe ve bu güzel günü hatırlamaları dileğiyle.

Güzel bir günde, uzaklardan gelen konuklarımız ve çiçeğimizle renklenen "24 Şubat Bostanlı buluşması" beklediğimden güzel geçti.

Siz ne dersiniz?


Resim : Sevgili MuDo'nun çiçeği.

Not: Gerek yorum, gerekse e-mail ve telefon eden arkadaşlarımın bu güzel gün için düşüncelerini yansıtan selam mesajları yerine ulaşmıştır.

Mesut Selek bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Harika bir gün geçirmişsiniz,inşallah bir daha ki sefere haberimiz olur,tanışmaktan mutluluk duyacağım sizlerle,inşallah diyorum,,,sevgiler ve saygılar,,,

Alyoşa-Sevmek Güzeldir. 
 02.03.2008 17:42
Cevap :
Sonraki toplantılarda buluşmak üzere, sevgi ve saygılar. Esen kalın.  03.03.2008 8:41
 

koordinatörlüğünüzde bir aksaklık olabilirmi ki, teşekkürler.

erol aslan 
 01.03.2008 20:30
Cevap :
Tamam! Dedikçe muhakkak eksik kalan bir şeyler olabiliyor. Bir sonrakinde en aza indirmeye çalışacağım. Çünkü o gün, 24 Şubatta, istediğim halde yapamadığım, eksik kalan bir şeyler gene vardı. Selamlar, görüşürüz.  02.03.2008 10:12
 

sayın ilyas bayram beni arkadaşınız olarak görmediniz ve cevap vermediniz,yinede teşekkürler,sevgilerimi gönderiyorum herşeye rağmen,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,not size daha önce bir mesaj yazdım cevabını alamadım?,,,,sitemim ondan,,

Alyoşa-Sevmek Güzeldir. 
 28.02.2008 22:29
Cevap :
Selam, şimdi size nasıl bir yanıt yazayım? Bu toplantıyı (daha önceki yanıtlarımda da yazmış olabilirim) blog kategorisinde yazdığım için ana sayfada "seyir defteri"nde -bloglar- da görmek mümkündü.Buna rağmen gene de (e-mail adresi bulunan) İzmir'li arkadaşlarımı mesajla toplantıyı duyurdum.MB da kayıtlı 350 civarında İzmir'li blog yazarımız var. Belki bazılarınıza mesaj gönderebilirdim.Ancak pek zamanım pek yoktu. Ne sizi ne de başka bir arkadaşımızı "arkadaş olarak görmeme" benim özelliklerim arasında yer almaz. Gelen tüm yorumları yayınlar ve yanıtlarım. Mesajlar özellik taşımıyorsa onları da yayınlar ve yanıtlarım. Mesaj kişisel bir soru-düşünce vs içeriyorsa yayınlamam ama o kişiye de muhakkak yanıt veririm. Mesajınız geldi ise içeriğine göre yazdığım iki şıktan birisini yapmışımdır. Her şeye rağmen gönlünüzü ferah tutun, ne size ne de başka bir arkadaşıma karşı hissettiğiniz duygular içinde olmadım.Lütfen, bir sonraki buluşmada bizlerle birlikte olun. Selamlar, sevgilerimle.  02.03.2008 10:08
 

Ohh ne güzel gözümüz yok ama öyle hemşeri hemşeri ne güzel toplanmışınız, kıskandık yani:))..Sevgiler herkese

Sema CURUK 
 28.02.2008 13:01
Cevap :
Sema hanım. Biz İzmir'liler ara sıra kendi aramızda toplanırız, işte. Bu da onlardan birisi, "Gündüz matinesi :))" Hani bir nedenle İzmir'de (neden olmasın) olursanız, sizi de aramızda görmekten mutlu oluruz, selamlar sevgilerimle.  02.03.2008 9:48
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 240
Toplam yorum
: 1731
Toplam mesaj
: 236
Ort. okunma sayısı
: 2482
Kayıt tarihi
: 13.04.07
 
 

6 Mayıs, bir Hıdırellez günü "Merhaba dünya" demişim. Geçen elli küsur yıl. Bir şarkı vardır Osma..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster