Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

15 Temmuz '15

 
Kategori
Kent Yaşamı
Okunma Sayısı
64
 

Sürücüler 3S’yi unutmamalı

Sürücüler 3S’yi unutmamalı
 

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin, bayramda trafiğe çıkacaklar için 3S uyarısında bulunarak, “Trafikte saygı, sevgi ve sabırlı olmayı asla unutmamalıyız” dedi.


Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin, bayramda trafiğe çıkacaklar için 3S uyarısında bulunarak, “Trafikte saygı, sevgi ve sabırlı olmayı asla unutmamalıyız” dedi.

Keskin, “Bayramlar coşkunun, mutluluğun, birlik ve beraberliğin yaşandığı günlerdir. Bu nedenle Ramazan  Bayramı’nda sevdiklerimize, dostlarımıza ulaşmak isterken onlara cenazelerimiz gitmemeli. Bunun en güzel yolu, trafikte saygı, sevgi ve sabırlı olmayı asla unutmamalıyız. Eğer sürücülerimiz trafikte birbirlerine karşı sevgi ve saygı kurulları içerisinde hareket edip, sabırlı bir şekilde araç kullanırlarsa kazalar büyük ölçüde azalacaktır. Sürücülerimiz mutlaka bu 3S’yi dikkat etmeli” dedi

Keskin şunları söyledi;  “Her bayram öncesi ve sonrasında meydana gelen trafik kazaları, halkımızı yürekten üzmektedir.  Halkımız bayramın coşkusu yerine matem yaşamamalı. Bayram öncesi ve sonrasında trafikte yaşanan yoğunluk nedeniyle dikkatsizlik ve tedbirsizlikler sonucunda aileler parçalanmakta, insanlar sevdiklerini kaybetmektedir. Ramazan Bayramı öncesinde ve sonrasında  özellikle yola çıkacak olan tüm sürücülerimiz araçlarının bakımını yaparak, dinlenmiş bir şekilde yola çıkmalı”

Şehirlerarası yolculukta yaşanacak yoğunluk nedeniyle de uyaran Keskin, “Şehirlerarası yolcu taşımacılığı yapan firmalar, otobüslerde mutlaka yedek şoför bulundurmalıdır. Yaşanacak yoğunluk nedeniyle korsan yolcu taşımacılığına karşı da ilgili kurum ve kuruluşlarımız da gerekli denetimlerini yapmalı. MOBESE ile masa başında ceza kesmek veya radar gizlemek kurul tanımayan sürücüleri asla engellemez. Kural tanımayan sürücüler için en caydırıcı denetim, yerinde ve zamanında yapılan denetim ve uyarıdır. MOBESE veya gizlenmiş radar ile hız yapan sürücünün arkasından ceza kesmek, o hız yapan sürücünün gidip ya kaza yapmasına veya başka sürücülere zarar vermesine fırsat vermektir. Bu nedenle hız yapan ve kurallara uymayan sürücüler mutlaka durdurularak uyarı yapılıp, öyle cezası kesilmelidir. Denetimler masa başında değil, sahada yapılmalıdır” şeklinde konuştu.

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 29
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 132
Kayıt tarihi
: 20.03.15
 
 

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Yönetim Kurulu Üyesi / Malatya Esnaf ve Sanatk..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster