Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

04 Temmuz '15

 
Kategori
TV Programları
Okunma Sayısı
292
 

Survivor All Star birincisini neler belirledi?

Survivor All Star birincisini neler belirledi?
 

Survivor All Star'da şampiyonu belirleyecek rüzgarlar Merve Aydın'dan yana esiyordu. Ünlüler takımından son dörte kalan tek yarışmacı o idi. Dominik'te yaşanan son anlara kadar bu gelişmeyi sık sık vurguladı Merve. Adada yalnız olduğunu, takım arkadaşlarının kendisi kadar çaba göstermediğini ancak artık hiç bir şeyin kendisine engel olamayacağını finali çok ama çok istediğini sık sık dile getirdi. Daha sonra yapılan oylamanın sonucunda finale kalarak Turabi Çamkıran'ın rakibi oldu.

Aslında Merve'nin avantajları bunlarla da bitmiyordu. Diğer finalist Turabi takım arkadaşı Hasan Yalnızoğlu ile girmiş olduğu tartışmalarda kullandığı uslûp nedeniyle puan kaybediyordu. Daha da önemlisi yapımcı Acun Ilıcalı tarafından- tabiri caizse- hatırı sayılır bir fırça yemiş ve prestij kaybetmiş bir şekilde Kıbrıs'a geliyordu.

Kıbrıs'ta yapılan final sırasında her iki yarışmacının aileleri de tribündeki yerlerini almıştı. Önce Merve'nin ailesi söz aldı. Merve'nin babasının yapmış olduğu hırslı konuşma geceye damgasını vurdu. Baba Aydın kızının olimpiyatlara gitmesi için evini sattığı olayını ilk kez bu gece dile getirdiğini, Atletizm federasyonunun kızına sahip çıkmadığını, kzı Merve'nin ise TIME dergisine kapak olan üç türkten (*) biri olduğunu söyleyerek oldukça çarpıcı açıklamalar yapıyordu. Daha sonra söz alan Turabi'nin ailesinde küçük kardeş ağabeyinin olimpiyatlara gitmediğini ancak Turabi'nin ülkesini temsil eden uluslararası karşılaşmalara çıktığını söyledi. Bunun üzerine yeniden söz alan baba Aydın olimpiyatlara öyle herkesin gidemeyeceğini vurgulayarak oylamada bulunacaklar -Merve aleyhine- üzerinde oldukça etkili oldu. 

Acun Ilıcalı'nın oylama % 51-% 49 olarak devam ediyor şeklinde vermiş olduğu bilgiyi esas alacak olursak bu hassas dengeyi baba Aydın'ın konuşmaları bozuverdi. Turabi Çamkıran'ın daha bir yurdum insanı görüntüsü veren ailesi bir diğer etken oldu.

Ve 3 Temmuz tarihinin doğum günü olduğunu-kazandıktan sonra- açıklayan Turabi kendi ifadesi ile ilk doğum günü hediyesini alarak, Survivor All Star yarışmasının on yıl şampiyonu oldu.

***

(*) Nette yapmış olduğum araştırmada TIME dergisine on-on bir civarında Türkün kapak olduğu görüldü ancak bunların arasında Merve Aydın ismine rastlanamadı.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 262
Toplam yorum
: 1320
Toplam mesaj
: 253
Ort. okunma sayısı
: 1554
Kayıt tarihi
: 27.09.07
 
 

Anadolu'nun doğusunda sonradan ismi değiştirilen köylerden birinde zemheri zamanına denk gelen bi..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster