Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

20 Eylül '10

 
Kategori
TV Programları
Okunma Sayısı
2793
 

Survivor'da Merve'ye büyük ödülü kazandıran şey neydi?

Survivor'da Merve'ye büyük ödülü kazandıran şey neydi?
 

Survivor Kızlar Erkekler’i 22 yaşındaki Merve kazandı.Çok fazla seyredemediğim bu yarışmayı eşimin ve oğlumun sıkı takip etmelerinden dolayı ‘mecburen’ izlediğim bölümleri kadar biliyorum.Ancak izlediğim bölümlerden birinde öyle bir ödül yarışması vardı ki aslında birinciyi o bölüm tayin etmiştir diye düşünüyorum.

Peki ne oldu o bölümde?Yarışmanın ödülü Panama City’de bir eğlenceli bir gece geçirmek.Bu geceye kuaför,yemek,bar, ve otelde uyku çekmek dahildi.Ödül yarışmasını kazanan yanına seçtiği iki arkadaşını da alabilecekti.Son dört yarışmacı Merve,İhsan,Aydın ve Ertan’dan biri adada yalnız kalacaktı yani.

Dört yarışmacı arasında tek bayan kalan Merve’nin de o gün doğum günü idi üstelik.

Ödül yarışmasında İhsan birinci oldu.Aydın ve Ertan’ı seçti.Karardan sonra adaya gelen helikoptere kadar sevinçle yürüyen üç kafadarlardan Aydın helikopterin kapısı kapanana kadar Merve’ye el salladı.Bir anlamda karşı grubu temsil etttiğini düşündükleri Merve’den intikam(!) aldılar.

İhsan ve iki arkadaşı Merve’yi doğum gününde ıssız bir adada tek başına bıraktılar..Kameramanların bile belli bir saate kadar kaldığı adada Merve ömrünün en kötü doğum gününü tek başına ve sabahı zor ederek geçirdi. Bir yarışma uğruna bir kadına yapılacak en kötü davranışlardan birini izledi milyonlar.Benim de ağzım açık kaldı.

İhsan burada yarışmayı kaybetti bence.Halbuki Merve’yi de yanına alsa ,Aydın ya da Ertan’dan birini adada bıraksaydı büyük ödül için avantajı eline geçirecekti.Hatta kendi adada kalıp diğeer üçlüyü gönderse hele kesin birinciydi.Bu stratejiyi düşünemeyerek Panama City’de geçireceği güzel bir gece uğruna büyük ödül 500.000 TL’den oldu.

Final yarışmasından birini Merve birini İhsan kazandı.Sms yarışmasını Merve kazandı ve durumu 2-1’e getirdi.Tüm Survivor yarışmacılarından oluşan Ada konseyi oylamasında 1 farkla önde bitiren Merve 3-1’lik seriyle Survivor Kızlar Erkekler yarışmasının şampiyonu oldu.Bu şampiyonluk reality showlarda ilk bayan şampiyonu olarak da televizyon tarihine geçti.Büyük bir hayran kitlesi de olan Merve için sosyal paylaşım sitelerinde gruplar bile oluşturuldu,evlilik teklifleri aldı.

Var mısın yok musun yarışmasında ise son iki kutuda 20.000 TL ile 200.000 TL lik ödül bırakan Merve ,Hamdi beyin 81.000 TL’lik teklifine ‘varım’ demişti.

Var mısın yok musun yarışmasında büyük dayanışma içinde gözüken yarışmacıların Survivor ‘da nasıl birbirine düştükleri,arkadan fırıldak çevirmelerini ve var mısın yok musun ‘daki görüntülerinin sabun köpüğünden ibaret olduklarını da herkese gösterdiler.Ama reyting efendinin gıdası bunlar.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Survivor çok reyting alan ve benim de zevkle seyrettiğim bir yarışma idi. (Acun Ilıcalı'nın yaptığı tüm programları beğeniyle izliyorum.) Yorumunuza da yürekten katılıyorum. Favorim Merve idi ve kazanmasına inanılmaz sevindim. Değindiğiniz gibi, İhsan da hakettiği yerde şu an.. Volkan Bey'e de katılamayacağımı burdan söylemek isterim. Türkiyedeki önemli prodüksiyonlardan fazla haberi olmayan bir arkadaşımız. Umarım yazınız onun da bazı programlara olan ilgisini arttırır ve gündemi yakalar :) Selamlar, sevgiler.

A.Nilgün Aktaş 
 21.09.2010 12:03
Cevap :
Var mısın yok musun'da yaratılan yapay dayanışma havasını zaten sevmiyordum ama mecburiyetten(!) izliyordum.Birçok yarışmacının adada yaşamaya başladıktan sonra kumdan kaleleri yıkıldı.İhsan'ın yaptığı affedilecek birşey değil.Sonucuna da katlanacak.Baştan erkekler kadınlar diye dayanıklılığa bağlı bir oyuna karşıydım.Çünkü güç farkı vardı.Ancak oyunlara güç ve zeka ögelerini katınca reytingleri ve dengeyi sağladı.Son dörde kalan yarışmacılardan ben de Merve'nin kazanmasını istemiştim ve kazandığına da sevindim.Volkan beyin yaklaşımı yorumunu ciddiye alacak şekilde olmadığından söylenecek pek birşey yok.Sevgiler ve selamlarımla.  21.09.2010 12:50
 

hoca maşallah hiç takip etmemişsin:) bu mu dert oldu hakkatten sana? yok mu başka bir işin şu hayatta?

Volkan ERTUNÇ 
 20.09.2010 15:46
Cevap :
Volkan bey,'hoca'hitabından hoşlanmadığımı belirteyim öncelikle.Evet bu kadarını izledim.Final bölümünü durum 1-1 iken izlemeye başladım.Benim dikkat çekmek istediğim noktayı ıskalamışsınız.Reyting uğruna,ödül uğruna bir genç kızı ıssız bir adada bırakmanın bedelinden bahsettim.Hayatta başka işim var tabi ki ama MB'daki işim hayatın gerçeklerini kendimce yorumlamak.Sizin tabirinizle ve Milliyet Blog okuyucularının affına sığınarak:annadın mı hoca?  21.09.2010 10:53
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 242
Toplam yorum
: 879
Toplam mesaj
: 196
Ort. okunma sayısı
: 1760
Kayıt tarihi
: 24.06.06
 
 

1970 doğumluyum.Karadenizin bir sahil şehrinden, hayatın güler yüzlü tarafına tutunmak için İstan..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster