Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

29 Eylül '17

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
200
 

Sus ve Dinle

Sus ve Dinle
 

Ne duyuyorsun?
Ortamında seni rahatlatacak bir klasik müzik yok mu? Gümbür gümbür, kalbini yoracak kadar yüksek ses ve ritmde, hiç sakinleşmeyen ya da devamlı içini karartan, üzen, seni birşeylere pişman eden, geçen kötü günlerine isyan etmene neden olan şarkıların birbirlerine benzeyen söz ve notaları ile canını mı sıkıyorsun?
Dinle! Doğayı dinle! Orada duyabileceğin sadece kumruların, serçelerin ötüşleri değil. Çok dikkatli dinlersen ağaçların yapraklarının hışırtılarını da duyarsın, böceklerin otlar ve çalılar arasındaki çıtırtılarını da. 
Dinle! Ortam ne kadar sakin! Hafiften bir parça çalıyor. Belki Brahms’dan bir Adagio. Dinle bak! Seversin. Seni anladığını ve anlattığını düşüneceksin. Keman konçertosu dinlersen o keman, insan sesine en yakın müzik aleti olduğu için senin yerine notalarla konuşacak ve bir şeyler anlatacaktır. Birileri senin yerine şarkılarda söz söylemesin, sen o notalarda kendini bul. 
Dinle!. Kapa gözlerini.  Derin bir nefes çek içine. Belki denizin dalgalarını, belki ağacın yapraklarını, belki de usul usul esen rüzgarın fısıltısını duyarsın.  Beyninin içine gereksiz yere hücum eden onca korkunç sesten arınmanı sağlayacak, huzur veren seslere kaç. 
Hiçbir yere gidemiyor ve hiçbir şey yapamıyorsan! Hemen şimdi kapa o televizyonu ya da laptopu.  Sözleri olmayan, hafif bir müzik aç. Notalar alıp götürsün seni gitmek istediğin yere. Ama dinle!  Hiç olmazsa sessizliği! Hiç olmazsa sessizliği dinle! Kendini. İç sesini. Çok uzaklardan gelen başka insanların seslerini. Yum gözlerini. Dinle! Önce kendini. Sonra sessizliğin sesini!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

Bu blog Editör'den Öneriler alanında yayınlanmaktadır

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Dinleyenler denim... Sevgilerimle...

Sabiha Rana Melekler Yüreğinizden Öpsün 
 06.10.2017 17:36
 

en cok ihtiyacim olan sey editor, yasasin bi tane var artik...!

Newyorker 
 30.09.2017 2:50
Cevap :
İhtiyacınız olan editörü bulduğunuza sevindim. İyi çalışmalar.  04.10.2017 21:49
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 60
Toplam yorum
: 21
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 152
Kayıt tarihi
: 20.01.16
 
 

4 kitabı olan bir editör- yazar. Hayvansever. Çevreci. Kadın hakları savunucusu ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster