Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

21 Kasım '11

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
559
 

Susarak yaşıyorum

Susarak yaşıyorum
 

Daha çok susmayı öğreniyorum bugünlerde baktım ki anlaşılmıyorum susuyorum bende. Sadece anlayacakları kadar konuşuyorum insanlarla. Gitgide bu yüzden yalnızlaşıyorum beklide yalnızlığımla yaşıyorum onunla konuşuyor onunla dertleşiyor onunla gülüyorum..

Ne mutluluğumu anlatabiliyorum ne mutsuzluğumu. En çokta insanı bunca yıldır anlaşılmamış olmak üzüyor halbuki ben paylaşmayı beraber gülmeyi beraber ağlamayı severim ama şimdi yalnız gülüyor yalnız ağlıyorum bir dünya yarattım herkesten her şeyden uzakta onu yaşıyorum. Belki de bu yüzden artık içten eskisi gibi gülemiyorum.

Yanlış doğrulara inandım öyle söylüyorlar hep yanlış insanları hayatımın merkezi yaptım. Kimse inanmadı bana. Haklıda çıktılar. Hep mi haklı çıkacaklar? Onların doğruları mı hayatın doğruları olacak? ya da ben insanları önemsediğim için mi onların doğruları bana hayatın doğrularıymış gibi geliyor? Bu yüzden kaybediyorum beklide.

Peki doğru ya da yanlış kime göre değişir?

Gerçekte hangisi doğrudur?

Ben o doğruyu nasıl bulacağım?

İnandığım şeylerin arkasından gittim hep kimseyi dinlemedim. Geldiğim nokta ne YALNIZLIK. evde bile tek başına yaşamazken, etrafında onca arkadaşın varken yalnız olmak.

Aslında beklide hepimiz yalnızlığımızla yaşıyoruz paylaştıklarımız sadece insanların anlayabileceklerine inandıklarımız. Kendinle yaşamak ne kadar doğru ki? Etrafında o kadar insan varken niye yalnız ağlayasın ki?

Niye biz dünyaya birazda başkalarının gözünden bakmayı öğrenemedik? niye  karşımızdakinin gerçekte nasıl biri olduğunu anlamaya çalışmadıkta kendi doğrularımıza göre yargıladık hemen. O ben değil ki o hayata benim gördüğüm renkleri farkı görüyor yaşadıkları ona farklı tatlar hissettiriyor. Ama insanlar bunu anlamadı dost acı söyler dediler kendi doğrularını karşındakini düşünmeden söyleyip geçtiler. Hiç bakmadılar açtıkları yaraya yaralayacaklarını bile düşünmediler çünkü her şey karşıdakinin iyiliği içindi onlara göre.

Halbuki her şeyi daha güzel söylemenin bir yolu vardı.

Onu yalnızlıktan kurtarmanın bir yolu vardı..

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Ben en çok "anlıyorum" kelimesine kapılırım böyle zamanda..beni anlayamadıklarını bilsemde anlıyorum kelimesi ile beni dinlemeye hazır olduklarını öğrenirim..Gerçekten içindeki sıkıntıyı bastırması tek başına çok zor oluyor..dualara sığınırım ki faydasını da görürüm.Arkadaslarımın böyle bir zamanına denk gelirsem,"şu anda seni en çok ne mutlu ederdi "veya "hadi,seni mutlu edecek bir şey iste benden" derim O'na iç dünyasından sıyrıldıgında güzelliklerle dolu anların var olabildiğini ,hala değerli olabildiğini göstermek isterim..Eminim siz de değerli bir kişisiniz,lütfen böyle anlarınızda sizi eleştirmeden !! dinleyebilecek bir dostunuzun yanına koşun..Her şeyin en kısa sürede düzelebilmesi için.. sevgilerimle...

sare 
 26.11.2011 11:33
 

Yeterince yalnız kalabilirse her şeyi yapabilirmiş insan. Yolun en zor kısmını geride bırakmışsın belli ki,ne yüce şey. Tek başına yola çıkabilmek ve içine sarılmak. İçin seni yanıltmayacaktır eminim ve yalnız kaldıkça hafifleyip dökeceksin yapraklarını.. Bahara yepyeni çiçekler açman dileğiyle...İmza: Efrasiyab

Melda ÖZGÜN 
 24.11.2011 23:31
Cevap :
yalnız kaldıkça ve yazdıkça hafifliyormuş insan.. herkesten herşeyden sırıldıkça rahatlıyormuş... kendi kendine kalmanın tadına vardım. hayatıma geçirdiğim bir akşam sonuda çok güzel bir tad katmayı öğrendim:)   26.11.2011 1:52
 

Hayatta; konuşmak gibi susmayı öğrenir insan yalnızlığı, kendine yetmeyi, yanlışlar yaparak doğruları bulmayı,incinir insan dostlarından bile bazen,herkes aynı pencereden bakamaz yaşama, her insanın kendine göre doğruları vardır, bugünün doğruları yarının yanlışı olabilir yada tersi, empatik olamaz herkes bazen, anlaşılamaz insan! Kurtulmak isterse bir şeylerden,en iyi yardımcı kendi dir yine. Selamlar...

yağmur damlası 
 24.11.2011 0:36
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 2
Toplam yorum
: 4
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 364
Kayıt tarihi
: 21.11.11
 
 

1989 yılında İstanbulda doğdum. Benim şehrim dediğim Eskişehir'de üniversite öğrenciyim. insanlar..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster