Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

26 Aralık '06

 
Kategori
Psikoloji
Okunma Sayısı
614
 

Suskun...

Suskun...
 

Sustuysam korkun benden. Sessiz atın tekmesi pektir diye değil. Sustuysam durum kötü demektir. Susmam çok zordur çünkü benim. Ağzım sussa gözlerim konuşur. Mutlaka bir fikrim vardır olup bitenlere. Çok değil, az biraz ahkâm kessem yeter genelde bana. Söyleyecek bir çift lafım hep vardır.

Kendimi iyi hissettiysem söylerim. Seviyorsam söylerim. Ona diyemediysem, birilerine mutlaka “budur” derim eğer beğendiysem. Kızdıysam veya üzüldüysem de… Mutlaka söylerim.

Ama şimdi susuyorum. Merak edenler olduysa diye diyorum; nedenini ben de bilmiyorum. Sadece sustu bir şeyler içimde. Seda yok! Sesim gelmiyor! Çıt çıkmıyor. İçimden gelmiyor. Boş bir duvara öylesine bakasım var.

Ne yorum yapıyorum hayata. Ne de kadim dostum züğürt tesellisi var mesela dilimde. Öylesine… Evden işe, işten eve gidip geliyorum. Eskiden de kendimi hampsterlara benzetirdim. Hani bir kafeste tekerleğin içine girip de deliler gibi koşuşturur ya… Şirindir de garibim. Seyretmesi keyiflidir. İşte öyle bir koşturmaktı bana kalsa yaşamım. Nefes nefese kalıp da, bir arpa boyu yol gidememekti belki ama çıkıp da o koca tekerleğin üzerine, koşmak vardı o zaman. Şimdi bir adım bile atasım yok.

Herkesin bildiği ve herkesin sevdiği ben değilim ben bugün. Vallahi bir garibim. Hep çekindiğim tipler gibiyim. Umarsız. Dünya dursa “olur böyle şeyler” diyeceğim sanki. Buz gibiyim. Suskun.

Her şey dondu. Burası çok soğuk. Üşüyorum. Lütfen artık eve gideyim.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Şarkısı bile var bilirsin belki Sting amca söylüyor hayat bu herşey yolunda gitmez herzaman bazen işler sarpa sarmalıki üretebilmeli, sorunlardan en az hasarla çıkabilmeli hatta belki kızacaksın ama insanlar sınırlı imkanlarda daha yaratıcı olurlar(mış) üzülme ve hiç susma olur mu canım arkadaşım. Kucak dolusu sevgiler... Yüzün hep gülsün...

Pelin KALYONCU 
 28.12.2006 17:49
 

Sizi merak ettiğime inanır mısınız bilmiyorum..neredeyse mesaj çekecektim..bizi yazılarınızdan mahrum bırakan şey nedir?.Hayat mı..arkadaş mı?.Umarım artık aramıza dönmüşsünüzdür..Bayramınızı ve Yeni yılınızı kutluyorum bu arada..umarım herşey istediğiniz gibi gerçekleşir.Selamlar:)))

sema öztürk 
 27.12.2006 16:13
Cevap :
Canım benim... İnanırım tabi, neden inanmayayım. Vallahi ne oldu,neden oldu da yazmadım ben de tam emin değilim. Birkaç sebep var aslında... İşler bana düştüğü için eskisi kadar çok vakit ayıramıyor ve bilgisayar başında daha az duruyorum artık. Ama en etkili olan şey, canımın sıkkınlığı. Bir de scrabble oynamaya kaptırdım kendimi. :) Özetle, şarj oluyorum diyelim :) Ben de size güzel bir bayram ve yeni yıl diliyorum. Sevgilerimle...  27.12.2006 19:51
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 86
Toplam yorum
: 184
Toplam mesaj
: 55
Ort. okunma sayısı
: 3105
Kayıt tarihi
: 09.10.06
 
 

Marmara İng. İşletme mezunuyum. Pazarlama bölümünde uzmanlaştım. Reklamcı olmak istiyordum. Olmad..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster