Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

09 Mayıs '12

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
427
 

Sütü bozuklar

Sütü bozuklar
 

GOOGLE


Eğitimde yap-bozdan bile ileri giden değişiklikler ve ürünleri sınavlarda sıfır çeken çocukları sorgulamaya bile vakit bulmadan sorunun dengesiz beslenmeden geldiğini çözdü nihayet büyüklerim!

Fark ettiler ki, değil yoksulluk sınırı açlık sınırının altında çocuk büyütmeye  çalışan anne/ babalar ve bu şartlarda var olma savaşındaki bebeler!

Süt verilmeye başlamış okullarda göz bebeğimiz evlatlarımıza adı “OKUL SÜTÜ AKIL SÜTÜ” ! Vayy be hem çocuklarımızın sağlıklı gelişimi için bir adım atarken  hem de zekalarını arttırarak taçlandırılıyordu bu icraat.

Ama burası Türkiye unuttum bunu ille de altından bir şey çıkmalıydı değil mi? İlk günlerde ilk skandal yüzlerce evladımız zehirlenme belirtisi soluğu hastanelerde alıyor!

Açıklamalar ise özrü kabahatinden büyük cinsten! Yetkililerimizden inciler harika, hayatında süt içmemiş çocuklarda olan reaksiyondan tutun da, çocuklarımızın süte olan hassasiyetine kadar yorumlar! Pes doğrusu dedirtecek şekilde.

Yorumlara katıldığım nokta  çocukların hayatlarında sütü sıkça tüketmedikleri konusu, altında bir günah çıkarma olabilir diye düşünüyorum!. Devlet, sağlık, eğitim ve iş istihdamı için varsa  bunların birini bile tam yerine getiremiyorsa, hadi bir yerlerden başlayım hatta ta temelden bebelerden diyorsa  evet başlangıç için süt uygun!

Süt verilen çocuklarımız iktidarla yaşıt! Yani bu çocuklar ilk kez süt içtikleri için sözüm ona hassasiyet gösterdilerse yine iğne birilerine batmalı!

Evine ekmek getiren baba, katığı gözyaşı oluyorsa ve sen tutup gecikmiş görevini yarım yamalak yerine getiriyorsan sonra suçluyu da minicik körpe midelerde buluyorsan bu işte bir yanlışlık var!

Ya bunu gündeme getiren ya da ört bas eden medya tutumuna ne demeli?

Yüzlerce çocuk devlet eliyle zehirleniyor olaya üçüncü sayfa muamelesi yapılıyor hatta çoğunda gündeme bile getirilmiyor!

Sorgulamak, hesap sormak zinhar!

Önyargısız uygulamayı ilk duyduğumda mutlu olan ben paranoya bağlamış durumdayım artık, bu bozuk sütlerden kimler süt kralları olacak zaman gösterecek!

Vazgeçilmez evlatlarımız birkaç sütü bozukları ihya etmek için lütfen telef etmeyin!

Sağlıcakla ve mutlu kalın.

Yolunuz umut, yoldaşınız sevgi olsun…

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Siz gençsiniz, pek hatırlamazsınız. Bizim zamanımızda da Marşal yardımı gereği "Amerikan süt tozu" dağıtırlardı ilkokullarda ikinci derste... Sonradan iş ortaya çıktı. Meğer ABD'nin bir deneyi imiş bu süt tozları... Kısır bıraktığı bile söylenmişti... Yıllar geçti de sanırım "sistem aynı sistem"... Saygılar, selamlar

UFUK KESİCİ 
 11.05.2012 7:51
Cevap :
Günaydın hoş geldiniz hocam:), bizler gibi kobay olmaya aday halk olduğu sürece sanırım tarih tekerrür etmeye devam edecek, yorumunuza ve varlığınıza teşekkür ederim, saygı ve dost selamlarımla, sağlıcakla...  12.05.2012 9:27
 

Sevgili yazarım önemli bir konuya değinmişsiniz. Aslında satır aralarını biraz okuyacak olursak bu çocuklar kobay olarak kullanıldılar ama neyin kobayı. Ülkemizde yeni gıda veya ürünleri denemek isteyen bir sürü firma var. Belkibiraz komplo teorisi gibi olacak ama durum budur. Herşey halk dan gelecek tepkininşiddetine bağlı. Ne kadar ses çıkarsao kadar hızlı bir şekilde kanıtlar ve tanıklar imha ediliyor. Padişahım çok yaşa((((((

umutheart 
 11.05.2012 3:49
Cevap :
Merhaba sayın yazarım, sözün bittiği yerdeyiz:( yorumunuza teşekkür ederim, saygı ve dost selamlarımla...  13.05.2012 11:52
 

Aslında her şey gün ışığı gibi ortada ve bizler her şeyin farkındayız öyle değil mi?Yazık üzülmemek elde değil.SEVGİLERİMLE.

Şennur Köseli 
 09.05.2012 19:50
Cevap :
Farkında olmak da başlangıçtır arkadaşım! Bu yüzden benim hala umudum var:), sağlıcakla...  10.05.2012 9:35
 

Bu başlığı atmaya ben cesaret e dememiştim. Vallahi bravo. Ve "bu çocuklar bu hükümetle yaşıt" sözünüz de güzel. Süt içememişlerse sorumluluk kimde belli. Selam ve saygılar.

Turbest 
 09.05.2012 17:54
Cevap :
Merhaba sayın yazarım, motivasyonunuz için teşekkür ederim:)! Eller taşın altına sokulmalı hatta artık o taş yerinden kalkmalı! Dost selamlarımla, yolumuz umut, yoldaşımız sevgi:) sağlıcakla...  09.05.2012 20:18
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 85
Toplam yorum
: 280
Toplam mesaj
: 26
Ort. okunma sayısı
: 1577
Kayıt tarihi
: 23.11.10
 
 

Yaş otuzbeş yolun yarısı eder demiş üstad demesine ama, benim yapacak çok şeyim var:)! Anneyim, e..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster