Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Haziran '20

 
Kategori
Sağlık
Okunma Sayısı
23
 

Sütyen Ölçüleri

Sütyen Ölçüleri

Sütyen  ölçüleri göğüs şekil ve büyüklüğüne göre değişebilmektedir. Her kadının sütyen ölçüsünü bilmesi çok önemlidir. A Cap, B Cap, C Cap, sırt bölgesinin genişliği, meme bölgesinin büyük olası ve sırt bölgesinin küçük olması, göğüs bölgesi yayvan olabilir, ayrık bir şekil almış olabilir. Tabi ki bilmeniz gereken önemli bilgilerden birisi de her yıl meme ölçüleri değişmektedir. Alınan kilo, verilen kilo, adet döngüsüne göre ki adet dönemine göre, hormon durumunuza göre, ruh duygusal durumlarınıza göre çok az da olsa küçülüp büyüyebilmektedir. Doğru sütyen mutlu kadın demektir. Ancak bazı durumlarda memenin gereğinden çok büyük olması veya çok küçük olması hatta memenin hiç olmaması gibi durumlarda takılan sütyenin çok etkisi olmadığını bu deformasyonun ameliyat ile düzeltilmesi gerektiğini söyleyebiliriz.

Meme Küçültme Ameliyatı

Meme büyüklüğü normalden daha büyük ise tabi ki bu durum bir kadın için hayatının kısıtlanması anlamına gelebilir. Spor, koşu veya kıyafet seçimi zorlaşabilmektedir sadece estetik olarak değil büyük meme sorunu sırt ve bel ağrılarının da beraberinde getirdiği büyük bir sorun olmaktadır. Meme küçültme ameliyatı ile bu tür sorunların önüne geçebilirsiniz.

Meme Büyültme Ameliyatı

Küçük meme hatta hiç olmayan meme sporunu bir kadın için psikolojik ve öz güven açısından son derece olumsuz etkilemektedir. Her kadının istediğidir ayna karşında giydiği kıyafetlerin kendine yakışması, güzel görünmesi ve kendini kadın gibi hissetmesidir. Meme küçüklüğü veya hiç olmaması bir sorun olmaktan meme büyültme estetiği ile kolay ve güzel bir sonuç ile mümkündür. Meme büyültme ameliyatı meme estetiği operasyonlarının içerisinde en çok yüz güldüren ve meme estetiği içerisinde Dünya’da ve Türkiye’de en çok yapılan estetik operasyon olmaktadır.

Meme Dikleştirme ve Toparlama

Meme dikleştirme ve toparlama ameliyatı birden çok kilo veren, emzirme süreci tamamlandıktan sonra memenin içerisi boşalması ve aşağı sarkması gibi görüntü bozukluğunun düzeltilmesi için yapılır. Meme boyu ideal ancak sarkma mevcut ise sarkma toparlama işlemi ile tamamlanırken memenin dik görünmesi için dikleştirme işlemi uygulanmaktadır. Tabi ki komplike vaka yapılabilir örneğin meme dikleştirme ve büyültme ameliyatı, meme toparlama ve küçültme ameliyatı, veya meme dikleştirme ve yağ enjeksiyonu gibi işlemlerde yapılabilir.

Meme Yağ Enjeksiyonu

Meme estetiği ameliyatlarında meme yağ enjeksiyonu oldukça sıklıkla yapılan işlemdir. Burada belli cihazlar kullanılarak hastanın yağlı bölgesinden yağlar çekilerek meme ye enjekte edilir. Dekolte, şekil vermek, dolgun görünüm sağlamak için kullanılır. Kalıcı olduğu için işlemden sonra tekrar tekrar yaptırmanız gerekmemektedir.

Doç.Dr. Süleyman TAŞ

Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrah

https://www.suleymantas.com.tr/meme-buyutme-olcu-belirleme/

https://www.tasklinik.com/meme-buyutme-estetigi/

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 85
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 46
Kayıt tarihi
: 01.03.14
 
 

Doç.Dr. Süleyman TAŞ, başarıyı kendine ilke edinmiştir. Türk ve Avrupa Plastik Cerrahi Dernekleri..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster