Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

12 Ocak '18

 
Kategori
Dünya
Okunma Sayısı
519
 

Suudi Kadınlar

Suudi Kadınlar
 

 

Ilımlı İslama geçiyoruz demişlerdi!

Suudi Arabistan’dan bir karar daha…

Suudi Arabistan’ın Veliaht Prensi Muhammed bin Selman, ülkesinin “radikal düşünceleri derhal yok ederek ılımlı İslam’a” döneceğini söylemesinin ardından ülkede yeni kararlar alınmaya devam ediyor. 

Hatırlarsanız geçen aylarda sizlerle paylaştığım,Kadınlara ehliyet alma hakkı tanınmasının ardından maçlara girilmesine de izin verilen Suudi Arabistan yeni bir adımla daha gündeme geldi.

Turizm ve Ulusal Miras Komitesi (SCHT) Genel Müdürü Ömer El Mübarek, 25 yaş ve üzeri kadınların Suudi Arabistan’ı tek başına ziyaret edebileceklerini açıkladı.

 

“Turist vizesi, tek girişlik vize olacak ve en faz 30 gün geçerli sayılacak” diyen Mübarek, vize uygulamasının iş, hac ve umre ziyaretlerinden   bağımsız olduğunu sözlerine ekledi. Mübarek, ayrıca turizm komitesinin departmanının turist vizelerinin çıkarılması için bir elektronik sistem oluşturduğunu söylemiş.

Ve bizde, ‘Gülüşün Dünyası’ olarak onları tebrik ediyoruz. Görün bakalım gerçek dâhiler kimlermiş? Altmış çeşit nakış düğümü öğrenebilen kadınlar mı yoksa işi gücü bir kenara bırakıp kadınların zayıf yönlerini tartışıp duran erkekler mi?

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Kutsal ve kadim toprakların sahipleri kadını yüceleştiren Suudiler anladığım kadarı ile sosyolojik olarak olumlu değiştiler hemi de çok çoookkk, selamlar, saygılar, mutlu kalın.

Nizamettin BİBER 
 13.01.2018 21:12
Cevap :
Yorumunuz için çok teşekkürler...  14.01.2018 13:19
 

"Gülüşün dünyası"biliyordur zaten dünyayı kadınların sevgi ve akıl gücünün kurtaracağını.Suudi yönetiminin yeni uygulamalarının bir lûtuf olmadığını da biliyor elbet...Selam ve saygılarımla.

Abbas Oğuz 
 13.01.2018 16:26
Cevap :
Merhabalar... Öncelikle yorumunuz için çok teşekkür ederim. Çok haklısınız Suudi kadınlara verilen bu haklar lütuf değil. Fakat, Bu dünyada bizi Kadın ve erkek diye ayırdılar. Ve Her kadın yaşadığı ülkedeki kültürlerine göre hareket ettiler. Kimi daha iyi durumdaydılar,kimide ne yazık ki dört duvar arasından dışarıya çıkamayan kadınlar var. İşe orta doğu gibi kapalı toplumlarda yavaş yavaş olsa da kadınlarımıza verilen bu hak onlar için inanılmaz bir başarı... Bizde onları bu başarılarından dolayı tebrik ediyoruz.   13.01.2018 20:44
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 18
Toplam yorum
: 9
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 221
Kayıt tarihi
: 09.01.18
 
 

  Yönetici kadrosunda çalışıyorum.Kitap okumayı, film izlemeyi, yazı yazmayı seviyorum. bir erkek..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster