Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Kasım '07

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
674
 

Süzgeç gerektirebilen ve süzme yazılara dair...

Süzgeç gerektirebilen ve süzme yazılara dair...
 

Bilgisayarın başından kalkarken oğlum, “Tamam bakabilirsin ama yazı falan yazma, o kadar zamanın yok” dedi. Böyle söylemesinin nedeni dünkü bel ağrısı ile ilgili yazıma çok uzun zaman ayırmamdı. Daha önce de yazmıştım, özellikle bilimsel içerikli yazılarda bilgi verme amacıyla da olduğu için anlaşılır ifadelerle yazmam gerekiyor, bunun içinde yazarken uzun zaman harcıyorum.

Çok yorum yazamasam da blogların çoğunu okumaya çalıştığımı söyleyebilirim. Bazı yazarlar çok cesurca benim yazamadıklarımı yazabiliyorlar ki hayran kalıyorum onlara. Memur zihniyeti ve korkusu sanırım gerildiğim bazı konulara hiç değinemiyorum.

Anılar, günlük olaylara dair anlatımlar, gezi ve yemek blogları da en severek okuduklarımdan. Ama en gerildiğim ve açıkçası görünce hızla geçtiklerim, çıplak ten görüntüleri. Hele bir de cinselliğe dair paylaşımlar yok mu, burası ne kadar özgür bir ortam olursa olsun bence bu tür yazılarda bir süzgeç olmalı. Ya da ayrı bir bölüm olsun, sırf cinsellik anlatılsın orada da okuyalım, yazalım. Ama tercihle seçilebilsin bu ortam. Yani on yazınızdan biri ikisi cinselliğe dair olabilir. Ama her gün, hatta dakikalarla tensel temaslara dair görüntüler ne kadar anlamlı olabilir ki.

Birde belli bir yazıdan alınan ve tümüyle değiştirilmeden aktarılan bilimsel yazılar var. Bunlarda da sıkıntı var bence, yani aynı cinsellikle olanlarda olduğu gibi ardı sıra tümüyle bilgi vermeye yönelik ve kitaplardan alıntı yapılan yazılar apayrı bir alanda yayınlanabilir.

Tabiî ki bunlar benim kişisel görüşlerim, ama merak ettiğim şu bu yazılar editörlerimizin de dikkatini çekmiyor mu? Ve bu tür sürekli belli konularda ardı sıra yazılan yazılar için bir blog düzenlenmesi düşünülmüyor mu? Normal blog konularında sınıflamalar var ama blog ana sayfaya baktığınızda bu ayrıma göre değil, yazıların yazılma zamanına göre düzenlemeler görüyoruz.

Süzme yazılar okumanın tadı bambaşka, çoğumuz yazar olduğumuzu düşünmüyoruz belki ama yaşadıklarımızı duygularımız ve bilgilerimizle harmanlayıp yazınca mutlu oluyoruz. Hele bir de okuyup, olumlu olumsuz yorumlar alınca da keyifleniyoruz.

Sağlıklı ve mutlu bir hafta sonu diliyorum, sevgilerimle.

Not: O kadar çok beden fotoğrafı ekleniyor ki, bloglara bende eksik kalmadım ve değerli ressam Henri Matisse’in bir resmini ekledim, diğer resimlerine de adresten bakabilirsiniz.

Resim kaynak

http://www.abcgallery.com/M/matisse/matisse113.html

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Tıklanma skoru telaşı mı, bu konuda isim yapma arzusu mu, bir yerlere mesaj verme dürtüsü mü, ya da hepsi mi? Evet ben de rahatsızlık duyanlardanım. Bu iş mide bulandırmaya başladı. Bu fotoğrafları nerden buluyorlar anlamıyorum. Ve de onları okuyanları, okuyup okumuyorum diyenleri anlamıyorum. Tıklanmasalar yazmazlar diye düşünüyorum, haksızmıyım. Saygılarımla...

narçiçeği 
 07.11.2007 15:14
Cevap :
Neyseki bu günlerde biraz hız kestiler, sanırım genel tepkinin olumlu etkisi oldu:) Hep birlikte daha neler başarabiliriz kimbilir:) sevgilerimle  07.11.2007 20:45
 

Yazdıklarınıza katılmamak ne mümkün? Bloga ilk girdiğim günlerdeki seviye, maalesef gittikçe düşmekte. Bir günde 10 yazı... Yanlış geliyor bana. "Bir kişinin ön sayfada çıkacak yazı sayısı sınırlı olmalı... Kendi sayfasında istediği kadar yazı yayınlasın" diye düşünüyorum. Editörler bu işe bir "dur" demezlerse... Diğer bloglardan bir farkı kalmayacak MB'nin de. Bazı kouların artık "kabak tadı verdiği" de muhakkak. Okumaya değer bile görmüyorum inanın. Pek çoğumuzun şikâyetine tercüman oldunuz yazınızla. Mutlukalın:))

madamex 
 03.11.2007 22:58
Cevap :
Sizde ne güzel katkıda bulunmuşsunuz, teşekkür ederim:) editörler okuyacakmı bu düşüncelerimizi bilemiyorum...umarım okurlar. Sevgilerimle  04.11.2007 0:22
 

Dediğiniz gibi arada bir ve seviyeli olsa neyse de işin cılkını çıkardılar artık. Aslında bu tipleri yopluca kınamak geregir. Özgürlüklerden yanayız ama bir başkasının özgürlüğü bizim özgürlüğümüzü sınırlarsa dur demeliyiz. Onların özgürlüğü bizim " seviyeli duruş" özgürlüğümüze müdahele ediyor. İyti ki işlediniz konuyu. Selamlar ve sevgiler

Coskun Karabulut 
 03.11.2007 9:38
Cevap :
Cılkı çıktığı kesin, dün benim yazımdan sonra ortada olan bazı resimler bile bu huzursuzluğumuzu ortaya koyuyor, umarım bir çözüme kavuşur, selamlar ve sevgiler  03.11.2007 11:02
 

Benim ise en çok kızdığım daha doğrusu artık beni cidden rahatsız eden konu; özellikle bu tarz yazılarda çıplak bayan resimlerinin kullanılması.Madem cinsellikle ilgili yazılıyor ve bu her iki cinside ilgilendiren bir durum olduğuna göre neden hep bayan resimleri kullanılıyor?O zaman aklıma sadece okunma oranını yükseltme geliyor.Artık siteye her girdiğimde peşpeşe gördüğüm popolardan,göğüslerden fenalık geldi bana.Editörlerde nedense bunları hiç bekletmeden yayına veriyor.Protesto amacıyla ben de arada bir alakasız yazılarım da çıplak erkek resmi kullanıyorum.Belki editörlerin dikkatini çekebiliriz.Sevgiler.

Ufaklık 
 03.11.2007 8:43
Cevap :
Çoğumuzun ortak kaygısı bunlar, bu yazıma öyle uzun uzun yorumlar aldımki. İnsanlar gerçekten huzursuz bu durumdan, özgürlük tamam ama görüntü kirliliği de olmamalı. Bende seçebildiğim en uygun beden resmini koydum, tabiki erkek resmi de seçilebilirdi:) sevgilerimle  04.11.2007 1:07
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 196
Toplam yorum
: 1020
Toplam mesaj
: 110
Ort. okunma sayısı
: 6197
Kayıt tarihi
: 30.03.07
 
 

Uzman doktorum, kendimi bildim bileli çalışıyorum. Kendi adıma  yaşamdan beklentim, huzurlu ve ko..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster