Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Aralık '08

 
Kategori
Haber
Okunma Sayısı
395
 

Taciz mağduru kızların ruh sağlığı bozulmuyor..

Taciz mağduru kızların ruh sağlığı bozulmuyor..
 

çıkmaz sokaklardayız..


Eskiler, evlenmesi gecikmiş kızlar için "bir kızı ya anası yada parası satar" derler.. Kız anası çevre edinmez kızını gösterecek girişimlerde bulunmaz ve parası da yoksa evlenmesi zor görülürdü o kızın demek ki..

Anaların yaptığı hata bununla kalsın diyelim. Olsa olsa bir kız evlenmez evde kalırdı.

Ya babaların yaptıkları?.. Son yıllarda ortalığı iyice saran "baba, amca, dayı ağabey" tacizleri hemen hergün ve her yerden fışkırmaya başladı.. Oysa bir baba evlat sahibi olunca hele kız çocuk doğunca bir başka sevinir. Kız evlat babasına hayrandır ilk tanıdığı erkek babasıdır, gücüne güvenir diğer erkekleri onunla kıyaslar. İllede en sevdiği erkek ilk gözağrısı babasıdır..

Lanet olası birkaç baba diyemiyorum birçok oldular bunlar. Canından kopan evladına yan gözle bakan, O'na sevgi verip hayata hazırlaması gerekirken öz evladına üstelik erkek kardeşiyle birlikte tecavüz edebiliyor. Hayattan koparabiliyor.. Lanet olsun!!

İşte en son yaşanan rezilliğin ne yazık ki son perdesi değil. Henüz reşit bile olmayan E.U adlı bir kız çocuk. Baba ve öz amcasının tacizine uğruyor! Savcılığa yaptığı şikayet üzerine, baba ve amcası sekiz yıl hapis cezası alıp cezaevine konuluyor ancak baba ve amca kızın kendilerine "intikam dürtüsü" nedeniyle iftira attıklarını ifade ettiler. Sekiz yıl cezaevi "farizasını" idrak edemeden tutuksuz yargılanmak üzere tahliye edildiler..

İstanbul Adli Tıp Kurumu, mahkemeye gönderdiği (elini vicdanına koymadan) raporda genç kızın "ruh sağlığının bozulmadığını" bildiriyor..

İzmir'de yaşanan olayın mağduru genç kızın, 2005 yılında da Urla ilçesinde "Barbaros Çocuk Köyünde de aynı şekilde istismara uğradığı belirlendi.

Her şeye rağmen "ruh sağlığı" sapasağlam kalan genç kızın avukatı karara itiraz edeceklerini söylüyor.

H. Üzmez yandaşları çoğalıyor. Elbette çoğalırlar. Her türlü ezya cefaya vede cinsel istismara rağmen kızların ruh ve bedenleri "sapasağlam" çıkıyor!. Bize konuşmak düşermi? Kararları veren mahkemeler "sağlam raporu" veren Adli Tıp'lar..


Gülriz Yiğit

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bizim kızlarımız sağlam kişiliklidir. Baba, amca. imam tecavüz etse bile psikolojileri bozulmaz. Hatta daha da sağlamlaşır. Doktorlardan iyi mi bileceğiz. Acaba o Dr. kızının başına böyle birv şey gelse ??????????

Yapukay 
 14.12.2008 13:42
Cevap :
Sevgili arkadaşım. Dileyelim ki hiç bir evladımızın başına bu tür insanlık dışı olaylar gelmesin. Diyelim ki geldi.. Hayatını alt üst eden herhangi bir bir tacizle karşılaşana, önce Adalet! sonra Adli Tıp, doğru karar vererek yardımcı olmalı.. Yıllar evvel şahit olduğum bir olayı aktarayım size. Çok yakından tanıdığım bir profesörün oğlu hırsızlık yaptı ve yine tanıdığım bir hakim'in bu olayı "örtbas"! etmesi istendi.. Ancak şans yada karar, "hırsızdan yana " olmadı. Satın almak isteyen olabilir ama herkes satılık olmamalı.. Sevgilerimle.  14.12.2008 16:29
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 258
Toplam yorum
: 701
Toplam mesaj
: 109
Ort. okunma sayısı
: 1026
Kayıt tarihi
: 10.08.08
 
 

Ankara'da doğdum. Balıkesir'in  ilçesi Ayvalık'ta yaşıyorum. TSM ve  tiyatronun biraz da olsa toz..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster