Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

24 Ekim '08

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
989
 

Taciz ve tecavüz

Taciz ve tecavüz
 

*Tecavüz* bloğum okunma oranı yüksek olsa da ikinci günde sadece bir yorum alabildi. Toplumun kanayan bir yarasını gündeme taşıdım ama okuyucu düşüncesini açıklamak istemedi.

Gelen tek yorum bir erkeğe ait. Kadınlardan hiç yorum gelmedi. Üstelik raporlarıma baktığımda okuyucumun büyük çoğunluğunun kadın olduğunu gördüm. Yine de onlardan tek yorum bile gelmemesi beni üzdü.

Gelen yorumda kadının şuh giyinmesinde amaç erkeği tahrik etmektir denildi. Doğru olma olasılığı var.

Kadın davetkar giyinebilir yine de hiç bir kadın *gel beni taciz et gel bana tecavüz et* diye giyinmez. Giyiminin aksine çok masumdur istediği.

Aşırı giyinen kadınlar daha önce yazdığım blogdaki gibi ruhu aç kadınlardır. Aç kadın beğenilmek ister ilgi görmek ister içindeki açlığı bastırmanın en kestirme yolu da gözlerin kendi üstünde olmasıdır.

Ruhumuz sarmalansın isteriz çok sevmek sevilmek isteriz ilginin hep üstümüzde olmasını isteriz hep arzulanmak isteriz şımartılmak isteriz. Egolarımız var onların doyurulmasını isteriz.

Kıyafetlerimiz bazen sözlerimiz olur bazen anlattıklarımız bazen de anlatamadıklarımız olur. Kitap gibi okunmak isteriz. Güzel şeyler yaşamak isteriz. Bütün bunlar isteğimiz dışında taciz edilmeyi gerektirmez. Tecavüze uğramayı da gerektirmez.

Duygularımızın bu derece karışık olmasının nedeni erkeğin ilgisizliğidir. İlgisiz kalan kadın bir şekilde içinde yaşattığı arzuları dışa vurur.

Çoğu zaman yanlış anlaşılır her kadın bunların hepsini olmasa bile çoğunu yaşar ama kimse yaşadığını kabul etmek istemez.

*Hayat nasıl gidiyor* sorusuna hiç bir kadın *çok berbat gidiyor içimde fırtınalar kopuyor her an bana ilgi gösteren ilk erkeğe aşık olabilirim* demez.

Demesine demez ama kalbinde ne aşklar vardır kimselere söylemez.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Türkiye şartlarında / erkeklerimizin sahip olduğu kültürel farklılıklara bakarak, özellikle de kadınlar hakkındaki yalnış yorumlar neticesinde TACİZ ve TECAVÜZ olaylarının neden olduğunu,neden yapıldığını ve toplumun bakış açısını anlayabiliriz. Çok merak etmişimdir acaba kaç erkek gerçekten kadınların ne demek istediklerini tam olarak anlayabilmektedirler? Yalnış anlamalardan dolayı o ruhu güzel kadınlarımıza taciz ve tecavüzde bulunulmaktadır ülkemizde. Ben bu konuda şunu savunurum....'Hiç birşey zorla olmaz,olursa da karşılıklı olur-zorlar isen onun kimseye hayrı olmaz'... SAYGILARIMLA,

COŞKUN 
 30.10.2008 16:49
Cevap :
hiç bir erkeğin bir kadını tam olarak anladığını zannetmiyorum aynı şekilde hiç bir kadının da bir erkeği tam olarak anladığına inanmıyorum.doğuştan farklı yaratılmışız.erkekler sizin gibi düşünse hiç bir şeyin zorla olmayacağını anlasalar kadın çok daha rahat eder.saygılar sunuyorum  30.10.2008 18:18
 

Gerçekçi, açık seçik, dürüst bir yazı. Kadına ilgisizliğin kadın üzerindeki etkileri hakkındaki yazdıklarınız çok ilginç. Kadınca yani. Tebrikler efm.

Ahmet KARAKAYAN 
 27.10.2008 15:11
Cevap :
Aslında bütün kadınların benim gibi düşündüğüne eminim. Yanlış anlaşılmaktan korkulduu için dile getirilmez. Bazen de bir erkeğin hayatımızda bu kadar rolü olduğunu kabul etmek istemeyiz. Aslında bu kadardan da fazladır. Saygılar efendim.  27.10.2008 18:21
 

taciz,tecavüz bir bayana yapılabilecek en ağır şey bence-ki artık toplumumuzda erkek çocukları hedef alan bile var- bayanlar asla gel beni taciz et diye gyinmez asla,o erkeğin bakış açısından kaynaklanır. herkes güzel görünmekten ve gözlerin üstünde olmasından hoşlanır. bu illa taciz edilmek istiyor anlamına gelmez yani... tecavüz şğrenç bir olay.hergün bir yenisini duydukça insanlığımdan utanıyorum.uykularım kaçıyor. acaba diyorum çevremde var mı bu tarz zorbalıpa maruz kalan biri,kalıpta söyleyeyemeyen var mı? ya da böyle bir sapık varmı diyorum acaba çevremde... güvenemiyorum kimseye.. kardeşlerimin, küçüklerimin geleceklerinden korkuyorum.etraf sapık dolu-hergün okuduğumuz haberler bunu gösteriyor- bu duruma maruz kalıp söyleyemeyen kişiye ne oluyor biliyormusunuz; ileride kişilik bozukluğu yaşıyor, kimlik arayışı bitmiyor bi türlü ne yapacağını kime güveneceğini bilemiyor...ve daha neler neler... sadece bedene yapılan eziyet değil bir ömrü bitiren rezalettir...

ebus 
 24.10.2008 17:15
Cevap :
korkularınızı anlıyorum ama bu kadar korku ve güvensizlikte çok tehlikeli olmalı. Sürekli etrafınızdaki insanların suçlu mu mağdur mu olduklarını düşünüp korkuya kapılırsanız hayatınız çok zor olur çekilmez hale gelir. saygılar sunuyorum  24.10.2008 18:04
 

Bir önceki yazınızın okunma sayısının fazlalığının yanıında bir tek yorum gelmesi neyi ifade eder sizce? Ya yazar yazısına son noktayı koymuştur, söylenecek şey kalmamıştır. Ya da "bu tür başlıklar altındaki yazıları okuyanların "deşifre olmak istememeleridir" neden. Ki bence ikinci şık daha olası:)) Yazınıza (blogda görünen bölümünde) "kadınlardan yorum almadığınızı" belirtmişsiniz, bu nedenle açtım okudum yazınızı. Kendi adıma söylemem gerekirse; Bu tür başlık altındaki "tık peşinde koşan" yazıları okumuyorum ve sanırım blogda pek çok kişi de böyle düşünüyor. Ama nedendir bilinmez en çok da bu yazılar okunuyor, yazıdaki fotoğraf ne kadar "cesursa" tık sayısı artıyor. Siz de bir kıyaslayın diğer bloglarınızın okunma sayısı ile bu tür bloglarınızın tıklanma sayısını. Nasıl farklı değil mi? Esenkalın:))

maveran 
 24.10.2008 15:18
Cevap :
Okuyucu sayısı ve yorumlar haklı olduğunuzu gösteriyor. Bu tarz yazıları okumadığınızı söylüyordunuz bir ilk yapıp hem okuyup hem yorumladınız teşekkürler. Taciz konusunda bir kadından yorum almak benim için önemliydi. Saygılar sunarım.  24.10.2008 16:15
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 112
Toplam yorum
: 202
Toplam mesaj
: 29
Ort. okunma sayısı
: 730
Kayıt tarihi
: 17.10.08
 
 

İnsanın kendini anlatması ne zormuş. Bu bölüm blog yazmaktan bile zor geldi. 10 Temmuz 1963 doğumluy..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster