Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

Nesrin Özdemir Saldıran

http://blog.milliyet.com.tr/nsrnzdmr

17 Nisan '19

 
Kategori
Aksesuar / Takı
Okunma Sayısı
36
 

Takı-ıntı

 Cansız nesnelere bagımlılık dunyevi ve nefsani olsa da takı--ntı aksesuarlarımızdan vazgecemiyoruz pek coğumuz kadınlar olarak.

İnsanın nesneyle münasebeti üçünçü kişili olmaktan cıkmıyorsa buna baglılık estetık zevk denilebilir. Mekan estetiği, göz estetiği, ruh estetiği vs.uzatılabilir bu liste.

Düşün insanları ınsan ve hayvan sevgısıne farklı ve mutedıl bır bakış acısı getırse de sevmek cok kapsamlı bır kavram.C anlı cansız varlıklara saglılıklı her baglılıga sevmek eylemı yakıştırılabılır.

Sokaga ruhsuz mu, takısız mı, tak--ıntısız mı cıkmak uclemesınde takılı cıkmayı tercıh eden kadın alemının gurusu gıbı bır misyonum olmadığını belirterek, ruhumuzu takılardan degıl takıntılardan korumamız ruhsuzlugumuza engel olur belkı.

Bu dunyada nesne yalan varlık yalansa takısız takıntılarımız nasıl gercek o zaman.Bol güneşli takıntılarımızla takısız mutluluklarımızla takı--ntılı hallerimizle mutlu olalım, ben olalım, biz olalım yeterli öyleyse...Adem ile Havva'dan kalan elma dişte, yaprak düşte, tum aksesuar ve takılarımız gülüşte, bakışta sezişte, hissedişte, gonulde olsun..Süslerimiz taç, takıntılarımız ilaç olsun....

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 58
Toplam yorum
: 12
Toplam mesaj
: 9
Ort. okunma sayısı
: 445
Kayıt tarihi
: 20.11.08
 
 

Hayat guzeldir... Edebiyat öğretmeni... Amatör yazar, şair... Fotoğrafcı.... Sanatsever... Seyaha..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster