Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Ocak '07

 
Kategori
Kitap
Okunma Sayısı
6809
 

Takıntılar

Takıntılar
 

Tak tak takıntı "Takıntılar"

Ben takıntılı mıyım acaba. Amma takıntılı adam “Nuh diyor Peygamber demiyor”

Dediğim, dedik, çaldığım düdük.

“Özür dilerim hemen bu yazıya ara vermeliyim.” - Galiba ocağı açık bıraktım.

-Hemen söndürüp, geliyorum, müsadenizle...

-Ocağı söndürmüşüm, kusura bakmayın. İyi ki buraya yazdım söndürmüş olduğumu, yoksa tekrar tekrar gidip bakmam gerekebilirdi.

-Ben bunları yazıyorum ama yazdıklarım doğru değil galiba,kusura bakmayın tekrar ocağa bakmam lazım!!!

Neyse en iyisi yanıma bir kağıt kalem alayım ve ocağın yanında ocağın kapalı olduğunu yazayım.O zaman kapatmış olduğuma inanırım.

Çok mu abarttım!

Yaşamımızda böyle buna benzer sahneler var mı?

Geçen kitapçıya uğradığımda,kitapları karıştırırken,bir kitap dikkatimi çekti.

Uzman doktor, Oğuz Tan’ın yazmış olduğu”Takıntılar”kitabı. Ben de biraz takıntılara takmış olduğumdan olsa gerek,kitaba şöyle bir göz gezdirdikten sonra tam bana göre bir kitap deyip satın alıverdim.

Akıcı herkesin anlayabileceği bir dille yazılmış,tıbbi terimler bizim anlayabileceğimiz şekilde.

Takıntılar,takıntı örnekleri çok güzel kısa öykülerle anlatılmış.Takıntı çeşitlerine detaylı şekilde inilmiş.

Bir de güzel test var.Testi yakınlarınıza arkadaşlarınıza uygulayabilirsiniz.”Ama dikkat edin başınız belaya girebilir”.Bazıları takıntılı olduklarını kabul etmeyebilir.

Toplumumuzda takıntı sorunu olanların oranları verilmiş.

Takıntının beynimizle olan ilişkisi şekillerle anlatılmış.

Takıntı çeşitlerini okurken, hemen kendime bir takıntı buldum.

Evet itiraf ediyorum:Benim takıntımın adı:”Metafizik Takıntı”.Daha önce yazmış olduğum bir bloğumda bu takıntımın olduğunu, bu kitabı okuyunca anladım.

Bu kitabı okumakla, çevremizdeki insanlara daha anlayışlı.

daha tahammülü davranabiliriz.Uzman Doktor,Oğuz Tan:Takıntı hastalığının tedavi edildiğini, tedavilerde başarı sağlandığını,dünyada bu konuda ki gelişmeleri de anlatmış kitabında.

İyi okumalar dileğiyle....

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

kapı kilitli mi ütü fişte mi takılı kaldı acaba gibi beni rahatsız eden durumlar var ama sürekli olarak aynı tür nesneleri saymak (elektrik direği,pencere bölmesi,tabela, fayans bölmesi vs) acaba takıntı mı takıntıysa ne tür bir takıntı geçebilir mi?

asli asli 
 03.12.2008 23:30
Cevap :
Merhaba, Sizin anlattığınız durumlar ne yazık ki bende de var. Bende de çıktığım merdiven basamaklarını sayma hastalığı var. Bu konuda uzman değilim. Takıntılar kitabında bu ve buna benzeri durumlar detaylı olarak anlatılmış. Bende zaman zaman o kitaba bakıyorum. Zihinsel yoğunluk ve yorgunluk unutkanlıklara ve takıntılara sebeb olabiliyor. Siz yine de bir uzmanından yardım alabilirsiniz. İlginiz için teşekkürler eder, esenlikler dilerim.  04.12.2008 22:28
 

Sayın Erdoğan Bey, Bahsettiğiniz kitap çok hoşuma gitmişti. Kitapçıda okumaya başlamıştım (bitirmeden alıp eve gideyim dedim:)) Çok ilginç örnekler mevcut içerisinde, insanları anlamak için okunması gerekli olan kitaplardan diye düşünüyorum. Temeldeki neden anladığım kadarı ile insanların sahip olmayı istemedikleri duygularla mücadele etmek için çeşitli savunma mekanizmaları geliştirmeleri ve bu mekanizmaların insanın aklına yerleşmesi ile birlikte takıntılı kişiğin de ortaya çıkması...

Bulutevi 
 07.06.2007 22:25
Cevap :
Merhaba, Ben de beğenerek okumuştum o kitabı. İnsanın kendisini tanıması açısından da önemli bir kitap.Teşekkürler eder esenlikler dilerim.  08.06.2007 10:30
 

Kesinlikle takılara dokunamıyorum.Özellikle zincir falan gördüğümde midem altüst oluyor.Benim gibi bir takıntısı olan hiç kimseyi de tanımıyorum.Bu takıntımın geçmişten gelebileceğini düşünüyorum...

Son_ay 
 14.01.2007 1:06
Cevap :
Öyle veya böyle hepimizde bir şeyler var.Sanırım sizin takıntınızın tedavisi var.Bu konuda uzman birisine başvurabilirsiniz.Acil şifalar diliyorum,saygılarımla.  15.01.2007 14:09
 

Tedavisi olduğuna sevindim. Gerçi benim oğlanın takıntıları sürekli değişiyor. Kalıcı olanı yok henüz. Cevabınız için sağolun. Nice bloglarda görüşmek üzere..

Gülün içinden 
 09.01.2007 21:40
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1370
Toplam yorum
: 1901
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1015
Kayıt tarihi
: 04.11.06
 
 

Emekli öğretmenim ve  emeklemeye devam ediyorum.  Emeklilik yaşamın sonu değil, yaşama yeni amaçl..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster