Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

10 Ekim '06

 
Kategori
Kişisel Gelişim
Okunma Sayısı
1374
 

Taklitlerinizden sakının!

Taklitlerinizden sakının!
 

Kıskanç ve sürekli olarak birilerini taklik eden insanlardan hep rahatsız olmuşumdur. Utanarak söylüyorum bunu en çok bayanlar yapar ancak kıskanç bayanlarımızda böyle bir duygu olamadığı için utanmadan yaparlar. Kendi tarzlarını belirleyemediklerinden mi bilinmez sürekli bir yarış içerisindedirler bu az gelişmiş insanlar. Ellerinden gelse her noktasını taklit edecekler, ulaşamadıkları insanların. Çünkü onlar gibi olmanın tek yolu, onları taklit etmekten geçer.

Taklit arzuları küçüklükten başlar, önce arkadaşının en sevdiği bebek, en sevdiği ayakkabı, en sevdiği şapka ve daha neler neler istenir aileden. O biter ilkokul başlar ve kalem kutusudan başlar taklit edilmeye, kokulu kalemlerle devam eder ve son olarak çantadan çıkar .

Orta okul, lise ve üniversite derken çalışma hayatına gelinir. Bu tip insanların başkalarını beğenme arzusu önceleri çocukluklarına verilsede sonradan önce geçilemeyen bir hal alır.

Taklit etmek artık giyim kuşamla kalmaz, huyu suyu, tavırları hatta azından her çıkan kelimenin aynı olduğu görülür. Kendilerini geliştirmedikleri için sanırım hep kendini geliştirmiş, dünya görüşünü başkalaştırmış, bir stili olan insanları kendilerine model alıp, onun gibi davranmaya, onun gibi giyinmeye, onun gitti yerlere gitmeye, en sevdiği ve değer verdiği şeyleri taklit etmeye, yaptıklarınızı, yapmaya kadar gider bunun ucu.

Bu insanlara her yerde rastlayabilirsiniz. Arkadaş gibi görünürler ama asıl amaçları sizleri kopya etmektir, kendine. Çok geçmeden en sevdiğiniz kazağınızın aynısı üzerinde gördüğünüzde önce “rastlantı” dersiniz, sonra bir bakarsınız yeni aldığınız telefonun aynısı onda da var hemde alalı daha birkaç gün bile olmamıştır. Küpeden, ayakkabıya, pantolandan eteğe ısrarla sizi taklit eder. Hemde bunu göster göstere yapar. “ Ay eteğin ne güzelmiş nereden aldın?” Küpelerin çok hoş kendin mi yaptın? Parfümün ne güzel! Adı ne? Saçının rengi ne, kuaförünün adı ne” Bu liste böyle uzar gider ve sonunda bu soruların cevabını onun üzerinde görürsünüz. Bunun sonu iyi değildir. İş erkek arkadaşınıza hatta eşinize kadar uzanır. Bitti mi? Hayır!

Öyle kadınlar var ki eşlerine dünyalarını zehir ederler. Arkadaşı evi yeni almıştır, o neden alamıyordur. Arkadaşışnın arabası daha güzel, onun ki de değiştirilmelidir. Arkadaşları tatil için yurtdışına gidiyorlardır, onlarda gitmelidir. Arkadaşının çocuğu bilmem hangi koleje gidiyordur, onun çocuğunun nesi eksiktir? Bu insanlar sözde aile dostlarınızmış gibi evinize girer çıkarlar ama hep bir yarış içerisindedirler. Sizi taklit ettikleri yetmiyormuş gibi aldıkları yeni eşyaların önce fiyatlarını sonra nereden aldıklarını duyarsınız onlardan.

Ve bu kavga ölene kadar devam eder.

Bu insanlara etrafınızda hep rastlarsınız. Azınlıkta da değiller haberiniz olsun.

Son olarak, taş insana asla uzaktan gelmez unutmayın, etrafınızı bir yoklayın ve bu tip insanlardan uzak durun.

Canınız sıkılmasın.

Taklitlerinizden sakının!

Taklitlerimden sakının!

Sevgiyle kalın...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

"derin link" köşesindeki fotoğraflar çok güzel.daha büyük karede görmek isterdim.yazınızın herzamanki gibi sıcacık.taklit sayılmaz ise,mutluluk hırsızlığı yapma hakkımız olabilir mi?yani mutlu birini taklit etmek gibi...

Hakan Karaduman (Akdenizli) 
 13.10.2006 17:34
Cevap :
Sevgili Akdenizli, Bak bu olur neden olmasın. Hem o taklit bile sayılmaz herhalde. Kucak dolusu sevgiler. Yüzün hep gülsün...  14.10.2006 14:00
 

hafızamı yokluyorum daha önce sizi okumamaşım kaçırmışım... Taklitlerden kaçınmak gerek yazınız çok iyi olmuş... Hele bugünlerde.... Salt taklit de değil unutmadan öğretilenlere hep beraber kafa sallamayıda işlersiniz belkide... Saygılar

Yücel EVRENN 
 10.10.2006 12:49
Cevap :
Aslında kaçırmadınız... Yorumunuz için teşekkürler. Bende sizin yazılarınızı okuyorum. Öneriniz için çok teşekkürler. Okumaya ve yazmaya devam... Sevgiler.  11.10.2006 8:27
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 139
Toplam yorum
: 1145
Toplam mesaj
: 191
Ort. okunma sayısı
: 3235
Kayıt tarihi
: 09.06.06
 
 

Ya herşeyim ya hiçim.... Birbirinden güzel fotoğraflarıyla yazılarımı destekleyen canım arkadaşı..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster