Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Haziran '11

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
1465
 

Takma adla yazmanın faydaları

Hani ben takma adla yazıyorum ya, sırf bu yüzden size desem ki bence insanlar yazı yazarken gerçek isimlerini kullanmamalı, hepsi kendine bir isim bulmalı siz gerçek isimlerinizle yazmaya utanmıyor musunuz en doğrusu takma isim kullanmak. Ama hayır hayır ben böyle yapmayacağım çünkü isteyen istediği gibi yazsın be yaa. Peki ne yapabilirim mesela neden takma adla yazdığımı söyleyebilirim ya da takma adla yazmanın faydalarını sıralayabilirim: Şimdi takma adla yazdığın zaman kendini kasmadan, zorlamadan herhangi bir tedirginlik duymadan istediğin şeyleri, istediğin gibi yazıyorsun böyle olunca da yazı daha bir doğal oluyor gibi. Bir de şey var eğer kendi adımı fotoğrafımı kullanarak yazsaydım başbakanımızı uzaylılar mı kaçırdı diye soramazdım tırsardım ya da ne bileyim erkekler için dört kadın ütopyası filan diye başlıklar atamazdım. İşte böyle olunca takma isimle yazanların bloglarını okumak da daha bir keyifli oluyor sanki mesela murakami mesela kahveperisi, efervesan, yekruseha, vakayinüvis, kuzukulaa gibi. Gerçek isimleriyle çok nefis yazanlar da var tabii ama ne bileyim çoğu fazla ciddi kitap gibi ya da dünyayı kurtarabilirim tarzı yazılar yazıyorlar. 

Ama netice de blog pilog ya blok ya da her neyse işte herkes istediği gibi yazsın ama değil mi dünyayı filan kurtarmıyoruz netice de burada yazdıklarımızla bir şeyleri değiştirmeyeceğiz o kadar önemsemeyelim kendimizi. 

Bu arada dilediğimi yazarım kimseden de çekinmem aha da fotoğrafım 

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

ben bu sözleri bir yerden daha duydum diye:) Bu sabah hatırladım! Esin de aynılarını söylemişti:) Ama sonra da bana pırıl pırıl görünmüştü:) "Görünür Blogger Olmak" adlı blog'umu okudun mu? Sevgiler.

Ata Kemal Şahin 
 27.06.2011 6:19
Cevap :
okumadım ama hemen okuyorum...sevgiler  27.06.2011 9:55
 

Siz kendinizi önemsemezseniz başkaları da sizi önemsemez. Çünkü yaşamınız düşüncelerinizle şekillenir ve sonunda tarzınızı yaratırsınız. Elbette kendini önemli gösterme çabasından söz etmiyorum. İnsanların şu "müstear" (bu sözü de burada öğrenip bir yaşıma daha girdim) adla yazanlara saldırmalarını, onların da olayı ciddiye alıp kendilerini savunmalarını da anlamıyorum. Konuşacak, yazacak o kadar konu varken kişiler ve kişiliklerde tıkanıp kalmakla bunca harcanan zamana ve emeğe yazık oluyor diye düşünüyorum. Selam ve saygıyla.

Güz Özlemi 
 20.06.2011 16:33
Cevap :
:)) onlar da böyle eğlensinler kendilerini oyalasınlar:)))  20.06.2011 17:24
 

Takma adlı olsun, olmasın iyi yazılar çıkıyor MB de, bir de insanlar birbirilerini incitmeseler, birbirlerine takmasalar daha da güzel olacak gibi geliyor bana

stilwater 
 09.06.2011 15:03
Cevap :
insanlar birbirlerine takmadan duramazlar...selamlar  09.06.2011 20:53
 

Gerçek adı ve kimliğini ortaya koyanların da cesur olduklarını unutmayalım.Gerçek kimliği ile korkusuzca yazanları yürekten selamlıyorum.

Kerim Korkut 
 07.06.2011 6:53
Cevap :
haklısınız önemli olan nasıl yazdığımız aslında  07.06.2011 12:47
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 61
Toplam yorum
: 341
Toplam mesaj
: 34
Ort. okunma sayısı
: 1395
Kayıt tarihi
: 30.03.11
 
 

Buraya  cancanlı şeyler yazmayı çok isterdim ama ortalama bir memur maaşıyla geçinen evli ve çocu..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster