Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

04 Nisan '13

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
121
 

Taksilerde Akbil Devri

Taksilerde kredi kartı ve akbil ile ücret tahsil edilebilecek. Uygulama 2013 Ağustos’ta başlayacak. Projenin İstanbul genelindeki tüm taksilerde hayata geçirilmesi iki yılı bulacak. Parasını anında tahsil etmek isteyen taksi şoförleri, uygulamaya sıcak bakmıyorlar. Ancak taksi şoförlerinin kaygılarının altında yatan gerçek neden, kredi kartı ve akbil uygulaması ile kazançlarının kayıt altına alınacak olması ve vergi kaçıramayacak olmaları. Bu uygulama ile taksicilerin bozuk para olmamasını bahane ederek para üstü vermeme devri de son bulacak.

Çoğu müşteri korsan taksiyi, ticari taksilere tercih ediyor. Daha az ücret ödeyerek, daha kaliteli hizmet aldıklarını söylüyorlar. Ayrıca korsan taksi şoförlerinin trafik kurallarına riayet ettiklerini de belirtiyorlar.

Taksi şoförleri kısa mesafeler için müşteri taşımak istemiyorlar. Gideceğiniz yeri söylediğinizde, suratlarını ekşitip söyleniyorlar. Bavulunuz varsa bagaj parası isteyebiliyorlar. Trafik kurallarına uymuyorlar. Saygı göstermiyorlar. Tabi işini düzgün yapanlar da var aralarında. Hepsini aynı kefeye koymamak lazım. 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 75
Toplam yorum
: 33
Toplam mesaj
: 4
Ort. okunma sayısı
: 348
Kayıt tarihi
: 22.05.08
 
 

33 yaşındayım. İlkokuldan yüksek lisansa kadar olan bütün öğrenim hayatım İstanbul'da geçti. Şu a..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster