Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

21 Haziran '13

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
127
 

Taksim Gezi Parkı

Taksim'de ve tüm yurtta eylemler devam ediyor. Gençlerin ağaçların kesilmemesi, alışveriş merkezi yapılmaması, toplu kışlası yapılmaması kısacası parkın bozulmaması için başlattığı eylemler hükümet tarafından olumlu değerlendirilemedi. Hemen geri adım atılıp' vazgeçtik' denseydi olaylar bu kadar uzamayacaktı. Hükümet hanesine de  olumlu bir puan yazılacaktı. Gençlerin tamamen barışçıl eylemlerine biber gazları, tazdikli sularla, tomalarla karşılık verildi.

Bu çocuklar bizim çocuklarımız. Benim de kızım var içlerinde. Ben hepsiyle gurur duyuyorum. Önceden hep eleştiriyorduk . Bilgisayar başından kalkmıyorlar, ellerinden cep telefonu düşmüyor diye. Sanırım birden silkelendiler. Bu gençlerimiz teknolojiyi çok güzel kullanıyorlar, Çok okuyorlar. Dünyayı takip ediyorlar. Bir çoğu yurt dışı eğitime gitmiş. Gözleri kapalı değil. Pırıl pırıl gençlerin üzerine şiddete başvurulca çok içim acıdı. Gencecik çocuklarımız gelecekte nasıl sonuçlar doğuracağını bilmediğimiz gaz bombalarına maruz kaldılar. İlaçlı sular vucutlarında yaralar oluşturdu. Üç tane gencimiz yaşamını yitirdi. Allah ailelerine sabır versin. Yaralı gençlere ilk yardım görevi yapan doktorlar bile tutuklandı. Revirlere, otellerin içine sığınan yaralılara  biber gazı sıkıldı.

Ben anlıyamıyorum. Bu kadar kin, nefret,sevgisizlik neden?

Hükümetin T.C değerlerine, Atatürk İlkelerine karşı tutumu, heryerde doğanın tahribi, HES ler,maden aramalar, Atatürk Orman Çiftliğindeki ağaç kesimleri, insanların özel yaşamlarına karışma, çocuk sayısına müdahele, içki yasakları(daha birçok neden sayabiliriz.) .Halkın da eylemlere destek olmasına neden oldu. Direniş tüm ülkeye yayıldı. Şimdi de ayakta durma eylemi başladı.

Bir başbakan aldığı oyun değil tüm ülkenin Başbakanı olmalı. Oy veren,  vermeyen .Tüm halkı kucaklamalı.  Ben ,sen, o değil; biz olmalıyız. Din, İnanç,siyasal görüş, etnik köken üzerinden siyaset yapılmamalı. İnsan kendi anasını, babasını, milletini, dinini, ırkını kendisi seçmiyor. Herkes  birbirine saygılı olmalı bu konularda. Bunlar hayatın renkleri.

Dilerim Hükümet, Gezi Parkı konusunda geri adım atar. 'Ben yaptım oldu' mantığından vazgeçip önemli konularda muhalefetin ve sivil toplum kuruluşlarının da bilgisine başvurur.

Abdülkadir Güler bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

yazdıklarında çok haklısın ellerine sağlık güzel yazmışsın.Maalesef dediğim dedik.yapacağım.keseceğim zihniyeti taşıyor başbakan ve yanındakiler.İnsanların ne istedikleri önemli deil kendisi ne isterse onu hayata geçirmek önemli Allah sonumuzu hayır etsin.Sağlıkla kal.

nevin yildirim 
 25.06.2013 13:20
Cevap :
Çok haklısın.Ne yazık ki öyle.Sevgilerimle...  04.07.2013 15:35
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 49
Toplam yorum
: 92
Toplam mesaj
: 83
Ort. okunma sayısı
: 802
Kayıt tarihi
: 14.06.07
 
 

Emekli matematik öğretmeniyim. İzmir'de yaşıyorum. Okumayı çok seviyorum. ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster