Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

01 Ocak '08

 
Kategori
Haber
Okunma Sayısı
5842
 

Taksim Meydanı'nda tacizci sapıklar!

Taksim Meydanı'nda tacizci sapıklar!
 

Karikatür: www.hayalevi.com sitesinden alınmıştır.


Aslında daha ağır sözler içeren bir başlık atmak istedim. Ama hem editörlerimize, hem de okuyanlara mahçup olmamak için, hem de sevimli köpekleri, ayıları, mandaları, eşekleri böyle bir olaya alet etmemek için onların isimlerini kullanmadım.

Her sene yılbaşından sonra aynı görüntüleri izliyoruz TV Ana Haber Bültenleri'nde. Yüreğim sızlıyor, içim cızzz ediyor. Bırakın Türklüğü rezil etmeyi, insanlığı rezil ediyor bu insan maskesine gizlenmiş zavallılar. Bunların anaları, bacıları, karıları yok mu acaba? Aynı davranış kendilerinden birine yapılsa reaksiyonları ne olur?
Namus temizlemek adına ortalığı kana bularlar.

Taksim Meydanı'na eğlenmeye, yeni yılı gösterilerle karşılamaya gitmiyor bu aç zavallılar. Bunlar sadece turist kızlarını taciz etmek, onlara saldırmak için gidiyorlar oraya.

Hem arsız ve sapıklar, hem de cesaretsiz. Cesaret hapı bulsalar, mutlaka kullanacak bu sünepeler.

Şimdilik bira içerek sarhoş olup cesaretleniyorlar. Nerede turist kızı, orada çember oluşturuyorlar.

Dikkat edin lütfen, bunlar tek kişi tuvalete bile gitmeye cesaret edemeyen korkaklar aslında. Hemşeriler çoğu. Ya da arkadaşlar! Bu nasıl arkadaşlıksa öyle! İçlerinde bir tanesi bile akıllı uslu olamıyor. İş işten geçtikten sonra,

- Hadi arkadaşlar yeter artık, ayıp oldu, diyen bir zalak çıkıyor içlerinden. O da kameraları görünce, polisin geldiğini fark edince, lâf olsun diye söylüyor bunları.

"Hadi gidelim Taksim'de turist kızlara marmak atalım" diye plan yapılırken söylesene bu sözleri ZONTA.

"Ayıp olur, Türklüğü, insanlığı rezil ederiz!" desene HANZO!

Peki bu genç, insan bozuntularının suçları var da gelmiş geçmiş politikacıların, ailelerin, polisin suçu yok mu?

Varrr... varrrrrr... vaaaarrrrrrr...

Hepsi suçlu.

Politikacılar yıllarca "Nüfus planlaması" yapmıyorlar. Başbakanımız "Vatandaşın çocuk yapma hürriyeti ellerinden alınamaz!" düşüncesinde.

Bunlar mı çocuk? Bir aile 5-10 çocuk sahibi olursa eğitemiyor çocuklarını.
Devletin imkânları ne kadar fazla olursa olsun aile eğitimi almamış çocuklara fazla bir şey yapılamıyor.

Hele bir de haremlikler, selamlıklar, türbanlar mürbanlar girince işin içine, işte bu sonuçlar ortaya çıkıyor.

İnsanların seks duyguları ısmarlama gelmiyor benliklerine. Vücut yapımız böyle. Normal olan her insanın seks duyguları vardır.
Politikacılar bunları görmezden gelip de, yasaklarla eğitmeye kalkarsa, bu duygular da böyle Taksim Meydanı'nda azgınlık olarak yansıyor. Turistleri taciz etmekle birkaç milyon sevmeyenimiz daha oluyor dünyada.

Bu olayları bizim medyamız gibi onların medyası da gösteriyor tabii. Siz olsanız böyle bir milleti sever misiniz?

Yıllardır aynı olayları medyada seyretmekten, okumaktan bıktık artık. Polis de olaylar başlamadan önlem almalı. Sivil polisler karışmalı halkın arasına. Bilhassa böyle dekolte giymiş, bizim insanlarımızın hepsini çağdaş zanneden turist kadınları, kızları belli etmeden korumaya almalı, olayların başlamasına engel olmalı.

Şimdiye kadar bu olayları başlatan ırz düşmanlarının cezalandırıldığını da hatırlamıyorum.

Bu seferkiler ağır cezalara çarptırılmalılar ve bu cezalar medyada aynı büyüklükte haber yapılmalı ki dünya görsün.

Darılmasınlar ama polis teşkilatımız bazı önemli olaylarda sadece seyirci kalıyor ve göstermelik görev yapıyor. Bunda suç, polisin olmayabilir. Kanunların yetersizliği, ellerini kollarını bağlayabilir. Ama hata neredeyse düzeltilmeli, polis tam görev yapabilmeli ve bu cinsel taciz olaylarında dünyaya rezil olmaktan kurtulmalıyız.

Saygı ve sevgiler.

Mustafa Mumcu, 01. 01. 2008 Saat: 20:25

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Turgay Bey, biliyor musunuz tek bir kisi bile koca ulkeyi rezil edebiliyor, cunku o ulkeyi temsil ettigi dusunuluyor. Bu goruntuleri Danimarka televizyonu da verdi ne yazik ki, ve bir kac turk diye degil Turkiyede yilbasi diye verdi. Oysa Turkiye Taksim meydanindan ibaret bir ulke degil. Bunu sersem danimarkali da biliyor ama Turkiyeyi kotu lanse etmek isine geldigi icin boyle veriyor haberi. Burada da vardi cilgin eglence ama narcicegi'nin dedigi gibi eglence vardi cilginca ama taciz yoktu. Yani bir kac kisi degil bir kisi bile bizi rezil etmeye yetiyor ne yazik ki.

Beyhan BiÇKİN KOZANOGLU 
 03.01.2008 13:22
Cevap :
Sevgili Beyhan Hanım, aslında sayfası filan olmayan, tanımadığımız insanların bizlerin yazılarına yorum yapmalarına niye izin verirler bilemiyorum. İsminin Turgay Tarihçi olduğuna da inanmıyorum. Kafası bozulmuş karalamış bir şeyler. Kimdir, neyin nesi, kimin fesidir? Belli değil. Ama "tek kişi Türkiye'yi rezil edemezmiş" filan. Arkadaş Papua Yeni Gine'de yaşıyor galiba. Neredeyse "Bırakın herkes istediği gibi tacizini yapsın, olayı büyütmeyin!" diyecek. Tacizci sapıkların hamiliğine soyunacak. Ben böyle maskelere saklanıp, yazılarıma eleştiri yapan kimseleri sevmem. Kendine güveniyorsa, doğru dürüst bir sayfası olsun, biz de bilelim kim olduğunu. O zaman diğer yazılarını da takip eder kişiliği ve düşünceleri hakkında bilgi sahibi olur ve dikkat ederiz. Ha.. beni eleştirmeden düşünce belirtiyorsa o zaman kimliği beni ilgilendirmeyebilir. Ama eleştirisine muhatap olduğum insanın kim olduğunu bilmek benim demokratik hakkım değil midir? Saygı ve sevgilerimle.  03.01.2008 13:34
 

gene söylüyorum 3-5 kişi kocaman ülkeyi rezil edemez.Turgay Tarihçi....

kartal uçar 
 03.01.2008 0:12
Cevap :
Siz söyleyin ben de yazayım: 1 kişi bile koca bir ülkeyi rezil edebilir. Buna tepki gösterdiğimiz için de kompleksli olmuyoruz. Üzüntülerimizi dile getiriyoruz. OLUR BÖYLE VAKALAR TÜRK POLİSİ YAKALAR, diyoruz ama kanunlarımız 57 YTL cezadan öte gidemiyor. Türk polisi kanunları bireylerden iyi bildiği için yakalamıyor belki de. Çünkü Adliye'ye götürdüklerinin anında serbest bırakıldıklarını göre göre bıktılar. Belki bir politikacı okur da harekete geçer diye umut ediyoruz. Etmeyelim mi? Ne demiş H. D. Balzac? UMUT da bir nevi saadettir, belki de saadetlerin en büyüğü. Turgay Tarihçi Bey, ne güzel isminiz var öyle! Tarihçi misiniz gerçekten? Yoksa sadece soyadınız mı? Ben de Mum işlerinden hiç anlamama rağmen Mumcu soyadına sahibim de... Merak ettim. Selamlar.  03.01.2008 0:31
 

Neden bir de değişik bir yönden görmek istemiyorsunuz.Çok zor değil.Her sene aynı şeylerin olması size de garip gelmiyor mu?Siz de utanmayın bende utanmayayım.herkes kendinden utansın.Neden kaçacağım ki!nereye kaçtım.yazdığınız yazı anında adresimde.Güvercin de uçar Kartal da .Neden en ağır şekilde saldırıya geçiyorsunuz.Ha çelmeyi konuşmadık .Neden?

kartal uçar 
 03.01.2008 0:10
Cevap :
Sevgili Turgay Tarihçi, "En ağır şekilde saldırıya geçtiğimi" ifade etmeniz de biraz ağır olmuş. İsmini, soyadını bilmediğim, en azından kimliği hakkında en ufak bilgiye sahip olmadığım kimselerin yazımı eleştirmesine, hem de selamsız sabahsız eleştirmesine anlayış gösteremiyorum. 12 yıldır internet ortamında yazarım, çeşitli sitelerde ve kendi sitemde de. Ama hep kimliğimle. DÜŞÜNCE ÖZGÜRLÜĞÜ'nden şunu anlıyorum. İstediğimiz gibi düşüneceğiz, bunu yazılı olarak da ifade edebiliriz. Tabii yaşadığımız ülkenin yasalarına aykırı olmamak kaydıyla. Bir de yazdığımız ortamın kurallarına uymalıyız. Başkalarının düşüncelerini beğenmeyebiliriz, ama aşağılayamayız. Siz kendi düşüncelerinizi belirtin yeter. Benim düşüncelerimi rendelemenize gerek var mı? Yorulursunuz. Güvercin de uçar tabii. Papağan da uçar. Kuş cinsi, kanatlı her hayvan uçar. Ama sizin lakabınız GÜVERCİN UÇAR değil KARTAL UÇAR. Espri yapmayı da severim de, sizin ağır abi takıldığınızı hesap etmedim. Mutlu Yıllar!  03.01.2008 0:25
 

ABD de cocuklarla nette tanisip iliskiye girmeye calisan manyaklari nasil teshir ettiler adamlar sokaga cikamaz oldu, bunlarada ayni sey lazim. Cogu dogulu olan ve namusa sozde cok deger veren bu yaratiklar teshir edilmeli. Tedavi fikrimden vazgectim :) Yada sizin dediginiz gib polise tam yetki verecekler ve neden diye sormayacaklar. Bak polis o sinirle nasil adam eder onlari. Bi daha su icerken bile izin alirlar vallahi.

Beyhan BiÇKİN KOZANOGLU 
 03.01.2008 0:09
Cevap :
Polisin yetkisini azalttılar ya AB filân diye... Onların da moralleri bozuk. Aslında bunlara göz açtırmazlar. Aslan gibi polislerimiz var. Fakat tam yetkileri de yok, silah çekmeye de çekiniyorlar. Sadece nümayişlerde yere düşen talebelere filan copla vururken çok insafsız oluyorlar. Bu tacizci sapıkların birkaçını sallandıracaksın Taksim Meydanı'nda bakın bir daha taciz olayı oluyor mu? Aman yanlış anlaşılmasın, tabii ki salıncakta sallandıracaksın. Hem de bebek salıncağında. Altlarına kaçırırlarsa heyecandan diye boyunlarına da lâzımlık bağlayacaksın ki, meydanda ihtiyaç molası versinler. Saygı ve sevgilerimle.  03.01.2008 0:37
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 325
Toplam yorum
: 2858
Toplam mesaj
: 684
Ort. okunma sayısı
: 2827
Kayıt tarihi
: 10.04.07
 
 

06. 06. 1945 İzmir doğumluyum ve İzmirli olmaktan da gurur duyuyorum. 1968 yılında birkaç yıllığın..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster