Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

01 Şubat '14

 
Kategori
Telekom / Mobil
Okunma Sayısı
1138
 

Taksitsiz cep telefonunun formülü hediye kartı

Taksitsiz cep telefonunun formülü hediye kartı
 

Yeni yasal düzenleme gereği; telekomünikasyon, kuyum, yemek ve gıda alımlarında 1 Şubat 2014 itibariyle taksit uygulaması kaldırıldı. Yani bugün itibariyle bu kategorilerden ürünlerin tamamında kredi kartlarına ancak tek çekim yapabileceksiniz.

Elbette tek çekim alışveriş yapmak çoğu insanın bütçesini oldukça zorlayacak ve normal olarakta alışveriş imkanını kısıtlayacaktır. Bu nedenle alternatif yöntem arayışlarına başladık ve HEDİYE ÇEK'lerini keşfettik. Gerek Online Mağazalar, Gerekse de Reel mağazalar üzerinden özel günlerde veya arkadaşlarınıza hediye olarak verebileceğiniz. Para karşılığında olarak verilen Hediye Çekleri satılıyor.

Bu Hediye Çekleri 100-200 ve kurumlara göre 1000-2000 TL gibi belli rakamlar şeklinde satılıyor ve Kredi Kartı'na 9 Taksit imkanı sunuyor. Hediye kartları birden fazla satın alınabiliyor. Örneğin Apple'nin yeni telefonu İphone 5S'i satın almak istiyoruz ve fiyatı 2.200 TL olsun. Parçalı olarak istediğimiz rakamları satın alabileceğimiz Hediye Kuponlarından 4 Tane 500 TL ve 2 tane 200 TL'lik Hediye Çeki'ni 9 taksitle satın alıp telefona sahip olabiliyoruz.

Herhangi bir yasal engeli bulunmayan ve taksit seçeneği ile rahatlıkla elde edilebilen Hediye Çekleri birçok teknoloji mağazasında da rahatlıkla bulunabiliyor. Online E-Ticaret Mağazaları üzerinden de rahatlıkla kullanılabilmekte olan Hediye Çekleri'ni satın alırken kullanım tarihlerine oldukça dikkat edilmesi gerektiğini de söyleyelim. 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 28
Toplam yorum
: 3
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 2724
Kayıt tarihi
: 15.01.13
 
 

Rize doğumlu ve yerleşimli Teknoloji bağımlısı. Aorhan, Anarschi ve Milliyet Blog Ailesi bireyi....

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster