Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

Rumikorman (Korman Türkmen)

http://blog.milliyet.com.tr/rumi

21 Ağustos '07

 
Kategori
Alternatif Enerji
Okunma Sayısı
4203
 

Takyon enerji merkezi

Takyon enerji merkezi
 

Ruh ile Beden arasında bir köprü vardır ve ruhumuzun biyoenerji irtibat noktası olarak iş gören organların başında, burun kanallarının arkasında beynin altında yerleşik bulunan hipofiz bezi gelmektedir. Beyinde yer alan bu küçük organcığın ne kadar mükemmel vazifeler gördüğü son 30 yıl içersinde anlaşılabilmiştir. Sürüngenlerde ve kuşlarda hipofiz bezi, başın tam ortasında ve derinin hemen altında bulunduğundan, güneş ışınlarının tesirlerine daha çok açıktır. Bu konumu araştırıldığında; hipofiz bezinin güneş ışığının yoğunluğuna bağlı olarak sürüngenlerde gündüz ve gece biyo-ritimlerinin düzenlenmesinde rol oynadığı görülecektir. İki gözün arasında bulunduğu için hipofiz bezine üçüncü göz de denmektedir. İnsan dışındaki memeli ve omurgalılarda ışık alıcısı olarak iş gören bu yapı, biyolojik saatin ana merkezi olarak işlem görmektedir.

İlk defa Descartes tarafından ruh ile bedenin irtibat noktası olarak tarif edilen hipofiz bezinin, ruh-zihin-beden üçlüsünden oluşan insan alt sistemlerinin buluşma noktasını oluşturduğu hususundaki deliller giderek artmaktadır.

Beyindeki hipofiz bezine, uyku düzenlenmesi ile ilgili mekanizmalarda rol verilmesinin yanında, insanın geceleyin metafizik dünyaya daha açık hâle gelmesinde de vazife verildiği anlaşılmıştır. Gündüz veya ışıkta, hipofiz bezi aktivitesi oldukça düşüktür. Dolayısıyla insan bedeni, mânevî âlemlere açıklık noktasından tam olması gereken seviyede değildir. İnsanın ışığa ve gün uzunluğuna bağlı biyolojik ritimlerini düzenlemede iş gören hipofiz bezinden salınan nörohormonlar, insanın biyolojik sistemini ışık yokluğunda (geceleyin), mânevî âlemlerle irtibata açık hâle dönüştürür. Işıkta (gündüz) ise, maddî dünyaya daha çok açık hale getirir.

Evrene yayılan nur takyonları (molekülleri) sayesinde, gece ve gündüz sürekli olarak sonsuzluktan gelen ilahi enerji bizi etkilemektedir.

Madde ile mânâ âlemleri arasında köprü görevi gören bu takyonlar (moleküller) ile birlikte, Ruh ve Beden arasındaki geçiş chakralarını keşfettiğimizde, ileride ışık varlığına dönüşebilecek, moleküler seyahat ile diğer âlemlere ışık hızı ile kolaylıkla yolculuk yapabileceğiz. Takyon enerjisi ile Moleküler seyahat beden ile ruh arasındaki chakralar ile bağlantılıdır ve Makro ile Mikro Kozmoz âlemlerde yolculuk etmemizi sağlayan merkezlerdir, en üst merkez de insanın beyninde yer almaktadır (Taç Chakra).

İleride beden ve ruh dengesini kurarak ve bu merkezleri keşfederek uzaya açılan Takyon enerji kapıları ile moleküler seyahat imkânını bularak; zaman içersinde geri ve ileriye gitmek; evrensel kapılardan geçerek sonsuz âlemlerde yolculuk yapmak bile mümkün olabilecektir.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

yazınızı çok bilgilendirici buldum gerçekten. vücudumuz ne kadar gizemle dolu öyle değil mi?... ve biz ne kadar sınırlı bir dünyada yaşadığımızı düşünüyoruz, oysa elimizin aldında ne defineler var.. arayış gerek tabi. :)

Astrokedi 
 22.08.2007 15:52
 

Sevgili Korman, yine ben :). astral seyahatle uğraşan erkeklerin saçlarının uzun olduğu hep dikkatimi çekmişti. Bir de İslam kültüründe "saçları kesmeyiniz" denilir hep. Yaşlılar buna başka türlü yorumlar yapardı ve ben de "sanki öldükten sonra saç ne işe yarayacak?" diye düşünürdüm, aslında amaç başka bir farkındalık yaratmakmış. Doğru ya Taç çakrada bulunuyorlar sonuçta. Saçlarımı kesmiyorum bundan böyle. Peki sorum saçma gelecek ama saç boyamak, takyon anteni olmayı önler mi? Sanki kalın bir tabaka olduğu için engellermiş gibi geldi bir an. Sevgilerimle.

Kwan Yin 
 21.08.2007 23:07
Cevap :
Evet. Saç boyatmak suni olduğu zaman etkiler tabi. Saçımızı boyatmak yerşne kına yapmak daha iyi olacaktır. Her zaman doğallık daha iyidir. Bu arada acaba hiç düşündünüz mü başımızı örtmek neden gerekli diye? Her dinde başı örtmek ve başı vesaçları korumanın önemini anlatılır. İslamiyette de başı örtmek hem erkek ve hem kadın için gerekli olan ve tavsiye edilen şeydir. Zira diğer insanlardan gelen negatif enerji saçlarımızda birikir ve direk ordan beynimizi ve ruhumuzu etkiler.  22.08.2007 21:29
 

Merhabalar Sevgili Korman. Takyon 1 ve 2'ye kendimi uyumladım (daha ileriye gitmedim). Ole Gabrielsen'in (Kundalini Reiki kurucusu) kendi yazdığı notlarda Takyon'a uyumlanmadan detaylı olarak bahsediliyordu. Takyon bana en ağır gelen enerjilerden biri oldu. Aslında sormak isterim, "takyon anteni yapmak" diyoruz ya da "kendi bedenimizi takyon yapmak" diyoruz. Ama sanki takyon bizim irademiz dışında da çalışıyor gibi. Bu konuda biraz daha bilgi vermeniz mümkün mü? Teşekkür ederim.

Kwan Yin 
 21.08.2007 11:49
Cevap :
evet takyonevrenler astral seyahatin en üst aşamasında başlar ve takyon enerjiler uzaya açılan kapılardır. Astral seyahatin son aşamasıdır. Matrix bedende yaşanır, bu beden ile algılanamaz. Bu yüzden ölmeden evvel ölmek gerek. Yani bedeni tamamen terk edip, ruh alemine dalmaktır. Takyon anteni bedenimizde saçlarımızdır zaten. Nur alemleriiçersinde nur alemleri olduğu için takyon enerjiler sonsuz alemlere açılan kapılardır. Astral seyahat ile gitmek elbette mümkündür.  21.08.2007 20:09
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 77
Toplam yorum
: 83
Toplam mesaj
: 18
Ort. okunma sayısı
: 8723
Kayıt tarihi
: 01.12.06
 
 

1968 Ankara doğumluyum. Selçuk Üniversitesi, Doğu Dilleri ve Edebiyatı, Fars Dili ve Edebiyatı Bilim..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster