Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

17 Ağustos '21

 
Kategori
Dünya
Okunma Sayısı
21
 

Taliban'dan Geri Mi Alınmalı?

Unutmayalım..

Mustafa Kemal Laik Türkiye Cumhuriyetini hayata geçirmeseydi ülkemizin fotoğrafı Afganistan'nın benzeri durumunda olacaktı.

Bu gerçeklerden yola çıkarak aslında Afganistan'da bugün Birleşmiş Milletler tarafından (BM) yapılması gereken tek şey Taliban yönetimini görevden alarak uluslararası normlarına uygun yeni bir lideri Afganistan'ın başına getirmek olmalıdır.

Kabil havaalanındaki trajik görüntülerinden sonra vicdan sahibi dünya liderlerinden beklenen, İnsan Haklarını harekete geçirmek olmalıdır.

Nerede bu devlet, pardon nerede bu İnsan Hakları Örgütü?

Ne işe yarıyor bu örgüt?

Eey Kadın Haklarını da içinde barındıran  İnsan Hakları Örgütü, Afganistan'daki insani dramı durdurmak adına harekete geçmelisiniz. Kadınların sokağa çıkma yasağını sizin örgütün desteğiyle kaldırılmalıdır.

2021 dünyasında ilkel inanç bağlamında insan öldüren anlayışa sahip Taliban'a Afganistan teslim edilemez!

Taliban döneminde dünyaya gelmiş genç Afganlıların liderinden başka bir lider tanımadığı için doğal olarak Talban doğrultusunda yaşamını sürdürmeye çalışacaktır. Yazık çok yazık! O henüz çiçeği burnunda gençlerin evrensel dünya ile tanışmaya hakkı yok mudur? Elbette ki fazlasıyla var.

Ülkemize kaçak yollarla gelen Afganlı insanları (terör ile ilişkileri olanlar hariç) dışlamadan bağrımıza basmalıyız diye düşünüyorum.

Taliban başta olmak üzere bütün terör örgütlerini örgütleyenin ve özellikle Afganistan'ı bu duruma getirmiş olanın Amerika olduğunu bütün dünya bildiği halde aslında yapılması gereken tek bir şey vardır o da Amerika'yı sorumlu tutarak terr örgütlerinin sonlandırılması için dünyanın adım atması gerekiyor.

Afganistan'ın da Ortadoğu'nun da kurtulması buradan geçmektedir.

Nokta!

ETEM SEVİK bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 2316
Toplam yorum
: 1109
Toplam mesaj
: 80
Ort. okunma sayısı
: 446
Kayıt tarihi
: 03.07.07
 
 

25.05.1960 doğumlu. Üniversite terk. Müzik, seyahat ve tiyatro sever. Antalya Devlet Tiyatrosu'nd..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster