Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

28 Nisan '07

 
Kategori
Ben Bildiriyorum
Okunma Sayısı
477
 

Tandoğan'da Bir Miting Daha!

Tandoğan'da Bir Miting Daha!
 

Değerli insanlar, bildiğiniz üzere 14 Nisan 2007 de Ankara'da "Cumhuriyetine Sahip Çık" düşünce çatısı altında bir miting yapıldı. Mitingin reklamı gerek köşe yazarları gerek televizyon programlarınca yapılarak ortalama 1 milyon kişiye ulaşıldı. Ses getiren bir miting oldu.

Ne var ki bugün (28 Nisan 2007) Ankara Tandoğan Meydanı'ında bir miting daha vardı. Irak Türkmen Cephesi'nin düzenlediği "Kerkük'e Sahip Çık" mitingiydi. Acaba bu mitingden kaçımızın haberi vardı? Misak-ı milli sınırları içersinde yer alan Türkmen şehri Kerkük Emperyalist Amerika vasıtası ile kendini bilmezlerin uygulamaya çalıştıkları Türkmenleri Kerkük'den silme düşüncesine karşı yapılan bir mitingdi.

Katılım ne yazık ki fazla değildi. Bunu yadırgamamak gerek. Çünkü ne köşe yazarları ne de televizyon sunucuları bu mitingden hiç bahsetmemişlerdi. Buna rağmen orada toplanan halk Kerkük'ün bir Türkmen şehri olduğunu ve bunu hiç bir gücün değiştiremeyeceğini bulabildikleri imkanlarla dünyaya duyurdular.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Sevgili vatan evladı, sizin de ifade ettiğiniz gibi 28 nisan'da Kerkük için Ankara Tandoğan'da yapılan miting elbette çok daha fazla katılımla ve çok daha coşkulu olmalıydı. Bu miting hem Kerkük'e sahip çıkma mitingiydi ve hem de emperyalizme karşı çıkma mitingiydi. Şunu unutmayalm ki hem Kerkük'e ve hem de Irak'a; Irak'ın bütünlüğüne sahip çıkmak Türkiye'nin bütünlüğüne sahip çıkmaktır. Irak'ı savunmak, Türkiye'yi savunmaktır. Irak'a destek mitingleri yapılmalıydı, bu yapılmadı. Bir başka yapmamız gereken de şehitlerimizin ardında milyon olup yürümeliyiz. Şehit ailelerini ziyaret etmeliyiz. Şehidin geride bıraktıklarına sahip çıkmak bir borçtur. Şehit olan asker, teselli eden asker; oysa dert hepimizin. Mitinglere Türk milletinin ruhu egemen olmalı. ''Senin için yürüyoruz Kerkük!.'' mitinginin yapılması çok iyi olmuştur, daha coşkulusu yapılmalıdır. ABD Irak'ta yenildi, Türkiye'yi ve bölgeyi Türk milleti birlik ve beraberliği ile şanına yakışır hale getirmelidir. Sevgilerimle...

Cemal Hüseyin Çağlar 
 30.04.2007 0:44
Cevap :
Söylediklerinizin üzerine daha ne ekleyebilirim ki! Çok teşekkür ederim kendimi anlatmada bana yardımcı olduğunuz için.  30.04.2007 18:47
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 22
Toplam yorum
: 21
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 5992
Kayıt tarihi
: 11.02.07
 
 

Hayata erken başlamış sayılmam ama hayat buz gibi yatakhanede aç karnına sabahlamak sayılmazsa ya da..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster