Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

24 Kasım '07

 
Kategori
Hayvanlar Alemi
Okunma Sayısı
336
 

Tango Bey

Merhaba! Benim adım Tango, 2.5 yaşında bir Golden kırmasıyım. Veterinerime göre, gördüğü en başarılı kırmalardan biri benmişim. Zaten ruhumda olan avcılık yeteneğime bakılacak olursak eminim annem veya babam bir av köpeğiydi. Resimde pek göremiyorsunuz ama çok güzel bir kuyruğum var ve boceklerin, kuşların peşinden koşturmaya bayılıyorum.Bebekliğimden beri bahçede yaşıyorum ve bundan dolayı daireye taşınmak zorunda kalan sahiplerim beni yanlarına alamıyorlar. Onların ne kadar üzüldüklerini bildiğim için de kendime yeni bir yuva aramaya karar verdim. İdda ediyorum benden daha iyi bir bekçi bulamazsınız, ayrıca hazır mamaları hiç sevmiyorum, evde ne pişer bana da düşer hesabıJ Şu anki sahiplerim 3. ailem, ve açıkçası onlarla geçirdiğim ilk bir haftayı onlara dar ettim. Koştum, bahçeyi dağıttım, üzerlerine atladım, havladım, hırladım ama aslında ben çok iyi kalpliyim. Tek isteğim beni sevecek bir aileye yeniden kavuşmam... Gördüğünüz gibi çok şansızım zaten, aşık olduğum kızı da bana vermediler bu yazL Bunun acısını henüz atlatamamışken barınağa gitmek, beni öldürecektir.

Çocuklarla aram çok iyidir, övünmek gibi olmasın, ayrıca Allah beni özene bezene yaratmış, baksanıza şu yakışıklılığa ben diye söylemiyorum ama bana sahip olmak bir ayrıcalık olacaktır. Ayrıca tanımadığım herkese havlarım, onları bahçeye bile yakınlaştırmam. Kedilerle aran nasıl diye soracak olursanız çok iyi olduğunu zöyleyemiyeceğim, yalan söylemeyi sevmem. Her sağlıklı köpek gibi onları ölümüne kovalarım, bunu yaparken de dilim sağa sola savrulur, kaplan gibi koşarım. Diğer övgüye değer bir özelliğim de, bir asker edasıyla tempolu bir şekilde patilerimi hareket ettirmem. Diyelim beni aldınız, beni sevmek için göğsümü okşamanız çok makbule geçer, ayrıca çok mutlu olduğum zaman size patimi uzatarak sevginize karşılık vermeye çalışırım. Biraz yüzsüz olduğum için de ilk fırsatta kucağınıza atlamaya çalışırım, ama kızdığınızda hemen yerime dönerim.

Eh bu kadar yakışıklı olunca tüm dişlerin bana aşık olduğunu söylemeye gerek yok sanırım...

Uzun lafın kısası bakmayın böyle neşeli olduğuma bende sahiplerim de çok üzülüyor, beni almak isteyen bir aile olursa ben tüm sevgimi vermeye hazırım..

Bekliyorum....

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 125
Toplam yorum
: 313
Toplam mesaj
: 76
Ort. okunma sayısı
: 1797
Kayıt tarihi
: 24.05.07
 
 

Bir gün elle tutulabilen, mürekkep kokusu içine çekilebilen GERÇEK bir gazetede köşe yazıları yaz..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster