Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

27 Haziran '19

 
Kategori
Dostluk
Okunma Sayısı
22
 

Tanınmak İstiyorsun

Bir meclisteyiz bir kıllı el elimi tutar merhaba derim ses yok. Kimsiniz derim yahu mübarek kendini tanıtsana ille benim elimi tutacak bende onu elinden tanıyacağım. Tövbe estağfurullah. Adamı günaha sokuyorlar.

Biriyle karşılaşırız. Beni tanıdın mı yahu arkadaş ben seni tanımak zorunda mıyım diye içimden geçiririm. Dışımdan da işi şakaya vurup gözüm bir yerden ısırıyor derim. Yahu insanın eşref saati oluyor eşek saati oluyor. İnsanız günümüz günümüze uymuyor. Bazen bu tatsız şakaları kaldırmak zor oluyor.

Geçen düğüne gittim ya bir sürü akraba bana gelip beni tanıdın mı diyor. Yahu amca dayı hala yenge neyse sen beni hangi bayramda aradın hangi mutlu ve acı günümde yanımda oldun ne gün ziyaretime geldin. Ben seni kalbimde çoktan öldürmüşüm ki seni tanıyayım. İlişkileri beslemezsen yani tazelemezsen o ilişki yok olur. Azizim bizim bir hafız vardı eee otuz yıl önce görüşmüştük benim şıp diye adımı söyledi. Yahu söyledi de ne oldu. Sana dünyayı mı bağışladı. Ben o kadar zeki biri değilim olmakta zorunda değilim.  Beni rahatsız eden ömründe beni aramamış hiç merak etmemiş mektup yazmamış mail mesaj atmamış ama karşılaşınca seviniyormuş gibi yapıyorlar ya yemezler. Bazen bu yüzden insan içine çıkmak istemiyorum. Ama âlimler yalnız olmayın topluma karışın diyor.

Her görmeyen farklıdır. Lütfen görmeyenlere beni tanıdın mı demeyin ben falancayım nasılsın deyip sohbete girin. Bir yerde otururken konuşacağınız zaman ismiyle hitap edin. Yanından ayrılacağınızda ben yanından ayrılıyorum deyin. Maalesef bu tanıdın mı muhabbeti kültürlü camiada da var. Biz eğer sürekli görüşüyorsak sesinden tanıyabiliriz. Yani ilişkileri beslemek yani irtibatı kesmemek gerekiyor. Otuz yıldır görüşmediğiniz bir görmeyene beni tanıdın mı demek çok anlamsız. Ben bende iz bıraktıysa gerçekten hukukumuz varsa o kişiyi kalbime yazarım.

 Salih Arıkan, Tel: 0506 514 96 93

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 1089
Toplam yorum
: 31
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 58
Kayıt tarihi
: 17.11.16
 
 

1977 Manisa Akhisar'da doğdum. 1986 İzmir Bornova İzmir Körler Okulu'na başladım. 1997 İzmir Kara..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster