Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

26 Eylül '08

 
Kategori
Kişisel Gelişim
Okunma Sayısı
482
 

Tanıştığıma çok memnun oldum

Tanıştığıma çok memnun oldum
 

Kapalı bir kutuyuz. İmajlarımız sahnede aslımız yerine.Bir maskeyi çıkarıp diğerini takıyoruz duruma ve ortama göre.. Sahte yüzlerin, yüze ne zaman kondurduğumuzu unuttuğumuz bayatlamış gülüşlerin arasında bir türlü kalbimize ilişemeyen ilişkilerin göbeğinde yapayalnızız. Tüm kalabalığa rağmen..


Kapalıyız. Sımsıkı .. Giydiğimiz kostümler ve taktığımız maskelerle saklamaya çalışıyoruz bedenimizi, yüzümüzü, en önemlisi ruhumuzu..


Güçlü imajlarımızın altındaki zayıf “ben”le yüzleşemiyoruz bir türlü.. Kostümlerin zayıf noktalarımızı gizlediğini sanıyoruz. Ama gerçekte, o noktaları cilalamaktan başka bir işe yaramıyor çabalarımız. Saklamaya çalıştıkça diğerlerinin gözüne gözüne sokuyoruz daha çok. Onlar da bizim oyunumuza katılıyorlar ve görmemiş gibi yapıyorlar, ellerini güçlendirdiklerini düşünerek. O eli ilk fırsatta kullanmak için hazırda bekliyor bir çoğu.

Kullanacağı an ise er ya da geç geliyor mutlaka..


Bazen dışarıdan birine de ihtiyaç duymuyoruz yaralanmak için. Kendimize yetebiliyoruz bu konuda.Öyle sıkı sarılmışız ki güçlü, başarılı, yıkılmaz içi boş rolümüze; kendimizden küçücük bir görüntü yıkıveriyor bizi.


Başarıların bizi daha çok sevdirmediğini, güçlü olmanın gerçek dostluğa hiçbir katkısının olmadığını gördüğümüzde kolumuz kanadımız kırılıveriyor. Kalakalıyoruz ortada , öylece, çaresiz…


Ne kadar da çok çabalamıştık oysa ki…Ne denli karışık işlerin üstesinden gelmiş, ne denli yorulmuştuk. Karşılığında beklediğimiz ise çok basitti: Kabul görmek ve sevilmek..

Hak etmemiş miydik?


Kendimizi toparlar toparlamaz yeni kostümleri geçiriyoruz üstümüze ve hayat denilen bu sahnede verilen rolün dışına çıkıp, saçmalamaya başlıyoruz yeniden . Bizi alkışlasınlar istiyoruz, beğensinler, sevsinler…Bu arada kendimizle tanışmayı hiç mi hiç aklımıza getirmiyoruz ..


Oysa ki sevebilsek kendimizi, tüm kusurlarımıza rağmen.. Önce biz kabul edebilsek kendimizi.. Annemiz gibi, şefkat göstersek tüm benliğimize. İşte o zaman korkularımızdan sıyrılabileceğiz.. Tüm insanlara karşı değil, hepsiyle birlikte aynı sahnede olabileceğiz.


Bugün, yıllardır ihmal ettiğim kendimden özür dilemek istiyorum.. Onun sonsuz sevgisiyle beni affedeceğine eminim. Kat kat derinlere sakladığım karanlıklardan çıkarıyorum bugün asıl beni. Ve yürekten söylüyorum ki: “ Tanıştığıma çok memnun oldum..”

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

O kadar doğru ve gerçekçi yanlarımızı anlatmışsınız ki.Kendine yabancılaşmayı seven insanların arasında,sen olmayı başarabilmek.Kendi aslolan değerlerine ,yine de sahip çıkabilmek.Tanıştığına memnun olabilmek.Ne mutlu.Gönlünüze sağlık.İyi bayramlar diliyorum.Saygılar.

sule arslan 
 29.09.2008 15:09
Cevap :
Yazınız aracılığıyla sizinle tanışmak da büyük keyif..Ne güzel anlatmışsınız..Teşakkürler..Mutlu bayramlar...  29.09.2008 21:27
 

HAyat maskeli bir şekilde devam edip gidiyor işte. Farkına varanlar belkide mutsuzluğu yakalıyorlar değiştirmeye zorladıkları için gidişi. Kendi maskesini atıp olduğu gibi bakanlar ise eminimki memnun oluyorlardır değiştirebilirlerse kendilerini. SAygılar sunarım.

DurmuşGüler 
 27.09.2008 19:32
Cevap :
Haklısınız, dönüşümler elbette kolay olmayacaktır...Yorumunuz için teşekkür eder, bayramınızı kutlarım.. Sevgi ve saygılarımla...  28.09.2008 7:40
 

Yorum yerine önerilerime katsam daha iyi olacak.

Muharrem Soyek 
 27.09.2008 12:03
Cevap :
teşekkürler..iyi bayramlar...  27.09.2008 12:08
 

yazınızı çok beğendim emeğinize sağlık,bende insanlar beni sevsin istiyorum güçsüz olduğumu saklamıyorum ama önce benim kendimi sevmem gerekiyor.

morcivert hayat 
 26.09.2008 15:13
Cevap :
Çok teşekkür ederim..Kendimizi sevmeyi başarabildiğimizde önemli bir yol katetmiş olacağmıza inanıyorum.. Sevgilerimle  26.09.2008 15:29
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 26
Toplam yorum
: 40
Toplam mesaj
: 20
Ort. okunma sayısı
: 847
Kayıt tarihi
: 20.09.08
 
 

Sadece YAZIYORUM.... ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster