Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

09 Nisan '14

 
Kategori
Yazılım
Okunma Sayısı
955
 

Tanıtım yazısı ne kadar etkili ?

Tanıtım yazısı ne kadar etkili ?
 

Tanıtım Yazısı


Dünya'nın en gelişmiş ve en çok kullanılan arama motorlarından biri olan Google bir çok web site sahipleri için kazanç kapısı olmaktadır. Bir çok site sahipleri sitelerini güçlendirerek ve belirledikleri kelimelerde üst sıralara çıkarak sitelerine ziyaretçi sağlayarak kendilerini tanıtmaktadır.

Fakat benim bu kadar basit cümle ile anlattığım olay o kadar da kolay bir iş değildir. Çünkü Google'de belirlediğiniz kelimelerde yükselmek artık eskisi kadar kolay değil. Google sürekli olarak algoritmasını değiştirmektedir. Bu sebepten dolayı site sahipleri sağlam bir şekilde ilerleyememektedirler. Sürekli değişen algoritmaya çözüm ise benim görüşüm tanıtım yazılarıdır. Tanıtım yazıları bir nevi haber yapma gibi algılanabilir. Örnek vermek gerekirse A sitesi ''Okul'' kelimesinde çalışma yürütmektedir. Bunun için sitesinin içeriği ile alakalı bir haber, tanıtım hazırlaması gerekmektedir. Tanıtım yazısı hazırlandıktan sonra farklı kaliteli sitelerde yayınlanarak belirlediğiniz kelimede yükselmiş olursunuz.

Peki Tanıtım Yazıları Nasıl Yazılmalıdır ?

Tanıtım yazılarında site sahiplerinin atladıkları en büyük nokta bu yazıyı bir nimet bilip her paragrafa bir link ekleyerek tanıtım yazısını makaleleden çıkararak bir bannere çevirmeleridir. Bu sebepten tanıtım yazılarında en çok dikkat edilmesi gereken nokta en fazla 2 adet link eklenmesi gerekmektedir. Örnek olarak A sitesi için ''Okul'' ve ''Okul Eğitimi'' gibi kelimelerinden oluşan maksimum 2 adet link eklenerek yazı hazırlanabilir. Bu şekilde hem tanıtım yazısından yarar sağlarsınız hemde kelimenizde hızla yükselmiş olursunuz.

Tanıtım Yazılarını Hangi Sitelerde Yayınlamalıyız ? Siteleri Seçerken Neye Dikkat Etmeliyiz ?

Tanıtım yazımızı hazırladıktan sonra ki ilk işlem hangi sitelerde yayınlanmasıdır. Google getirdiği en son algoritma ile birlikte Haber sitelerinin önemi oldukça arttı. Bunun sebebi ise sürekli olarak güncellenen haber siteleri Google'nin gözünde bir sosyal ağ gibi algılanmasıdır. Bu sebepten tanıtım yazılarında ilk olarak önceliğinizi haber sitelerine vermenizi öneriyorum. Diğer yandan her haber sitesine de vermeyiniz. Siteleri seçerken Alexa değerine, ziyaretçi sayısına, index sayısına ve trustrank değerlerine oldukça dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu değerleri iyi olan siteleri seçerek tanıtım yazılarınızı gönderebilirsiniz. Diğer en belirleciyi özellik ise Özgünlük ve Güncelliktir. Yani sitelerin güncel ve özgün olmasına dikkat etmelisiniz.

Tanıtım Yazılarının Etkisi Ne Kadar Sürer ?

Genel olarak tanıtım yazılarının etkilerinin ne zaman olacağını kestirmek pekte mümkün olmuyor. Bu sebepten tam olarak bir süre belirtmemiz doğru değil. Ama incelediğim kadarıyla hızlı indexlenen sitelerde tanıtım yazısı alındığı zaman etkinin biraz daha erken olduğunu fark ettim. Bu sebepten index hızı yüksek olan siteleri ön planda tutabilirsiniz.

Genel olarak tanıtım yazılarının önemi oldukça fazladır. Hem kelimenizde yükselebilir hem de sitenize ziyaretçi sağlayabilirsiniz. Bu sebepten dolayı kaliteli sitelerden tanıtım yazısı almanız sitenizin kalitesini arttıracaktır.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 11
Toplam yorum
: 2
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1187
Kayıt tarihi
: 04.04.14
 
 

2006 yılında web sitesi tasarımları ile adım atmış olduğum WebMaster'lık hayatımda ilk olarak 4 y..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster