Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

09 Ocak '09

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
615
 

Tank kaçıncı metreden çıkacak!..

Tank kaçıncı metreden çıkacak!..
 

Ergenekon kazılarında şaşırtıcı mühimmat çıkmaya devam ediyor.

Bugün Gölbaşı kazısından çıkarılanlar, değil bir ülkede, on ülkede kargaşa yaratacak miktardaymış..

Ama, kimi Ergenekon safderunlarına göre bu miktarlar da bir "darbe" yapmaya yetmez..

Eski tüfek politikacı Sayın Cindoruk da aynı şeyi söylüyor..Bu kadar bomba ile darbe yapılmaz, diyor.

Kendisinin bir "darbe" ye kurban giden Rahmetli Menderes'in avukatı olduğunu düşündüğüm de, Menderes'in niçin idam sehpasına gittiğini daha iyi anlıyorum doğrusu!..

Eskimeyen tüfek politikacı Sayın Baykal da bir Ergenekon avukatı olarak ortalığı yıkıyor. Yeraltından çıkan bunca mühimmat Hititerden günümüze kalmış "asar-ı atika" imiş gibi davranıyor..

O zaman siyasi hayatlarını Demokrasiye borçlu (acaba öyle mi?..) bu politikacılarımızın ortada bir suç örgütü olduğuna inanmaları için ne olması gerekiyor?

Ergenekon kazılarından tank çıkmadıkça inanacağa benzemiyorlar bu politikacılarımız ve Ergenekonsever solcu aydınlarımız!..

Demek ki, kazıların daha "derinleştirilmesi" gerekiyor.

"El bombaları, lav silahları, uzi mermileri bir şey ifade etmez; tank olmadan darbe olmaz", anlayışını kırmak için kazılarda tank bulunması şart!

Acaba kaçıncı metreden "tank" çıkacak!!

Kazılar derinleşip tanka ulaşıldığında, bu defa da Sayın Baykal; "Bu Sümerler'den kalma antika cinsinden bir tanktır; ne alakası var darbeyle!.." der mi ki..

Sümeroloji uzmanı Sayın İlmiye Çığ da onay verirse iş tamamdır..

Hiç bir güç Sayın Baykal'ı ortada darbe amaçlı bir örgüt olduğuna inandıramaz..

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Efendim ne güzel dile getirmişsiniz... Bunlar masumane gömülmüş şeyler değil demişsiniz. Şimdi aynı düşünceyi paylaştık ve anlaştık sizinle. İşte bunlar bilerek, kimilerini ve kimi kurumları yıpratmak için aylar önce konulan cephanelerdir. Bunun ardında olanlar da dış güçlerdir. Askerden darbe yapacak muhimmatı çıakrtamayanlar bakınız şimdi polise sardı. E Adama sormazlar mı, bu muhimmat Özel harekat biriminin başında ki şahısın sayesinde çıktı, öyle ise Polis mi darbe yapacak? Neyse ben sizi meşgul etmeyeyim. Burada malumunuz JTem başbakanlığa bağlıdır :) Meşgul ettiğim için özür diler hürmetlerimi iletirim... Bende sizin gibi yargıyı beklemekteyim. Not : Cumhuriyet gazetesine atılan bombalarla seri numaraları tutuyor denen bombalar imha edilen ve seri numaraları kazınmış olarak bulunan bombalardır. O olay daha kesinlik kazanmadı. Saygılarımla...

Erhan Türk 
 29.01.2009 2:24
Cevap :
Sayın Türk..Hem fikir olmamıza memnun oldum..Bekleyip görelim..Selamlar..  02.02.2009 17:39
 

Sayın yazar malum yazınızı yayınlayalı baya oldu.Son bir katkıda bulunmak daha isterim.Baktım ki ortalıkta dolaşmaya başlamış ben de Devletin sırrı olmaktan çıktı diyerek size de aktarmak isterim. Kolluk kuvvetleri herhangi bir harbe karşılık, cephaneliklerin yok edilmesi endişesi ile kimi muhimmatları belirli yerlere gömer.Sanırım bunu sizde biliyorsunuz ya da duymuşsunuzdur.Nasıl kimi hava limanları yok edilme durumunda kimi yollar uçakların inişi için kullanılmak için yapıldıysa aynı durum bu durumlarda da bu şekilde mevcuttur. Hani sormuşsunuz ya bunlar yerde ne arıyor du diye ? Ona karşılık olabilir. Lakin Tv de ve gazete de ki incelemelerim bu muhimmatın 2004 ile alakası olmadığını doğrulamaktadır.Bir adet mermi tedarik edebilirseniz (yeni) toprağa gönmeden resmini çekin. Ardından 1-2 ay sonra topraktan çıkartın. Deforme olduğunu göreceksiniz. Çıkan muhimmat parlıyor. Arzu ederseniz gömülen cephanelere izlenecek prosodürü de inceleyebilirsiniz. Tekrar düşünmeniz dileği ile :)

Erhan Türk 
 28.01.2009 1:38
Cevap :
Erhan bey, bunlar söylenip duruyor elbette..Ama bana hiç gerçekçi gelmiyor..Neden mi, birincisi bu mühimmat niye bin emekli polis müdüründen çıkıyor, ikincisi bu el bombalarının kardeşleri Cumhuriyet gazetesine atıldığı gibi, çeşitli eylemlerde kullanılmış..Yani bunlar öyle masumane gömülmüş şeyler gibi değil..Ancak, iş yargıdadır ve neyse meydana çıkaracaktır..Selamlar..  28.01.2009 11:56
 

Senelerdir yatıyordu da birden biremi çıkmaya başladı bu mühimmatlar peki. Bu müzimmatları ihbar eden vatandaşlarımıza vahiy mi geldi de birden bire emniyet'e ihbarlar yağmaya başladı. Orta da dönen oyununun kökü çok derinlere iniyor. Sizlerde böyle gerçek gibi gösterilen yalanlar ile birbirinizi oyalarken, gerçeklerin üzeride bir bir örtülüyor. Ama şunu biliyorum ki bu ergenekon davasında futhullah yılanının parmağı %1000 vardır.

Burçak ÖNCÜL 
 17.01.2009 5:54
Cevap :
Keşke üzeri örtülen ve senin bilip bizim bilmediğimiz gerçekleri de yazsaydın Sayın Öncül..Örneğin bu silahları niye saklamışlar, hatıra olsun diye olabilir mi?..  17.01.2009 14:05
 

''İstemeyerekte olsa ''28 Şubat'ı kabulleniyorsunuz'' konulu yorumum yayınlamamış. Teknik hatadan dolayı elinize geçmemiş olabilir mi? Saygılar.

GÖCEKLER GÜVERİNCE 
 13.01.2009 18:31
Cevap :
Yoruma şimdi bakabildim ve yayınladım değerli hemşerim..Selamlar  13.01.2009 21:24
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1619
Toplam yorum
: 4208
Toplam mesaj
: 224
Ort. okunma sayısı
: 798
Kayıt tarihi
: 19.01.08
 
 

Edebiyat, kamu yönetimi ve gazetecilik tahsili... 27 yıllık eğitimcilik hayatından sonra emeklili..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster