Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

07 Kasım '08

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
1012
 

Tanrı değilim affetmem

Tanrı değilim affetmem
 

Aldatılan insan karşı tarafı affedebilir mi bu olabilir mi?

*Affettim* demek başka şey, affetmek başka.

Aldatılmak gidişlerle başlar, duruşlarla başlar, susuşlarla başlar, gözlerdeki manalarla başlar.

Aldatılan insan aldatıldığını neden anlamaz acaba yoksa anlamak mı istemez?

İnsanoğlu çok acımasız. Gelişen olaylar karşısında *Aldatılmayı hak etti* diyerek kesin hüküm verilebiliyor.

Aldatmanın cinsiyeti yaşı ve medeni hali yok. Her yaş grubundan kadın erkek, evli bekar demeksizin birbirini aldatıyor.

Çok karışık bir oyun gibi. *Aldatmak beyinde başlar* teorisinin yanı sıra *fiziksel temas olmadan aldatma olmaz* tezini savunanlar da var.

Kadın mı daha çok aldatır erkek mi?

Bu çok saçma bir mantık. Kadın aldatırken bir başka erkekle, erkek aldatırken bir başka kadınla aldattığına göre her iki taraf da aldatıyor.

Kadın neden aldatır?

Herkesin her konuda nedenleri farklıdır. Yine de çok sık rastlanan bazı nedenler de yok değil. İlgisizlik, sevgisizlik, maddi imkansızlıklar temel nedenler.

Erkek neden aldatır?

Her bireyin nedeni farklı olduğu gibi, evdeki romantizm eksikliği, ilgisizlik, yeni arayışlar, tazelenmek isteği temel nedenlerden sayılabilir.

Aldatıldığınızı hissettiğinizde ne yaparsınız?

Onu geri kazanmaya çalışır mısınız, kendinizi sorgular mısınız, eksiklerinizi düzeltmeye uğraşır mısınız yoksa doğrudan ona karşı tavır mı alırsınız?

Aldatıldığınızı öğrendiğinizde ne yaparsınız?

Affeder misiniz yoksa minibüs yazılarında olduğu gibi *Çocuk değilim ağlamam, Tanrı değilim affetmem* mi dersiniz?

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Kadın ve Erkek kim yaparsa aldatmak saygısızca,kişinin kendini alçaltıcı hali...Bence kadın ve erkek paylaştıklarını ve paylaşamadıklarını açıkça konuşmalıdır.Bunlar konuşulamıyorsa hayal edilen hayatta yaşanamıyorsa arayış başlayabilir.Ama sonucu arayışta elde edilenden çok ağır ve bir içhesaplaşmaya dönebilir.Buda çok uzun zaman silinemez olabilir.Bence Allah'ın lutfettiğine sıkı sarılmak ve şükretmek ve herşeyi konuşarak eksikleri bulmak gerek...Yoksa değerlerimizi de kaybedersek nerede kalır insan oluşumuz...Saygıyla...

Novno 
 24.11.2008 17:27
Cevap :
ziyaretinize teşekkür ederim.aldatılmak insan hayatında asla tamiri olmayan izler bırakır.aldatanın ise her zaman bahanesi vardır.içimizdeki iyi insana sahip çıkmak dileğiyle.sağlıcakla kalın  24.11.2008 19:00
 

Saygıdeğer Hanımefendi, “aldatmak” kişinin; hasretine dayanamadığı kişiliğine, evine, geri dönmesidir. Dürüst insan, yalan da söyleyemez, aldatamaz da. Bilir ki; İki cihan güneşinin;“Aldatan bizden değildir.” ifadesini... Bitti mi? Hayır!; Hz. Ali’de demektedir ki; Müslüman basiretli (öngörülü, anlayışlı) olur, aldanmaz.” Peki, bununla ne denilmek istenmiştir? Özetle; eğer, tencere ve kapak uyumsuzluğu varsa ve kişide de Allah korkusu yoksa can çıkacak ve huy çıkmayacak, kişi yalan söyleyecek, aldatacaktır. Acaba! İki taraf da oyuna katılmak mıdır? Sağlıcakla kalınız.

Canmehmet 
 07.11.2008 16:17
Cevap :
ne iyi ettinizde geldiniz canmehmet beyne güzel örnekler verdiniz.katılımınıza ve güzel yorumunuza teşekkür ediyorum.sağlıcakla kalın  08.11.2008 23:27
 

Çok içten çok samimi bir yazı olmuş sevgili Bandana. Sorularının cevabı taa insanlığın doğuşuna dayanıyor. Dünya var olduğundan beri var. Aldatan en başta kendini aldatıyor. Şartlar ne olursa olsun 'aldatmak', 'aldatılan' durumuna düşmek kabullenilecek bir şey değil. Hayatımızın her evresi, her ilişki için geçerli. Salt kadın-erkek olarak düşünmüyorum ben. Aldatma noktasına gelen insanların neden bu fiili uygulamaya geçmeden önce, mevcut ilişkilerine son vermedikleri hep dikkatimi çekti. Hal böyle olunca aldatma, zaaf anı olarak tanımlanamaz. İsteyerek yapılmıştır ve affı yoktur. Yitirilen güven duygusu bitişin başlagıcıdır.. Tüm bu yazdıklarım bence.. Sevgiyle ve mutlu kalın.

Nurcan Çelik Yalun 
 07.11.2008 13:36
Cevap :
mevcut ilişkiye son verememenin altında korkaklık yatıyor alışkanlıklarından vazgeçememek düzenin bozulması kaygısı belkide yeni ilişkiye duyulan güvensizlik.yitirilen güven duygusu bitişin başlangıcıdır demişsiniz çok haklısınız.hassas bir konu.ziyaretiniz için teşekkür ederim.sağlıcakla kalın  07.11.2008 15:16
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 112
Toplam yorum
: 202
Toplam mesaj
: 29
Ort. okunma sayısı
: 731
Kayıt tarihi
: 17.10.08
 
 

İnsanın kendini anlatması ne zormuş. Bu bölüm blog yazmaktan bile zor geldi. 10 Temmuz 1963 doğumluy..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster