Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Mart '09

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
486
 

Tanrı kadını yarattı...

Tanrı kadını yarattı...
 

Kadının Adı Yok...


'' İnsanların en akıllısı, insanların hareketlerini en iyi takdir edendir.'' (Hz.Ömer)

Evet sevgili dostlar; bugün, Sekiz Mart Dünya kadınlar günü... Her sene; kadınlarımızı 8 Mart'ta, Analarımızı Mayıs'ın ikinci haftasında, Sevgililerimizi 14 Şubat'ta hatırlıyoruz..! Kadınlar neden hergün hatırlanmaz da..!? sadece bir güne sığdırmakla, onların gönüllerini almak için; Karanfil, Lale ve Gül'lerle sevindirmeye çabalarız..?

Herkesin kafasından geçen düşünce, Günü kurtarma çabası olabilir mi ? sizleri bilmem ama, bence galiba öyle...! Bugünkü gazete başlıklarının hepsi; günü kurtarma çabası içinde olan bizlere, hatırlatma gayretini gösteren ise, saygıdeğer Medya ve Gazetelerimiz oluyorlar...Hepsine teşekkür ediyorum kendi adıma...

Milliyet ana sayfada yer alan; bir haberden yola çıkarak, ayrıntıda gezinmek istedim...(Malum, Şeytan ayrıntıda gezinir...derler ya..!? )

''Servet değerindeki bedenler'' başlıklı, galeri haberde yer alanlar gözüme takıldı...

- Mariah Carey'in bacakları 1 Milyar 110 Milyon $'a sigortalanmış...! ( Eh be Mariah...Ne bacakların varmış..!? )

- Angela Mount'un bacakları 20 Milyon $'a sigortalanmış...! ( Senin bacaklar, Sütun gibi değilmiş Angela...! )

- America Ferrera'nın ağzı 10 Milyon $'a sigortalanmış...! ( O türkü, sana göre değil bayan Ferrera... Hani vardı ya..? ''Senin ağzını yerim...'' )
- Jade Goody'nin burnu 4 Milyon $'a sigortalanmış...! ( ''Okka burun'' dedikleri bu muydu..!? )

- Heidi Klum'un bacakları da 1 Milyon 150 bin $'a sigortalatmış...! ( Üçüncülük kürsüsü de, sana yakışırdı zaten Heidi..! )

Evet sevgili dostlar; bu sigortalı organlar, servet değerinde...yani; Sadece Heidi'nin bacakları için yapılan sigorta bedeli ile, 10 ayrı ailenin hayatı nasıl değişir biliyormusunuz..!? ( Ekonomik anlamda yani..? ) Ve bunların hepsi Kadın...!

Şimdi sizlere; daha başka bir, yaşamsal olaydan bahsedeyim...

- 23 Temmuz 2008'de; Aydın'ın Nazilli ilçesinde hayatını kaybeden, (Merhume) Gülten Emere'nin bağışlanan organları ile ( Kalp, Karaciğer ve Böbrekler), 4 İnsanın hayatı kurtuldu...! (Manevi Anlamda yani...!)

- 20 Aralık 2007'de; Balıkesir'in Bandırma ilçesinde hayatını kaybeden, (Merhume) Canan Ergüven'in bağışlanan organları ile ( Karaciğer ve Böbrekler), 3 insanın hayatı kurtuldu...! (Manevi anlamda yani...!)

-09 Mayıs 2008'de; Antalya'da hayatını kaybeden, (Merhume) Ayşe Göçer'in bağışlanan organları ile ( Karaciğer ve Böbrekler ), 3 insanın hayatı kurtuldu...! ( Manevi anlamda yani...!)

- 21 Ağustos 2008'de; Muğla'nın Fethiye ilçesinde hayatını kaybeden, (Merhume) Güler Aydilek'in bağışlanan organları ile ( Kalp, Karaciğer ve Böbrekler), 4 insanın hayatı kurtuldu...! (Manevi anlamda yani...!)

Hepsinin ruhları şadolsun...Bunlarda kadın...! Şimdi, yorumunu sizlere bırakıyorum sevgili dostlar...Kadınlar gününü her sene 8 Mart ile sınırlamak, Sevgililer gününü 14 Şubat ile sınırlamak yada Analar gününü Mayıs'ın ikinci haftası ile sınırlamak, Yeterli mi...!?

Her Kadınımızın; Dünya kadınlar gününü kutluyor, herkese sonsuz saygılarımı sunuyorum Sevgili dostlar...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 122
Toplam yorum
: 71
Toplam mesaj
: 23
Ort. okunma sayısı
: 2879
Kayıt tarihi
: 26.03.07
 
 

Ankara Doğumluyum... Yazı yazmayı, çizmeyi, okumayı, izlemeyi, dinlemeyi, vb...vb... seviyorum. Bodr..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster