Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

06 Kasım '07

 
Kategori
Ruh Sağlığı
Okunma Sayısı
499
 

Tanrının ışığında dansa davet

Tanrının ışığında dansa davet
 

Hiç kimseler yoktu ortalarda. Sessiz, sakin bir sabahın ilk ışıklarında başladı dans. İçinden kopan çığlığın peşinden sürüklendiği bambaşka bir boyutta şimdiye kadar hiç duymadığı yumuşak tondaki seslerin ritminde hafif hafif aydınlanıyordu sahne. Karanlıktan aydınlığa geçişin muhteşem senfonisinde, dalgalar, gece boyunca ötmekten yorularak uykuya dalan cırcır böceklerini uyandırmamak için kıyıyı usulca okşuyorlardı sanki. Gecenin soğuğunda bir oraya, bir buraya koşan rüzgar, etkisini kaybetsede hafif hafif ürpertmeye yetiyordu serin serin bedenini. Gökyüzü karanlıktan sıyrılırken, renkler gerçek kimliklerine bürünerek yaşama yepyeni bir defile sunmanın telaşı içindeydiler adeta.

Dalgaların kıyıya vururken çıkardığı sesin temposuna ayak uyduran bedeninin, ruhunun derinliklerinden gelen bir sese doğru kumların üstünde yalın ayak dans edercesine yürüdüğünü farketti. Benliğini böylesine saran ve bugüne kadar hiç tatmadığı bir yaşam coşkusunu içine akıtan duygu, ne çıplak bir kadın vücudunun büyüleyici güzelliği, ne de güçlü kuvvetli bir erkeğin adaleli kollarıydı. Cinsiyetinin ve bugüne kadar sımsıkı bağlandığı kalıplarının önemini tamamen yitirdiği bir frekansta, adeta bedeninin kaygan bir zeminden aşağıya kayan bir elbise gibi, ruhunu çıplak bıraktığını hissediyordu.

İşte tam ahenkle ve kendinden geçmiş bir halde kumların üstünde dönerek dans ederken, o ana kadar unuttuğu ellerine bir elin dokunmasıyla bedeninin geri döndüğünü hissetti garip bir sarhoşlukla. Elini tutan ellerin sıcaklığında ve onun içini ürperten kudretli enerji akışında yepyeni bir müzik başlamıştı sanki evrenin tam ortasında. Baharın, yazın ve kışın bir anda hissedildiği sevgi ırmağında, çılgınca bir coşkuyla uçuyordu sanki özgür ruhu, Tanrının muhteşem ışığında.

Hiç kimseler yokken ortalıkta, hadi sizde içinizdeki sahile inin sessiz sakin bir sabahın ilk ışıklarında. İçinizde bulacağınız çığlığın peşinden koşun bambaşka bir boyuta. Yalın ayak yürüyün doyasıya özgürce, gönlünüzdeki sonsuz kumsalda. Hiç ummadığınız bir anda bulacaksınız kendinizi, Tanrının ışığındaki kutsal dansın tam ortasında.

METİN ÖZKAYA

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

"Ne bir kadın vücudu, ne bir erkeğin kollarıydı" demişsiniz ya. Tanırsallıkla cinsellik neden hep uzak görünür bilmem. Aslında insanlar cinselliğin ne denli kutsal bir şey olduğunu, sevgiyle ve içtenlikle gerçekleştiğinde Tanrı'ya bile yakınlaşmak olduğunu umarım anlayacaklar. Bunu avamlıktan, sektörleşmekten, görevden ve haftasonu eğlencesinden farklı olarak, sadece yaşanması istendiği için doğru kişiyle yaşanırsa, iki ruhun, iki enerjinin birleşmesinin ne denli kutsal olduğu anlaşılacaktır. Dünyada varolma sebebimiz cinsellikle olmuştur. hayata gelişimiz dahi cinsel organdandır. Rahim ve tohum. bunlar yaşamdır ve kutsaldır. Bunu bilirsek tanrısal olanın ışığını aramamız için, her an o sahile inebileceğimizi göreceğiz aslında. Sevgilerimle.

Kwan Yin 
 06.11.2007 18:45
Cevap :
İlk önce değerli ışığınız için teşekkür ederim. "Ne çıplak bir kadının büyüleyici güzelliği, ne de bir erkeğin güçlü kollarıydı" cümlesindeki mana, cinselliğin önemini azaltmak değil, tam tersi iki cinsinde kudretinin birleşimindeki Tanrısal enerjinin hissedilişiydi anlatmak istediğim. Yani bu duyguyu yaşayan kahramanımız erkek olduğu halde, iki cinsinde hissedebileceği şiddetli titremeyi karma olarak yaşamasıydı. Yaşayan kişi o kadar coşkuyla sarsılıyordu ki, kendinin hangi cins olduğunu unutacak kadar muhteşem bir dansın ortasında buluyordu kendini. Tabiki rahim ve tohum sizin anlattığınız şekilde algılanabilirse yaşam gerçeği serilir gözlerin önüne. Farkındalığın kıyısındaki hayvansal şekilcilik, cinselliğin anlaşılabilmesi gereken ince çizgisini ve önemini farklı bir boyuta çekmiştir. Aslında en güzel tanrısal dans, bedenimiz ve ruhumuzun doğru frekanstaki bir ruha sahip bir bedenle bahsettiğim sahilde tek bir ışık olarak yükselmesidir. Sevgilerimle Sn. Kwan Yin  06.11.2007 19:42
 

İnşallah efendim :(

Sabiha Rana Melekler Yüreğinizden Öpsün 
 06.11.2007 11:31
Cevap :
İnşallah demeniz ve üstüne üç nokta koymanız, gerçekten bu dansın gerçekleşmesi için inşaallah anlamına geldiğini düşündürsede ilk bakışta, hiç umudum yok anlamında da algılanabiliyor. Bencede İnşaallah efendim... Teşekkürler yorumunuza. Sevgilerimle  06.11.2007 15:14
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 116
Toplam yorum
: 641
Toplam mesaj
: 33
Ort. okunma sayısı
: 3161
Kayıt tarihi
: 15.01.07
 
 

İstanbul' da doğdum. Antikacı, saray restoratörü ve eksperim. Antika konusunda 50’ye yakın belgesel ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster