Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

24 Haziran '14

 
Kategori
Spor
Okunma Sayısı
35
 

Taraf olmak

Taraf olmak
 

 

‘’ Türk Sporu Batıyor ‘’ başlıklı yazımla ilgili çok fazla mail aldım. Bunlardan bazıları olumlu görüş belirtip duygularına tercüman olduğum için teşekkür ederlerken, bazıları da olumsuz görüş bildirip tepki gösterdiler. Tepkilerin tamamına yakını maalesef hakaret içerikliydi.

Hakaret dolu mesajlarda hep taraf olmakla suçlandım. Evet, ben tarafım. Hukukun, doğruluğun, adaletin ve gerçeklerin tarafıyım. Bunun dışında bir taraflığım bulunmamaktadır. Asıl bana hakaret dolu mesajları yazanlar olaylara taraflı bakıyorlar.

Bu satırların yazarı Fenerbahçe de dahil olmak üzere hiçbir kulübün düşmanı değildir. Zaten yazımda da Fenerbahçe’nin ne kadar büyük bir kulüp olduğunu yazmıştım. Ben Aziz Yıldırım yönetiminin Fenerbahçe’ye layık olmadığını düşünüyorum. Aynı zamanda yönetim anlayışına da karşıyım. Bunu söylemekten asla yılmadım ve yılmayacağım.

Aziz Yıldırım ve ekibi, baskı ve sindirme yöntemini uyguluyorlar. Bunu kulüp içinde de uyguluyorlar. Sadettin Saran ve Hakan Bilal Kutlualp bunun en güzel örnekleri.

Aziz Yıldırım ve ekibi ile ilgili geçen yazımda yazdığım düşüncelerimde hiçbir değişiklik yok. Hatta o satırları bir de buradan paylaşayım:

‘’ Aziz Yıldırım gibileri Türk sporundan uzaklaşmadan spora barış ortamı kazandırılamaz. Çünkü O ve onun gibiler gerginlikten besleniyorlar.

Fenerbahçe’nin de bu yönetimden kurtulması çok önemli. Çünkü Fenerbahçe, Türk sporunun önemli kulüplerinden biri. Bu anlamda Fenerbahçe’nin normalleşmesi Türk sporunun normalleşmesi adına atılacak en büyük adım olarak gözüküyor.

Fenerbahçe’nin adı şaibeden uzak, ilkeli, kurallı, çağdaş değerleri benimsemiş ve medeni bir başkana ve yönetime ihtiyacı var. ‘’

Şike ile ilgili olarak mahkeme yeniden yargılama kararı verdi. Dilerim bu yeniden yargılama sonucunda Fenerbahçe aklanır. Ancak mahkemenin bu kararı üzerine düşünmek gerekiyor. Öncelikle mahkeme, yeniden yargılama kararını kanunda yapılan değişiklikten dolayı verdi. Bildiğiniz gibi 17 Aralık’tan sonra kanunda bazı değişiklikler yapıldı. İşte Fenerbahçe de bundan faydalanıyor.

Fenerbahçe avukatlarının da belirttiği gibi artık telefon dinlemeleri delil sayılmayacak. Oysa tapelerde her şey açığa dökülüyor.

Maalesef ülkemizde hukuk tam bir skandal. İnsanlar yıllarca ceza evlerinde kalıyorlar. Mahkeme kararını yıllar sonra veriyor. Ardından karar bozuluyor ya da yeniden yargılama kararı çıkıyor. Modern bir hukukta bunlar olmaz.

İşte bu yaşanan hukuk skandallarından ötürü kimsenin hukuka güveni kalmadı. O nedenle bu yeniden yargılama da yeni soru işaretleri yaratacaktır.

Sonuçta Aziz Yıldırım ve adamları bakarsınız kahraman olurlar! Hatta Aziz Yıldırım TFF Başkanı bile olur! Burası Türkiye…

İnsanların hukuka güvenleri kalmadığı gibi spora karşı olan ilgileri de bitti. Statlarımızdaki seyirci sayısı her geçen gün azalıyor. Bu karar, güveni yeniden mi tesis edecek, yoksa olan kalanı da mı ortadan kaldıracak hep birlikte göreceğiz. Ancak tek bir gerçek var, o da insanların yıldığı…

Hukukun uygulandığı, suçluların güçlü olmadığı, adil, huzurlu bir spor ortamı dileğiyle…

tolgaersari@hotmail.com

https://twitter.com/tolgaersari

https://www.facebook.com/tolgaersari

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 910
Toplam yorum
: 63
Toplam mesaj
: 11
Ort. okunma sayısı
: 333
Kayıt tarihi
: 02.03.08
 
 

Yazmak benim için bir tutku, bir yaşam kaynağı. Sadece basit bir hobi olarak açıklanamaz yani. Be..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster