Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

27 Nisan '15

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
122
 

Tariflerde aşk

Aşk bazen bir kelimededir. Bir cümle takılır gönlüne. Tesadüf bir karşılaşma. Kaktüsün bir dikeni döner bir güle. yeşerir kurumaya yüz tutmuş bir çiçek. Bazen çilekli bir pastadadır bölüşülen. Annenin kucağındaki bebektir süt kokusunda, bir metro çıkışında, bir kedinin umarsız bakışında, bir neyde ses olur aşk.Toprak kokar veyselin türküsünde, mahpus duvarları yıkılır Nazım'ın şiirnde. Mavi gözlerdedir aşk. yeşil yeşil kırlar aşktır gezindiğinde. Bir şarkıdadır. senindir o şarkı. Ağlatanın güldürenin.

Seviyorum demek kolaydır dile. Varsa içinde bir yeti seversin börtü böceği, Kedileri, kadınları begonvilleri, sarı ayva al narı tavladaki zarı. Aşk zordur gülüm. Aşığım demek yürek ister. O dağındır o bağın o yaslanacak ağacın suyun ekmeğin nefesin ölümün.

Çocukluğunun uçurtmasıdır ipini sıkıca tuttuğun. Ona sarıldığında tutsağı olduğun zincirlendiğin aşk acı çekmektir gülüm.

Ve şiirler yazarsın ona. Okumadığı, bilmediği eserindir aşk. Yazın, kışın baharın bulutlara çıkıp yerlere çakılmandır.Gül bahçen, burçak tarlan, göçün, çadırın her yer senindir aşkla.

Aşk gönüllü yanmaktır, afyonundur, kıyametindir, cehennemindir. Mucizedir. yanında olmayandır. Var olan yoktur. Ruhsuzdur. Zalimdir, acımasızdır bencildir aşk.

İçinde kaybolduğun bir çığda, uğultuda sesinin duyulmadığı sessiz bir ölümdür. Aşkın kendisi acııdır. her an terk etmeye hazırdır Ayrılık getirir beraberinde daha sana ilk geldiğinde. Tercih senin be yürek Gönül kapını açık ya da kapalı tutmak senindir istek.

VE İLAHİ AŞK Bu aşka açılır yeni bir köprü. geçersen sırat köprüsü, geçemezsen sırlarla gömülürsün.

Cahideden/ 27.4.2015 miş

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 52
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 104
Kayıt tarihi
: 18.10.14
 
 

Gazi Eğitim Enstitüsü İngilizce bölümü ve Dil ve tarih Coğrafya Fakültesi Mezunuyum. MTA da Jeomo..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster