Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

12 Mart '17

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
45
 

Tarih bilmek ne sağlar?

Tarih bilmek ne sağlar?
 

www.aliozdemir.net


Hollanda, Almanya, Avusturya, Danimarka, Norveç, İsveç, Fransa, İtalya, Belçika, Yunanistan, Polonya vb. gibi ülkeler hiçbir zaman bizim dostumuz olmadılar. Bunlar, büyük ağabeylerinin (ABD, İngiltere, İsrail) duruşuna göre pozisyon alan devletlerdir.

Dünyanın 500 büyük şirketinin 400’den fazlası ABD’dedir. Bu şirketler liderleri, partileri, meclisleri, medyayı, modayı, silah sektörünü vb. istedikleri gibi yönlendirirler. Kendi çıkarlarına dokunan olduğunda hemen askerle, medyayla, internetle, siyasetle saldırıya geçerler.

ABD, İngiltere ve İsrail’in her ülkede lobicileri, fonları, vakıfları, dernekleri, satın alınmış köleleri vardır.

1700’lü yıllardan itibaren İbraniler, Ermeniler, Rumlar, Fransızlar, Almanlar, Araplar bizlerin geleceği hakkında söz sahibi olabilmişlerdir.

Teknolojiye, bilime, üretime sırtını dönen Osmanlı 1900’lerin başında yırtıcı aslandan süt dökmüş kediye dönüşmüştür.

1923’te yeni Cumhuriyet kurulduğunda 13 milyonluk yoksul, eğitimsiz, hastalıklarla boğuşan, köylü bir toplum vardı. Kişi başı milli gelir sadece 30 dolardı. Üstelik Osmanlı’dan kalan borçlar 1952 yılına kadar ödenecekti.

1945’ten sonra yine sahte dost Batı’nın tuzaklarına düştük. NATO’ya alındık. “Silah sanayini kapat. Her şeyi biz veririz” dediler. Buna inandık. Dediklerini yaptık. “Ağır sanayi tesislerini kurmak istiyoruz” dedik. ABD’li uzmanlar “No rantable, no fisible (Karlı değil, mümkün değil, gereksiz)” diyerek taş koydular. Narenciye yollayarak borcumuzu ödedik ve bir çok önemli fabrikamızı Ruslara kurdurmak zorunda kaldık…

Hırsız Batı’nın her türlü kotasına, engellemesine, tuzağına rağmen 30 dolarlık gelirden 9 bin dolar seviyesine yükselebildik.

Dost olarak gördüğümüz tüm Avrupa ülkeleri PKK’nın, TİKKO’nın, DHKP-C’nin, radikal dini cemaatlerin, FETÖ’nün arkasında durmuşlardır.

Türkiye’nin katma değeri, kazancı düşük malları (kova, mandal, akü, sandalye, yatak, reçel, pekmez, salça…) üreten ikinci sınıf bir ülke olarak kalmasını istiyorlar.

Gelişmiş ülkelerin ihraç ettiği malların kilogram fiyatı 4 dolar seviyesindeyken biz hala 1.2 dolar seviyesini aşamadık.

Türkiye’nin eğitimde, bilimde, sanatta, teknolojide, sanayide, sporda yeni aşamalar kaydetmesi rakip ülkeleri delirtmektedir.

Avrupa ülkeleri nüfus bakımından gerilemekte, yaş ortalaması 50’nin üzerine doğru ilerlemektedir. Uyuşturucu ve alkol kullanımı zirve noktalara yükselmiştir. Aile birliği yoktur. Ruhsal sorunlar had safhadadır. 50-100 yıl sonra bir çok AB ülkesinde Müslümanlar söz sahibi durumuna geçecektir.

Bütün Batı toplumlarında çürüme nedeniyle çöküş başlamıştır. Bu durumu gördükleri için yabancıların topraklarından gitmesini isteyen ırkçı/Faşist partilerin oylarında yükseliş söz konusudur.

Türkiye’nin hep geri, cahil, vasat olarak kalması için İslam dışı olan yapıları / cemaatleri / tarikatları siyasal, finansal yönden desteklemeleri bundan kaynaklanmaktadır. Çoğu kişi bilmez. Said-i Nursi’nin akıl dışı, din dışı kitaplarını 1950’li yıllarda Shell, Mobil gibi küresel firmalar finanse etmişlerdir. FETÖ’cülerin çoğu da Shell firmasının bayiliğini yapmışlardır.

Bu ayrıntıları bilmeden gerçekler anlaşılamaz. Aslında söylenecek söz çok ama okuyan olmadığı için değişen bir şey olmuyor. Doğruları söyleyenler bu topraklarda hiçbir zaman değer görmedi. Horlandı, dışlandı… İvedik türü şarlatanlıklar el üstünde tutuldu. Topçu, popçu, köçek tayfası bilim insanlarından daha çok sevilip sayıldı…

Tarihsel gerçekleri bilmediğimiz için hep yanlış yerlere imza attık…

Ali Özdemir

www.aliozdemir.net

0505 220 83 85

Erdal Ceyhan bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Doğru ve eksikler çok ancak bu kadar olabiliyor.

ilhan Aydın 
 14.03.2017 12:46
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 226
Toplam yorum
: 147
Toplam mesaj
: 6
Ort. okunma sayısı
: 1580
Kayıt tarihi
: 24.04.11
 
 

Eğitimci - Yazar - Yayıncı. 1968'de doğdu. Marmara Üniversitesi, Teknik Eğitim Fakültesini bitird..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster