Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

25 Kasım '11

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
262
 

Tarih sözlerle değil, belgelerle konuşur

Sayın Ahmet Hakan''ın 25.11.2011 tarihli "Bari İki Dakika Susun" yazısına cevaptır.

AHMET HAKAN: - Biz "Dersim''de binlerce günahsız insan öldürüldü" diyoruz. Adamlar kalkıp "İyi ama Seyit Rıza da büyük bir ''hain''di" diyorlar.

CEVAP: - Kendi ülkesi dururken, yabancı bir düşman ülkeden yardım isteyen ''hain'' değil de nedir?

 A. HAKAN: - Biz "Çoluk çocuk dinlemediler, hamile kadınları bile süngülediler; aloo" diyoruz.  Adamlar kalkıp "Ama Dersim''de de iki karakola baskın yapılmıştı" diyorlar.

CEVAP: - Yarın bir gün, çoluk çocuk demeden öldüren PKK için de mi ''Aloo'' diyeceksiniz?

 A. HAKAN: - Biz "Dersim halkını mağaralarda fareler gibi zehirlediler" diyoruz. Adamlar kalkıp Feodalite, ah feodalite" diyorlar.

CEVAP: - Doğu''da ''Feodal yapı, insanların kanını - hâlâ - emdiğine, halkın gelişmesini engellediğine inanmıyorsanız, siz de ''vatan hainliği'' yapıyorsunuzdur. Cünkü, insanların kafalarını - bilerek - karıştırmak da bir nevi ''vatan hainliği''dir.

A.HAKAN: - Biz "Dersim derelerine günlerce kan aktı" diyoruz. Adamlar kalkıp "İngiliz parmağıdır" diyorlar.

CEVAP: - Bugün PKK''nın sınıflarda, fabrika çıkışlarında..vb. akıttığı kana ''dış tahrik yok'' diyebiliyorsanız; özellikle o dönemlerde Anadolu''da, şimdilerde ise tüm Ortadoğu''da  ''yabancı parmağı yok'' diyebiliyorsanız, büyük yanılgı içindesiniz.

A. HAKAN: - Biz "okuma yazma bildiği bile şüpheli 80''lik Pir ü fani Seyit Rıza''ya yapılan cinayettir" diyoruz. Adamlar kalkıp "S. Rıza''nın "Ekselansları" diye İngilizlere mektup yazdığından söz ediyorlar.

CEVAP: -  Halkı ayaklandırmak, eline silah almak ve vermek için bir insanın ''okuma yazma bilmesi veya 80 yaşından daha küçük olması mı  gerekli?

A. HAKAN: - Biz "İngilize mektup yazılmış olsa dahi... bunun bedeli 15 bin kişinin katledilmesi midir" diyoruz. Adamlar kalkıp "Biraz tatsız şeyler de olmuş canım, abartmayalım" diyorlar.

CEVAP: -  Seyit Rıza''nın İngilizlere mektup yazdığını, isterseniz iki dakikada bulabilirsiniz. Eğer, amaçta ikilem yaratmak istemiyorsanız tabii...  ''Mektup yazma''yı o kadar küçümsemeyiniz; önemli olan mektubun içeriğidir. Vahdettin de, bir mektupla işini halletmişti..

A. HAKAN: -  Biz "Ortada bir isyan yoktu ya... hadi diyelim ki vardı; peki, çoluk çocuk niye öldürüldü?" diye soruyoruz. Adamlar kalkıp "açma o defterleri, açma o defterleri" diyorlar.

CEVAP -  O zamanlar ve daha önceleri ''Anadolu''da İSYAN yoktu'' demek, kendi tarihini bilmemek demektir. "Hiç bilenle bilmeyen bir olur mu?" (Bilmediğiniz konular hakkında yazılar yazan siz köşe yazarları, konuları saptırarak halkın kafasını karıştırıyor, ekmeğini yediğiniz ülkeye ihanet ediyorsunuzdur.)...  Her şeyin bir zamanı var. O eski defterleri açmanın da elbetteki zamanı gelecektir. (Ama,siz köşe yazarlarının sayesinde komşularımızla ''sıfır dostluk'' yarattığımız bugünlerde değil...)

A. HAKAN: - Biz "katledilen bebeklerden, kadınlardan, ihtiyarlardan" söz ediyoruz. Adamlar kalkıp "Halk, feodal derebeylerden kurtarılmıştır" diyorlar.

CEVAP: - Feodal Derebeylik, değil o zamanlar, şimdi bile Doğu''muzu kasıp kavuruyor. Bunun için günlük gazetelerin sayfalarına bir göz atmak yeter.

A. HAKAN: - Biz "sürgünlerden, kayıp kızlardan, cinayetlerden, mezarsız ölülerden" söz ediyoruz. Adamlar kalkıp "Dersim''e medeniyet getirilmiştir" diyorlar.

CEVAP: - Değil Dersim''e, tüm Türkiye''ye medeniyet getirilmiştir. Fakat, siz köşe kapıcılar, halkın kafasını bulandırarak o günden beri gericilerin ekmeğine hep yağ sürdünüz. Bugünkü sorunların sebebi dahi, bu hazır yeyicilerin ekmeklerinin ellerinden alınmasını istemeyen bu medeniyet düşmanlarıdır...

A. HAKAN: Dersim Duası: - "ALLAH kimseyi, Dersim''de olup bitenlere mazeretler uydurmaya, gerekçeler bulmaya çalışanların durumuna düşürmesin!
- "ALLAH kimseyi .........
- "ALLAH kimseyi, izleri hâlâ süren bir katlıamın dile getirilmesini "milleti birbirine düşürmek" olarak yorumlayanların durumuna düşürmesin..!
- "ALLAH kimseyi, .......

CEVAP: - "EVET... DEĞİL DERSİM''DE OLUP BİTENLER, TÜM ÜLKEDE VE EVRENDE OLUP BİTENLER, ALLAHTANDIR. ALLAHTANDIR DA, ALLAH, KİMİN ELLERİYLE BUNLARI YAPTIRDIĞINI BULMAK GEREKİR; YOKSA, BOŞ DUAYLA  YELKENLİ BİLE ŞİŞİRİLMEZ..."

"TARİH, ''SÖZLER'' LE DEĞİL, ''BELGELER''LE KONUŞUR."

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Merhaba, Tebrikler, mükemmeldi...Saygı ve selamlar...

izmirli doksanyedi 
 29.11.2011 10:50
Cevap :
Beğendiğinize memnun oldum, saygılar.  08.12.2011 11:37
 

butun bu olaylarin nedenini tarihçiler arastirsin da olaylarin sonucu resme belgelerle ortada : nedeni ne olursa olsun, siz çoluk çocuk 14000 kisinin katledilmesini ve 12000 kisinin surgune gonderilmesini onayliyor musunuz ??

Demokrasi Penceresinden 
 28.11.2011 11:59
Cevap :
Bir savaş sırasında yüz binler ölüyor. Bir İSYAN sırasında on binler ölüyor. Düzeni ben kurmadım ki, kuranlar versin sorduğunuz sorunun cevabını, sayın yazarım. selam ve saygılar.  08.12.2011 11:41
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 193
Toplam yorum
: 213
Toplam mesaj
: 4
Ort. okunma sayısı
: 1049
Kayıt tarihi
: 02.02.10
 
 

İsveç`in Göteborg şehrinde oturmaktayım;  evli ve bir kiz bir oglan iki çocuğum var. İsveç`te..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster