Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

20 Ocak '13

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
163
 

Tarih tekerrürden ibarettir

Tarih tekerrürden ibarettir
 

Assubay camiası üzerine oyunlar mı oynanıyor?


Son günlerde yine Assubayların ve emeklilerinin maaşlarında iyileştirme yapılacağı, bu konuda çalışma ve incelemelerin devam ettiği haberleri basında yazılıp çizilmekte, Milli Savunma Bakanı tarafından da bu doğrultuda olumlu açıklamalar yapılmaktadır. Posta gazetesi, Milliyet gazetesi gibi baskı sayısı yüksek gazetelerde Assubaylarla ilgili yazı dizileri yayınlanmaya devam etmektedir.

Assubayların sorunlarının yazılıp çizilmesi, ekonomik iyileştirmelerin yapılması ile ilgili çalışmaların devam ettiğinin en yetkili ağızdan bildirilmesi camiamızı yine heyecanlandırıyor, beklentilerimizin gerçekleşmesi umutlarını yine arttırıyor olabilir. Ancak görünen o ki, değişen hiç bir şey yok. Tarih yine tekerrür ediyor.

Yıllardır, Assubayların özlük haklarının iyileştirilmesi üzerinde çalışıldığı iyileştirmelerin yapılacağı söylenen, yazılan çizilen, en yetkili ağızlardan Assubayların sorunlarının çözümünün müjdesi verilen fakat tutulmayan sözlerle uzayıp giden, sonu gelmeyen ve yılan hikâyesine dönüştürülen bir süreçteyiz.

Çözümü ne kadar zor bir meseleymiş şu, “Assubayların özlük haklarının iyileştirilmesi” meselesi. Yıllardır irade sahibi askeri yetkililer, sivil yetkililer çalışmalar yapıyor, yasa tasarıları hazırlıyor didinip duruyorlar bizim için, sorunlarımızın çözümü için. Her ne hikmetse bir kördüğüm yumağına dönüştürülmüş sorunlar çözdükçe dolaşıyor.

Milletvekillerinin maaşlarının artırılması ve sosyal haklarının iyileştirilmesi için bir gece yarısı verilen önerge ile 2 yıl milletvekilliği yapan vekilin emekliliğe hak kazanması ve ömür boyu maaş alması sağlanabiliyor. Başka iş yapmaları halinde emekli aylıklarının kesilmemesi sağlanabiliyor. Katkı payı ödemeden her türlü sağlık giderleri ödenerek en kaliteli hastanelerden sağlık hizmetleri almaları sağlanabiliyor.

Milletvekillerine 'Yıpranma hakkı' olarak bilinen 'fiili hizmet zammı' getirilebiliyor.

Bu kadarına pes!diyoruz, Artık yeter! diyoruz Assubay camiası olarak.

Assubayların insan olmanın onuru ile hak ve özgürlüklerinin takipçisi olması sorunlarını sahiplenmesi kimleri rahatsız ediyor?

Assubay camiası üzerine oyunlar mı oynanıyor?

Assubaylar, Assubayların sorunları önemsiz ve yok mu sayılıyor.

Assubaylar gerçekleştirilmesi imkânsızı mı istiyor? Çok mu oluyorlar?

Assubayların onur mücadelesi bütün gücüyle devam ediyor. Bilinmelidir ki; Şimdiye kadar yaşanan süreç bizi yıldırmadı, bezdirmedi. Daha da hırslandık, güçlendik, kenetlendik.

Yolumuz ne kadar yokuşlu tozlu dumanlı dikenli olsa da bu yolda yürümeye azmettik. Sonuna kadar mücadele edeceğiz. Zaman zaman umutsuzluğa düşmüş bezginlik hissetmiş olsak ta yine titreyip kendimize geleceğiz. Bizi bizden başka kimse engelleyemez.

Assubay camiası olarak büyüklüğümüzün farkında olalım. Birlik ve beraberlik içerisinde mücadelemize destek verelim.

Assubayların yasal temsilcisi TEMAD Genel Merkez Yönetim Kurullarında görevli arkadaşlarımızın çalışmalarına ve mücadelelerine yürekten destek verelim. Assubaylarla ilgili yürütülen çalışmalara düzenlenen yürüyüş, gösteri ve etkinliklere kayıtsız ve duyarsız kalmayalım.

Bilinçli ve saygın bir toplum olmanın koşulları: ortak bir kültüre sahip, kader birliği yapmış bireyler olarak Ortak çıkarlarımızın varlığı ve bu ortak çıkarlar etrafında işbirliği yapmaktır. Her türlü şartlarda kendi değerlerimize sahip çıkmak, temel hak ve özgürlüklerin korunması için çaba göstermektir.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 27
Toplam yorum
: 26
Toplam mesaj
: 50
Ort. okunma sayısı
: 2335
Kayıt tarihi
: 06.10.08
 
 

1960 ANKARA doğumluyum. Evliyim. İki çocuk babasıyım. 1979 yılında Zırhlı Birlikler Assubay sınıf..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster