Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

07 Kasım '19

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
43
 

Tarihi Asla Kandıramazsınız

 İnsanlar yaşamında belli bir vizyon ve misyona sahip olmalıdır. Gerek politikada gerekse gündelik hayatta insanların bir yol haritası olmalıdır.

Orta doğu ülkelerinin yönetim anlayışında ve Türkiye gibi ülkelerde (Türkiye'yi Orta Doğu kategorisine sokmak gibi bir gayem yok) kim iktidar olursa onun siyasal ideolojisini sorgusuz sualsiz benimsemek biraz garip geliyor..

Görüşler zamanla değişebilir ona saygım sonsuz fakat argo tabirle her devrin adamı olmak tamamen çıkar ve menfaate unsuruna dayalı olması ve bu kişilerin bürokrasinin üst kesiminde görevler alması tamamen ülkenin gerilemesine sebebiyet vermektir.

Doğruya doğru eğriye eğri denilmeli çünkü gelişmiş ülkelere bakıldığında Devlet Başkanlarının, danışmanları ve bürokratların  bu eksende çalıştıkları görülmektedir.

Geçtiğimiz pazartesi CNN TÜRK'te  Ahmet Hakan'ın moderatörlüğünü yaptığı Tarafız Bölge isimli programda konuklardan biri  eski adı İşçi Partisi olan yeni adı Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek ve CHP Milletvekili Aytuğ Atıcı arasındaki diyalog da ;

Doğu Perinçek CHP'yi terörist olmakla suçlamıştı. Doğu Perinçek'in terörist başı Abdullah Öcalan ile fotoğrafları bulunmaktaydı. Peki bu nedir ?

Doğu bey gerçekten her devrin adamı şeklinde hareket etmektedir. Gezi olayları sırasında o zaman ki adıyla İşçi Partisiydi ve  ulusalcılığı sözde benimsemiş partinin yayın organı Ulusal Kanal'da sürekli mevcut siyasal iktidara karşı yayın yapmaktaydı. 

Geçtiğimiz sene  tutuklanan Adnan Oktar ile basında fotoğrafları bulunmaktaydı... 

Eğer yanılmıyorsam 12 Eylül döneminde zat-ı muhterem Mao'cuydu...

Yukarıdaki unsurları göz önüne alırsak Tarihi asla ve asla kandıramazsınız..

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 69
Toplam yorum
: 11
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 265
Kayıt tarihi
: 12.06.15
 
 

Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler- Müzisyen -Fotoğrafçı   ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster