Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

09 Aralık '07

 
Kategori
Futbol
Okunma Sayısı
409
 

Tarihi Galatasaray yazar, Galatasaray'ı da Fener yener.

Tarihi Galatasaray yazar, Galatasaray'ı da Fener yener.
 

Bir Fenerbahçe-Galatasaray maçını daha geride bıraktık. Sonuç ne olursa olsun bu gece futbol kazandı. İlk önce bunu belirtmek isterim. Teşekkürler Fenerbahçe taraftarına. Bütün dünyaya nasıl maç izlenir gösterdiğiniz için. Ve de sağduyuna hakim olduğunuz için.

Biliyordum zaten maçta kavga çıkmayacağını ve kendi kendime boşuna endişe ettim. Olaylar çıkar, aman dikkat dedim. Yazdım bloglarımda. Ne yapılması gerektiğini yazdım. Gördüğüm kadarı ile hepsi tatbik edilmiş. Fenerbahçeli taraftarları olarak Galatasaray futbolcularının kafalarına pet şişeleri atılmamış, gereğini yapmışsınız.

İşte budur Fenerbahçe taraftarı. Zaten takım büyük, her haliyle tabi ki taraftarda büyük ve centilmen olacak. Çünkü biz Fenerbahçeliyiz.

Şimdi gelelim maça. Dünyanın 1 numaralı derbisi dedik ama komik duruma düşmüşsüm. Çünkü daha önceden sonucu belli olan bir maça sen Ahmet nasıl derbi diyebilirsin ki. Bakın Lig’de Kadıköy’de oynadığımız son 7 karşılaşmamızdan da galip ayrılan taraf hep biz olmuşsuz. Üstelikte 18-3 gol üstünlüğümüz varken şimdi de galibiyette sekiz karşılaşmada 8-0, gollerde 20-3’lük bir üstünlüğümüz oldu. 8-0 mı? 6 Kasım’da ki gibi 8-0 farkla yenemedik ama 8 Aralık’ta Kadıköy’de ki maçlar baz alınırsa son 8 karşılaşmada sekizinci galibiyetimizi aldık.

Demek ki hep yalanmış Galatasaray’ın bizi yenmesi.

Bir de Feldkamp diye bir antrenörleri var geçen günkü beyanatında Fenerbahçe maçlarını derbi olarak görmüyormuş. http://www.milliyet.com.tr/2007/12/06/spor/spo03.html

Galatasaray’ın eski yöneticilerden Ergün Gürsoy FBTV’nin konuğuydu. Uğur Dündar ile birlikte katıldığı programda Feldkamp’ın demecinden haberi olduğunu belirterek konuya şu şekilde yaklaştı.

Feldkamp’ın yaş itibarı ile yaşlı olmasına rağmen tecrübe konuştuğunu böyle derbiler de ilk defa yer alacak futbolcularda doğal olarak heyecan olacağını ve dolayısıyla bu heyecanı yenmeleri için Fenerbahçe maçına tıpkı normal bir maça çıkıyormuş gibi takımı hazırladığını dile getirdi. Bir anda korktum. Acaba böyle şey olur mu diye. Yok, olamaz dedim. Çünkü Fenerbahçe diye bir takım vardı karşılarında. Kazanmak zorunda olduğunu bilen bir takım. Onlarda yani bizler boş bir takım değiliz ve derbiler de tecrübe sahibi olan futbolcularımız mevcut. Mesela Roberto Carlos. Üstelikte mağlup olursak puan farkı 7’y çıkacaktı. Oynayacağımız rakip bir Galatasaray idi bizim sahip olamadığımız kupayı kazanmış UEFA Kupasının sahibesiydi. Bizler de bir Anadolu Takımı değil kendi paramızla hiç bir kuruluştan yardım almaksızın 52.500 kişilik stadımızı yapmışsız. 100.00’i geçkin taraftarının elinde Fenerbahçe Taraftar kartı ve Türkiye’nin dört bir yanında Fenerium mağazaları ile taraftarlara forma ile birlikte daha değişik hizmetler veren bir kulübüz. Bir de Roberto Carlos gibi bir yıldızınız varsa nasıl oluyor da bize hafife alırlar. Bizim maçı sıradan bir maç olarak görürler.

İşte netice: Fenerbahçe 2-0 galip

Daha maçın 5. dakikasında Semih ile birlikte golle maça adeta 1-0 önde başlıyoruz. Fark olur mu? Bal gibi olurdu. Hemen akabinde bir daha gol bulsaydık bu maç çok farklı olurdu. Neyse buna da şükür.

Bu ara şeref tribünde Adnan Polat’ı gördüm. Bizim Başkan Aziz Yıldırımın yanında. Artık maç bitse de gitsek artık der gibi saatine bakmasını bekledim. Adam sanki buz kesilmiş. Kımıldayamadı. Kolunda saati var mıydı o kadarını bilemeyeceğim ama kolunda saati olsa bile saatini gömleği ile sakladı herhalde. Ben Aziz Yıldırımın yerinde olsam saatimi çaktırmadan bir kaç dakika geri alır kendisine maçtan sonra. “Adnan'cığım benim şu günlerde saatime bir şeyler oluyor. Baksana yine geri kalmış. Acaba saatiniz kaç?” Diye sorardım. Aziz Bey demiş midir onu bilemeyeceğim ama orada da olamadığım için bir mahlukatım yok. Dememişse herhalde Adnan Bey’e olan saygısından dememiştir.

Lafı fazla uzatmayalım ve gerçekleri görelim beyler.

Tarih: 8 Aralık 2007 saat 20.45
Yer: İstanbul Kadıköy Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Stadı
Fenerbahçe-Galatasaray arasında oynanılan karşılaşma hakem Fırat Aydınös’ün düdüğü ile son bulduğu an. Fenerbahçe:2-Galatasaray:0
Fenerbahçe 8 Aralık 2007’de üst üste Kadıköy’de Galatasaray karşışında aldığı 8. galibiyet.

Saygılarımla efendim.

Not: Tekrar hatırlatmak maksadı ile tüm cep telefonları operatörlerinde ki faturalı hatlardan 3919 numaraya yazacağınız “YANGIN” ile yalnızca 6 YTL karşılığında THK’na yangın uçağı alımına katkıda bulununuz.

Kurban Bayramı yaklaşıyor. Kurban kesecek olan vatandaşlarımız “İSİKBAL GÖKLERDEDİR” sözüne istinaden kurban derilerinizi lütfen THK’na bağışta bulununuz ki ülke savunmamızda güçlü olalım.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

neden bjk ve gsyi her dalda şamaroğlanına çevirdiğimizi konuşmuyor. Sigma diyorlar kendileri de b.münichten 6 tane yemişti.Tabi fenerbahçe hep gsyi yeniyor.Seyretmekten bıkmışlar.umrunda bile değil diyorlar: Kendileri de işte umudu kesmiş. Artık gs maçları 3 ihtimalli maçlara dönüştü: 2-0 4-0 6-0 =))))

Selim Bayraktar 
 10.12.2007 19:12
Cevap :
Demin kardeşimle konuşuyorduk. Kendisi GS'lide şampiyonluktan umudunu kesmiş Şampiyon Sivas olur diyor. FB düşmanlıkları var ya ben de olsun dedim. O takımın basında bizim asker Bülent var dedim. O da bir Fenerbahçeli. O bile son hafta da bize yol verir şampiyon oluruz. Saygılarımla.  10.12.2007 20:52
 

Ben bir GS taraftarıyım.Eğer yazdıklarınızın hepsinin tersi GS namına olsaydı-ki tarihinde FB'nin çok kötü günleri olmuştur ,hatta futbolcularına milyarlık eşekler denmiştir, sigma olumug,önce van sonra kaan maçları,pendik faciası vs.vs.-inanın çok samimi söylüyorum GS takımı FB yi üstüste 8 değil 88 kez de yense bizim için bir anlamı yoktur.Kendi aramızdaki bu maçlar biz GS taraftarını sizler kadar ilgilendirmiyor.Ve şuna katılıyorum artık bu maçların bir espirisi kalmadı.Mesala 2002-2003 yılındaki maçların sonucunu sorarsanız ben hatırlamam siz hatırlıyorsanız bravo.Milliyet sayfalarında FB taraftarlarının yorumlarını okuyorumda çok sıradan geliyor.Hep aynı konular.6saray yok bugün 8 aralık vs.vs.Bunları aşın artık GS ve BJK ın altyapısına,yaptıkları yatırımlara bir bakın biz birbirimizle yine oynarız. FB takımına CSK karşısında sonsuz başarılar diliyorum.Derbiyi kazandıkları içinde kutluyorum FB'li futbolcuları.Son bir söz 5.dk golu NONDA atsa seyirsi sahaya ne atardı bilemiyorum.?

selim çağatay 
 09.12.2007 18:02
Cevap :
Vallahi çok komiksiniz ustadım. Nasıl oluyorda bizim kötü günlerimizi sıralayabiliyorsunuz, size de bravo. Demek ki bizim kötü günlerimzi sizi bu kadar ilgilendiriyor. Tabi de 2002-2003 sezonuda ki maçı hatırlayamazsınız. 6 Kasım 2002 6-0'lık maç. Siz bunu hatırlamıyorsanız vallahi ben de sizin aldığınız o UEFA Kupasını hatırlamıyorm. Ne zaman almıştınız. Sizin alt yapınıza mı bakayım. Nerede. Duvarları çürümüş Ali Sami Yen'e mi bakacağım ben.Vallahi üstadım acınacak hale gelmişsiniz de haberiniz yok. Son dakika golleri ile ayakta kalıyorsunuz. Şansınızla buraya kadar gelmişsiniz. Ne o Şampiyon mu olacaksınız. Bu yazdıklarımın hepsi tersi olsaydı, olsaydı demekle bizim işimiz olmaz. Gerçeklere bakalım. Saygılarımla.  10.12.2007 17:54
 

Bu kural en son Galatasaray'ın UEFA kupasını kazandığı yıl, o takımı kimse yenemezken, Ali Sami Yen stadında Johnson'un attığı golle Fenerbahçe'nin 1-0 kazanmasından sonra uygulanamadı. Çünkü Fenerbahçe her zaman favoriydi ve her zaman da kazandı. Selamlar...

Erol Özışık 
 09.12.2007 14:08
Cevap :
Evet o mçı hatırlıyorum. İzlemedim ama radyodan dinlemiştim. O sırada İzmir'den eşimin ailesinin köyüne gitmiştim. Radyoyu açtım. FB kötüydü. Favorı GS idi. Maçı anlatan spiker hep Cim Bom'un ataklarını anlatıyordu. Her an kalemizd gol beklerken maçların sonları yaklaşmıştı. Maçın bitmesine 5-6 dakika kalmıştı. Fenerbahçe ilk defa Galatasay'a kalesine geliyordu ve bizi faülle durdurdular. Topun gerişinde Johnson vardı. Geliyor vuruyor ve Gooooolll! Tabi ben de havalardayım. Kendimi dışarı fırlıyorum. Dediğiniz gibi o tarihten sonra favori olan takım kaybeder kuralı işlemedi. En büyük Fenerbahçe. Sevgi ve saygılarımla.  09.12.2007 19:23
 

Maçla ilgili görüşlerimi bildirmiştim. Bu yüzden yazmaya gerek yok kurban derisi kampanyasına tam destek.

Eşit Ağırlık 
 09.12.2007 12:38
Cevap :
Teşekkürler.  09.12.2007 12:45
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 540
Toplam yorum
: 1220
Toplam mesaj
: 179
Ort. okunma sayısı
: 3146
Kayıt tarihi
: 02.01.07
 
 

Hiç bir motorlu araca binmeyi sevemedim. Daha doğrusu sevdiremediler. Onun yerine iki tekerlekli ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster