Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

18 Ekim '16

 
Kategori
Psikoloji
Okunma Sayısı
56
 

Tarihin derinliklerinde gömülü aşklarımız

Tarihin derinliklerinde gizlidir bilinçaltına kazınmış en derin aşklarımız. Sonra her dönem çıkar raksını tekerrür eder, ekmek, su gibi .Sonu gelmez sonsuza giden lanettir, acı ve göz yaşı...
 
Cellatlarımıza kopmaz bağlarla ile bağlıyız. Onları doğuran biz, onlara kudreti bahşeden biz, onları öpüp başımıza koyan ve en yükseklerde kutsiyet atfedip secdeye giden biz. Ölüp diriliriz aşkımıza kalan yerden hiç kuşkusuz devam ederiz.
 
Bizler “ SÜNNİ” miyiz? Yani Muaviyeci, yani zalimin taraftarları. Ah ne acı göksümüzü gere gere sünni demek. Trajik komik..  Sünniliğin nereden nasıl oluştuğunu sahiplenenlerce bilmiyor olmalarına ancak içten içe kızabiliyoruz, anlatmak ile de anlayamıyorlar, kimi ise geçmişi kanatları altına alıp dokunulmaz, konuşulmaz, eleştirilmez algısına sahip olduklarından kapıları kapıyorlar. Biz cellatlarımıza bir hayranlık duyarız ki dillere destan. Moğolların barbarlığı verdiği zarar şarkın feleğini şaşırttı, yakıp yağmaladıklarından ve özellikle kütüphaneleri imha etmeleriyle cehalete gark olduk. Skolastik baskı ile düşünceyi yerin yedi kat dibine gömdüler. Cengiz Han, düşünebilmeyi de imha ettiğinden ortaya “aşk” doğdu.
 
Huyumuz kurusun ! Cellatlarımıza aşık olmak nasıl bir fanteziymiş ardı sıra devam etti (mazoşist), ediyor. Peki ya övünç kaynağımız diye dünyaya dört nara attığımız atalar, ellerinden  kan damlıyordu, 700 senelik hanedanlıklar kandan denizler, kesilen kafalar gani gani..  21. Yy. başlarında etnik, dini kimlikten ateş çukurlarına atılanların, karnı deşilen gebe kadınların müsebbiplerine duyulan gönül bağı en şaşılası durumdur. Daha da devam ediyor, edecektir bu tercihini yaptığımız yazgımızın.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

İnsanın bilgisizliği ve hırsıdır kendini tence ve ruhça çıplak bırakan...İyiliklerle kötülükleri birbirinden ayırma zorluğu da dedelerimizden kalıtsal bir mirastır bizlere sizin de bildiğiniz gibi...Selam ve saygılar.

Abbas Oğuz 
 18.10.2017 22:16
Cevap :
Can arkadaşıma müteşşekitim. Saygılar benden  18.10.2017 23:34
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 31
Toplam yorum
: 106
Toplam mesaj
: 3
Ort. okunma sayısı
: 161
Kayıt tarihi
: 22.04.16
 
 

Sorgulamakla meşgulum, her şeyi sorguluyorum. İzmir / Eğitim ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster