Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

Yaşam Koçu Dilek Kıroğlu

http://blog.milliyet.com.tr/thegoodwish

17 Eylül '16

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
429
 

Tarık Akan'ın ardından düşündürdükleri

Tarık Akan'ın ardından düşündürdükleri
 

tarık akan'ın ardından


Ne tuhaftır uyandığımda sabaha karşı gördüğüm rüyam aklımdaydı. Yeşilçam'ın bir ünlüsü göçüp gitmişti bu dünyadan çok da üzüleni vardı arkasında. Rüyamda kim olduğunu hatırlayamadığım Yeşilçam ünlüsü meğer Tarık Tahsin Üregül yani bizim bildiğimiz ismiyle Tarık Akan'mış ...Çok üzüldüm yaşı gençti daha
Nur içinde yatsın, Allah rahmet eylesin. Türk Sinema Dünyası'nın en yakışıklısı, en naziği, en prensiplilerinden biriydi belkide. Tavrı, tarzı bir farkı vardı. Seveni hep çok oldu tabi yanlış anlayanları da o20'li yaşlarında Ses Dergisi'nin yarışması ile şöhretle tanıştı ve çıtayı hep yüksek tuttu. Geride izlemeye değer pek çok film ve bir kitap bıraktı.

Onun arkasından söylenen güzel sözler arasında nezaketi kadar bir de cesaretinden dem vuruluyor. Akıntıya karşı kürek çekenlerdendi o belki de. Bugünün jönlerinden çok farklı olarak sadece ceplerini doldurmayı düşünmedi. Eğitime destek oldu, adaletin yanında, güçsüzün arkasında oldu.

Düşünceleri, savundukları yüzünden göz altına alındı, hapse atıldı, kimi zaman tecrit edildi, Yalnız bırakıldı, yıpratılmak istendi, çok zor günleri gördü geçirdi.

Ve işte 3 günlük dünya dedikleri Tarık Akan 16 Ağustos 2016 tarihinde Akciğer Kanseri sebebiyle genç yaşta aramızdan ayrıldı. Günde 4 paket sigara içtiğini duyunca keşke böyle olmasaydı diye düşünmemek elde değil. Daha yapacakları vardı, sevenleri, ailesi, sevdikleri için, yaşayacağı günler vardı. Tam da bu hastalığı atlattım, bakın ayağa kalktım demişken, kötü haberi geldi.
Sigara tek suçlu değil belki de ama Akciğer deyince ilk akla gelen suçlulardan biri o maalesef.
Siz de sevenleriniz ve sevdikleriniz için sigara içmeyin! 

Yazılarımın tamamına thegoodwish.blogspot.com adresinden ulaşabilirsiniz.

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 16
Toplam yorum
: 1
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 2592
Kayıt tarihi
: 16.03.16
 
 

Yaşam Koçu, Kişisel Gelişim Uzmanı, NLP Uygulayıcısı, Nefes Teknikleri Koçu ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster