Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

Tarım, Gıda, Ormancılık, Çevre, Örgütlenme ve Proje konularında çalışmalarda bulunmaktayım. Öncelikli konularım bunlar olmakla birlikte  dünyada ve ülkemizde ekonomik, sosyal olayları takip eden, bu konularla ilgili düşünmeye, yazmaya çalışan biriyim. 

 
 
 

Yazdığım Kategoriler

 
Kooperatif hareketi için çok önemli bir yıl: 2012

Sayın Hocam güzel yazınız için teşekkürler. Kooperatifler onu farkeden ülkeleri hep ileriye götürmüştür. İşte ABD, AB ülkeleri, Japonya, G.Kore, Çin, Avustralya, Y.Zellanda'nın durumu ortadadır. Bu ülkelerde kooperatifler yatırımları ve bankaları ile 100 yılı aşan bir başarı hikayesi oluşturmuşlardır. Bugün buna yenilerini eklemektedirler. Son yıllarda dünyada uzun dönemden beri yaşanan ekonomik kriz ortamında onu farkedemeyenler, farketmek istemeyenler için ekonomik ve sosyal felaket adım adım yaklaşmaktadır. Zaten BM'de bu felaketi görmüş, 2012 yılını uluslararası kooperatifler yılı ilan etmiş ve bir ölçüde ülkeleri uyarmıştır.

28 Haziran 2012 13:36
Fransa’ya neden kızıyoruz ki?

Güzel yazınız için teşekkür ederim. Gerçekleri en iyi şekilde aktarmışsınız.Önce aynada kendimize bakmalıyız. Ondan sonra başkalarına kızmalıyız. Aksi halde en haklı olduğumuz konuda bile inandırıcı olmamız mümkün değildir. En üzücü yanı da Libya'da omuz omuza görüntü verdiğimiz Fransa'nın bugün bize adeta kazık atması, kimin dost kimin düşman olduğunun en iyi göstergesidir. Bu dış politikadaki başarısızlığımızın göstergesidir. Tarihten ders almalıyız. Türkiye'nin bugünkü görüntüsü ile iç ve dış politikada başarılı olmasının asla mümkün olamayacağını bilmeliyiz. Kendimizi aldatmamalıyız.

25 Ocak 2012 14:35
Mevlana haketmiyor

Güzel yazınız için teşekkür ederim.Mevlana ile ilgili farklı düşünenleri güzel dile getirmişsiniz. Mevlana birçok doküman taradım. Bazı çevrelerin Mevleviliği ve Bektaşiliği İslam felsefesi dışına taşan bir oluşum gibi göstermeye çalıştığını gördüm. Kaldı ki hangi mezhepten olursak olalım Horasan'dan çıkıp, bu topraklara gelen bizleri bir bayrak altında toplayan birlik ruhunu Hz Mevlana gibi gönül insanlarına borçluyuz. Osmanlı'yı oluşturan, farklı mezhepten insanları bu ruh içinde bugünlere getiren onların açtığı yoldur. Her yıl Şeb-i Arus törenlerinde iktidarı ve muhalefeti bir çatı altında toplayan Hz Mevlana'ya söz söyleyenler önce kendilerine sonra çevrelerine bakmalıdırlar.Günümüzde kirli savaşlara alet olanlar, din istismarcılığı ile saltanat kuranlar onu iyi anlamalıdırlar.Unutmayalım ki Hz Mevlana sadece bizim değil çevremizdeki ve dünyadaki insanların sahiplendiği bir gönül insandır.Söyleyin "Ne olursan ol gel" diyen inancın insanlığa ne kötülüğü olabilir.

21 Aralık 2011 10:28
 
Toplam blog
: 364
Toplam yorum
: 77
Toplam mesaj
: 4
Ort. okunma sayısı
: 655
Kayıt tarihi
: 19.02.10
 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster