Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

10 Haziran '19

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
37
 

Tartışma Binali Bey'e Yarar mı?

Afınıza sığınarak amiyane tabir kullanacağım. Cumhuriyet Halk Partisi kedi olalı ilk defa bir fare yakalayacaktı İstanbul Büyükşehir Başkanlığını alarak ama üzülerek söylemeliyim ki kendi galiba bu gidişle hatalarından dolayı kendi elleriyle rakip adaya devredeceğe benziyor..

Bayramın üçüncü gününde İstanbul sokaklarında tutmuş olduğum nabza göre Ekrem İmamoğlu'nun tekrardan seçileceğini göstermekte.

Nabızda şunu öğrendim ki seçmen karar verdiği adayından vaz geçmeyecektir. Bu durum iki kere ikinin dört ettiği gibidir.

Seçim sonucunu değiştirecek olan sandığa gitmeyen ve kararsızlar olacaktır. Bunun oranı da ortalama 5-7 kadardır.

"Kendi eliyle rakip adaya devredeceğe benziyor" neden söyledim?

Bir başka deyişle 'kendi kalesine gol atmak' diyebiliriz.

Biraz ters gelebilir bazılarına yazacaklarım ama bu benim tespitlerimdir. Başta şunu da söyleyeyim İmamoğlu'nun kazanmasını istiyorum.

Uğur Dündar tercübeli gazeteci falan ama Ahmet Hakan tam rolünde azizim. Hakan, bayram öncesinde proğramına davet ettiği İmamoğlu'na strateji uygulayarak Binali Beyi canlı yayına davet ettirmeseydi İmamoğlu-Yıldırım canlı yayın tartışma proğramı kararı alınmazdı.

Her iki parti tarafından tutanak tutularak imza altına alınmıştır.

İmamoğlu'nun canlı yayında tartışmaya ihtiyacı yokken sağolsun Ahmet Hakan sayesinde Pazar akşamı saat 21.00'de Binali Bey ile İstanbul'u tartışacaklar.

İmamoğlu'nun sadece YSK tarafından alınmış olan iptal kararı tartışılması gerekirken, hatta mağduriyeti öne çıkarılması gerekirken Binali Bey ile tartışma proğramına çıkması zaman bakımından uygun olmadığını düşünüyorum. Bu tartışma 31 mart öncesinde yapılıyor olsaydı farklı olurdu, şimdi yapılıyor olması kararsız seçmenlerin Binali Bey'e oy vermelerini sağlayabilir.

Senin şu anda YSK kararını tartışmaktan başka hiç bir işin olmamalıydı sevgili İmamoğlu!

Ne işin var Binali Bey'i canlı yayına davet ediyorsun kardeşim?

Dedim ya Ahmet Hakan tam bir gazeteci..

Bravo!

Adalet ve Kalkınma Partisi'nin amacı Ekrem İmamoğlu'yu yormak sinirlerini bozmak ve canlı yayında Binali Bey karşısında puan kaybettirmektir.

İmamoğlu Yıldırım karşısında cevap veremez demiyorum. Demek istediğim bu gerçekleşecek olan canlı yayın Binali Bey'e yarayacaktır..

Binali Bey'in Uğur Dündar'ın proğramı yönetmesini istemi acaba bir siyasi taktik mıydı diye insan düşünmeden edemiyor. Dündar 'bana resmi bir teklif yapılmadı' şeklinde açıklamada bulundu bu akşam Tarafsız bölge proğramında..

Binali Bey'e fırsat vermekle İmamoğlu bana göre tarihi hatasını yapmıştır.

Umarım yanılıyorumdur.

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

eğer bu tartışma programı imamoğluna seçim kaybettirecekse zaten imamoğlu baştan kaybetmiştir.. bugüne kadar onun sergilediği yaklaşım olsun devletin bütün aygıtlarıyla sergiledikleri olsun vatandaşta bir takım fikirler geliştirmediyse.. bundan sonra da değişmez bence...

Meltem Şahin 
 11.06.2019 12:22
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 2322
Toplam yorum
: 1109
Toplam mesaj
: 80
Ort. okunma sayısı
: 446
Kayıt tarihi
: 03.07.07
 
 

25.05.1960 doğumlu. Üniversite terk. Müzik, seyahat ve tiyatro sever. Antalya Devlet Tiyatrosu'nd..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster