Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

30 Eylül '07

 
Kategori
Spor
Okunma Sayısı
426
 

Taşıma suyla Beşiktaş üç gün döner

Taşıma suyla Beşiktaş üç gün döner
 

Sezon başından beri Beşiktaş'ta adeta bir komedi oynanıyor. Yönetim yok sanki. Aslında seçilmiş bir yönetim var fakat ne yaptıkları belli değil. Seçimlerde Beşiktaş'a iki milyon dolar veren bir adamı almışlar futbol şube sorumlusu yapmışlar. Sanırım beş milyon dolar veren olsa kulüp başkanı yapacaklar. Fakat Beşiktaş'a kulüp başkanı olmak için sanırım 20 milyon dolar civarında verilmesi gerekiyor aynen şu anki başkanın yaptığı gibi. Bu aynı zamanda orda kalma garantinizde oluyor eğer birisi bırakın başkanlığı derse verdiğin paraları senet haline dönüştürüp bütün yöneticilere imzalatıyorsunuz Gidin dedikleri anda da paramı verin diyorsunuz ve sizi oradan gönderemiyorlar. Gönderemezler çünkü kulüp borç batağına düşmüş futbolcularının parasını ödeyemiyor dört beş aydır (yabancılarınki tıkır tıkır ödeniyor bu arada).

Sayın Kolot iki milyon dolar verince futbol şubesinin başına geçti fakat sanırım o görevini yanlış anladı ve teknik direktör gibi davranıyor. Fakat sanırım kendisi kulüpten bihaber aynen diğer Beşiktaş yöneticileri gibi. Başkan bir karar alıyor medyaya açıklıyor ve yöneticilerde medyadan takip ediyorlar kulüpte neler olduğunu. Bunu nerden biliyorsunuz diye soracak olursanız sn. Demir ören futbol şubesini kapattığında kendi ağzıyla söylemişti. Demişti ki sn. Kolot'la toplantı yaptık (dikkat yönetimle değil) ve futbol şubesini kapattım dedi. Her zamanki gibi yönetimdeki figüranlarda medyadan öğrendiler bu durumu.

Sn. Kolot son açıklamasında dünyaca ünlü yıldızların isimlerini verip bunlarla anlaştık başkan istemedi demiş. Yukarıda da bahsettiğim gibi kendisi kulüpten bir haber olduğu için başkanın neden istemediğini tam olarak anlamamış sanırım . Başkanın istememe sebebi belli çünkü bu maddi külfeti karşılama şansları yok. Sanırım sn. Kolot verdiği iki milyon dolarla kulüp yönetiliyor sanıyor ama anlaştım dediği futbolcuların bir tanesinin yıllık ücretinin yarısını karşılar ancak onun iki milyon doları.

Kendisi teknik direktöre sormadan gitmiş anlaşmış futbolcularla ve alınmadıkları için kızıyor. Beşiktaş bunların yerine vasat futbolcular aldı diyor çünkü ligde şu an için tatmin edici bir futbol oynamıyor Beşiktaş hatta bütün takımlar. Sn. Kolot'un dediği futbolcular alınsaydı ve Beşiktaş başarılı olsaydı kendisi çıkıp futbolcuların hepsini ben aldım diye gazetelere röportaj verecekti boy boy. Çünkü Beşiktaş'ta ancak parayı veren konuşabiliyor diğerleri susuyor. Mesela ben Beşiktaş yönetiminden sadece sn. Demirören ile sn. Kolot'u tanıyorum ikisini de özelliği aynı parayı onlar veriyor. Yani parayı veren düdüğü çalar misali.

İkisinin bir başka özellide birbirine çok benziyor. Başları ne zaman sıkışsa yada eleştiri alsalar verin paramı ben bırakıyorum diyorlar. Aynen sn. Kolot'un istifasından sonraki ilk sözlerinin iki milyon dolarımı geri isterim (bu bilgi gazete ve tv'den alınmıştır) olduğu gibi.

Fakat bu durum sadece Beşiktaş'ta yok genelde Türkiye'deki bir çok takımın sorunu. Parayı veren takım kendini sanıyor.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 12
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 3
Ort. okunma sayısı
: 1111
Kayıt tarihi
: 08.06.07
 
 

İ.T.Ü makine mühendisliği bölümünde okuyorum. Spor yapmayı, özellikle futbol oynamayı çok seviyorum...

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster