Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

25 Temmuz '07

 
Kategori
Haber
Okunma Sayısı
387
 

Taşınan 6 bin kişiden, 4 bin oy

Taşınan 6 bin kişiden, 4 bin oy
 

Seçimlerin 22 Temmuz'da yapılması kararı çıkınca, CHP yaz dolayısıyla seçmenlerinin tatilde olacağını düşünerek buna karşı çıkmıştı.

Normal şartlarda eğer yaz aylarında yaygın şekilde tatil yapılıyorsa, buralarda her partiden insan olması gerekmez mi?

Fakat nedense CHP sadece CHP'lilerin tatil yapabileceğine inandığı için, 22 Temmuz'da yapılacak seçimden kendisinin zararlı çıkacağını düşündü.

Oysa yaz aylarında köylüler hasatlarıyla uğraşmakta veya yaylaya çıkmaktadırlar. Bu kendini "sol" diye tanımalayan bir partiyi daha çok rahatsız etmeli değil miydi?

Neyse, bildiğiniz gibi CHP'li belediyeler tatil yörelerinden insanların yaşadıkları şehirlere gidip oyunu kullanabilmeleri için birtakım girişimlerde bulundular.

Bingöl'de de buna benzer bir olay yaşanmış. CHP Bingöl 1. sıra adayı Mustafa Kurban, köylülerin oy kullanmasını sağlamak için onlara araç tahsis etmiş. Buraya kadar her şey normal.

İlginç olan Mustafa Kurban'ın taşıdığı yaklaşık 6 bin kişiye rağmen, CHP'nin burada toplam 4 bin küsur oy alabilmesi... Böylece CHP, Ak Parti'ye oy versin diye bedavadan vatandaşa hizmet götürmüş...

(Fotoğraf: internethaber.com)

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

inanmayacaksınız seçim kampanyaları sırasında ne gördüm! bir arkadaşın önerisi üzerine youtube sitesinde bir portekiz halk şarkısını bulmaya çalışıyordum.bir Türk vatandaşının youtube da portekiz halk şarkısı araması olağan bir durum mudur? bence değildir. ingilizce bir şarkı olsa neyse. çünkü bu şarkıyı aramak için portekizce bir ibare yazıp search ediyorsunuz. dolayısı ile karşınıza hep portekizce hesaplar ve linkler çıkıyor. fakat ben bu tuhaf isimli şarkıyı aramak için portekizce sayfalar arasında dolanırken karşıma hangi surat ve bayrak çıktı dersiniz? sayın Deniz Baykal' ın şirin şirin gülümseyen bir hali ile CHP bayrağı. sizin anlayacağınız youtube da verdikleri ilan Türklerin gezdikleri yerin yanında, normalde Portekizlilerin takıldıkları sayfalarda da yer alıyordu. içimden "Allah müstahakınızı versin" deyip katıla katıla güldüm yani. O nedenle bu şaka gibi partinin tuttuğu otobüslere AKP lilerin binmiş olması son derece doğaldır. ayrıca da çok komik :)) Saygılar...

beyaz zamanlar 
 25.07.2007 23:33
Cevap :
Katkınız için çok teşekkür ediyorum... Selamlarımla..  26.07.2007 18:02
 

Bu tatil konusunu iyi yakalaşmışınız ben boşuna demiyorum, bloglardan çok şey öğreniyor insan.

sivyus 
 25.07.2007 21:55
Cevap :
Katkınız iiçin teşekkür ederim.  26.07.2007 11:11
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 859
Toplam yorum
: 1414
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 965
Kayıt tarihi
: 21.06.06
 
 

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi ve İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu, ekonomik..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster