Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

21 Mart '17

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
490
 

Tayfun Talipoğlu aramızdan çabuk ayrıldı

Tayfun Talipoğlu aramızdan çabuk ayrıldı
 

Sabah internette gördüm haberini, şaşırdım. 1962 doğumlu, henüz 55 yaşında. Üçüncü kalp krizini geçirmiş dün gece.

Sakin bir insandı, programları da öyle.

İşte yaşam öyküsü:

“1962 yılında Kars'ta doğan Tayfun Talipoğlu, İlkokulu Malatya Şeker İlkokulu ve Eskişehir Yunus Emre İlkokulu'nda okudu. Ortaokulu Eskişehir'de, liseyi Ankara Atatürk Lisesi'nde tamamladı. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü'nden 1983 yılında mezun oldu. Siyasi görüşleri nedeniyle kaymakam yapılmadı ve bu süreçte kargoculuk, Ankara düğün salonlarında ve pavyonlarında orkestra solistliği gibi birçok değişik iş yaptı. Milliyet Gazetesi'nde muhabir olarak başladığı gazetecilik yaşamına önce Star1'de, sonra ATV'de haber muhabiri olarak devam etti. 1995 yılından bu yana önce ATV'de, 1999'dan itibaren de NTV'de Bam Teli programını hazırlayıp sunarak mesleğine devam etti. Takvim, Yeni Yüzyıl, Cumhuriyet gazetelerinde köşe yazarlığı da yapan Talipoğlu evli ve bir çocuk babasıydı.”

Talipoğlu’nun eserlerini de alıntılayalım:

“Benim Yolum, Ne Çoktular Ne Kadar Çocuktular, Eskiyen Yüzümün Yeni Gülümseyişi, Çoluk Çocuk Yazıları, Eşekle Gelen Aydınlık adlı kitapları bulunan Talipoğlu'nun, Seyyah ve Bam Teli Yol Müzikleri adlı şiir ve türkü kasetleri de vardı.”

Türkiye’de çabayla bir yerlere gelebilmek çok zor. Aramızdan ayrılınca anlıyoruz birçok kişinin önemini ve değerini.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

Bu blog Editör'den Öneriler alanında yayınlanmıştır

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Ahlaklı ve ekranın önemli bir yüzü, değerlerle donanmış bir erdemli kişiyi kaybettik, o kadar önemsiz, sevgisiz, değersiz gittiğinde üzülmeyeceğimiz kişiler varken onun gibilerin dünyadan erken gitmesi adil değil ve çok üzücü, yattığı yer ışıklarla dolsun, duyarlılığınıza sağlık, selam ve saygı ile.

Nizamettin BİBER 
 22.03.2017 8:57
 

Güzel bir insandı. Allah rahmet eylesin.

Erdal Ceyhan 
 21.03.2017 22:30
 

Mulkiye'den sınıf arkadaşımdı.O zamanlar SBF'de baştan bölüm ayrımı yoktu, ayrım üçüncü sınıfta not ortalaması ve sınav ile olurdu.Dolayısıyla ilk iki yılı birlikte okumuş, arkadaş olmustuk. O sakin, kibar görünümü yanısıra idealist ve oldukça hırslı bir yani da vardı. Bir memur çocuğu olarak once kaymakam ardından Vali olma ideali vardı.Basarili bir sınav vermesine rağmen siyasi görüşü ("solcu") nedeniyle sınavda başarısız sayılması(ANAP'in ilk döneminde) birçoğumuz gibi onun için de hayatı bir kırılma noktası oldu! Sonrası uc-dört yılini bir aile reisi olarak ekmek mücadelesi ile geçirdi. Talipoğlu olarak daha önce hiç talip olamayacağı işlerle ailesinin geçimini sağladı.Yüreği asıl o zamanlar manen tekledi. Mütevazı bir adımla başladığı medya sektörü hem kurtuluşu oldu hemu de ona un sağladı fakat yordu da... .Ama mütevazı halk çocuğu kimliğini hiç yitirmedi.Yurduna hizmet için olgun ama olmek icin genç bir yaştaydı.Işıklar içinde uyusun, sevenlerinin başı sağ olsun!

Ersin Kabaoglu 
 21.03.2017 20:58
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 433
Toplam yorum
: 137
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 2364
Kayıt tarihi
: 19.04.09
 
 

Merhaba. Kitap okumayı ve yazmayı seviyorum. Bir de gezmeyi ve fotoğraf çekmeyi. Gezmenin yalnızc..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster